Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ilyen helyzetben?...

Mit tegyek ilyen helyzetben? Mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy mióta kiléptem a munkahelyemről, ellenem fordult az egész családom.Egészségügyi okokból kellett azt a munkát abba hagynom.Azóta sajnos nem találok állást.Nemrégiben kezdődött meg egy párkapcsolatom most vagyunk 5 hónapja együtt,mindketten a szüleinkkel élünk még, de az hogy együtt legyünk csak nálam megoldható.A szüleim ugyan nem tiltják hogy Velem legyen.De a páromnak fáj hogy megaláznak és semmibe vesznek.Már eljegyzett, viszont Nekem fáj, hogy az én lelki gondjaim Rá is ránehezednek.Neki is sok baja van és még most az enyém is, sajnos viszont a fájdalom amit érzek mostanában lerí rólam, így leplezni sem tudom már.Ha rendeződnek a dolgaink együtt fogunk építkezni, külön életet kezdeni, de még az is minimum fél év.
2009. nov. 4. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:

milyen egészségügyi ok volt? fizikai meló és valami ilyesmi gond?

mi a szakmád, mit tanultál?


építkezni meg miből fogtok, ha nincs melód? vagy párod keres annyit, h eltartson mind2töket?


szüleid nyilván nem viselik jól ,h nem dolgozol, érthető is vhol ,bár nmtom ,h mi ez az egészségügyi ok, hogy véleményt tudjak mondani rá. Mindenesetre azt vedd figyelembe, h az ő idejükben még volt olyan, hogy KMK(Közveszélyes Munka Kerülő), meg jobban bírták annó a strapát, sokan akár fél lábbal is dolgoztak reggeltől estig, hogy legyen kis betevőjük., így érthető, ha másképp gondolkoznak.

2009. nov. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

AZ meg ne fájjon, hogy a lelki gondjaid rá is nehezednek. Az igazi társ "erre is való".

Lehet, hogy a szüleid úgy látják, hogy a kapcsolatodba több energiát fektetsz be, mint a munkakaresésbe. Lehet, hogy ezt felszínes megfigyelés alapján teszik. Próbáld meg, hogy minden egyes állásinterjúról beszámolsz, megmutatod, hány helyre adtad be a jelentkezésedet, önéletrajzodat, stb. Tehát ezzel csak azt mondom, próbáld meg jobban beavatni őket, hogy nap, mint nap mit teszel azért, hogy munkád legyen. És azzal is csak te jársz jól, ha egy kicsit emiatt szorgalmasabban keresgélsz.

Mennyi ideje vagy munka nélkül? Mert az 5 hónapra azt írtad, hogy nem rég...

2009. nov. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

tarts ki, mindössze fél évről van szó! az olyan hamar elrepül.

a családoddal sajnos nem tudsz mit kezdeni, ha az észérvekre nem hallgatnak. esetleg a lelkiismeretüket bombázhatod olyasmivel, hogy: Inkább örülnétek, hogy nem romlik tovább az egészségem. Ti mit szólnátok, ha majd betegek, öregek lesztek, és ahelyett, hogy ápolást, szeretetet kapnátok, csak flegmán löknék nektek egy kis alamizsnát?

ha ez sem hat rájuk, akkor menthetetlenek.


de Te ne legyél az. légy optimista, ne csüggedj. mert ha tartósan ebben az állapotban leszel, az egy állásinterjún is meglátszik majd rajtad.

gondolj arra, hogy csak fél év! gondolj azokra, akik még rosszabb helyzetben vannak. súlyos betegek, hajléktalanok, üti-veri őket valamelyik családtagjuk. ők szívesen lennének a helyedben.

2009. nov. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szeptember óta nincs munkám.24 órás munkában meloztam, és amit mellette még bevállaltam.ez egész napos állást jelentett, semmi pihenő, plusz kitéve az időjárás viszontagságainak.mímusz 20 fokba is és 40 fokba is ugyan úgy.Nagyon csúnyán felfáztam többször is, még nyáron is.És szeretnék majd gyereket, viszont az orvosom azt mondta jó úton haladok affelé hogy ne lehessen:(
2009. nov. 4. 23:45
 5/8 A kérdező kommentje:
A házat akkor tudjuk elkezdeni ha sikerül elhelyezkednem, nekem még egy árufeltöltő is jó lenne nem vagyok válogatós munka terén, bármit megcsinálok elvégzek.
2009. nov. 4. 23:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Légyszi írd meg mikor volt mínusz 20 meg plusz 40 és hol???
2009. nov. 5. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
-19 fok télen volt nem is egyszer, 40 fok meg nyáron szintúgy nem is egyszer!Magyarországon kedves válaszoló!!!
2009. nov. 5. 11:33
 8/8 anonim ***** válasza:

24 órás munkád hogy lehet ?

Törvénysértő a volt munkáltatód, hiszen pihenőidő nélkül, ami 8 óra - nem dolgozhat senki hivatalosan.

2009. nov. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!