Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szakmát javasoltok a...

Milyen szakmát javasoltok a pályaválasztás előtt álló fiamnak?

Figyelt kérdés

Tudom, nem pontosan ide illő ez a kérdés, de gondolom, itt találhatok olyan embereket, akár felnőtteket, akár fiatalabbakat is, akik talán jó ötletet is tudnának adni. Előre is köszönöm mindenki válaszát! Egyedülálló anya vagyok, most nyolcadikos a nagyfiam,(neki fogalma sincs róla, mit szeretne, mi lenne neki jó), megpróbálom hát jellemezni őt:

A pozitív tulajdonságai -

Az iskolában jól teljesít szinte minden tantárgyból, a bizonyítványa mindig ötös, de nem teljesen. Tanulni itthon nem szokott-nem szeret, az eredményeit úgy éri el, amit az iskolában megjegyez és elraktároz a fejébe. Alsó osztályban a tanító néni Waldorf iskolába küldte volna, mert azok a tantárgyak amik nem érdekelték, nem tudták lekötni a figyelmét. Kedvenc tantárgyai a műszaki oktatás, a metematika és a számítástechnika. A Tv-ben tudományos csatornák adásaiból rengeteg tudományos és műszaki információval rendelkezik. Fejlett az igazságérzete, illemtudó, zárkózott. Társaságban visszahúzóckodó, kisebbeket megvédi, társai szivesen bíznak benne. Itthon szivesen segít a konyhában, jó izléssel válogat az ételekben, szivesen el is készíti őket. Hatalmas testi ereje van, erős markolása, nagyon jól tud pl. fájós testrészeket megmasszírozni. Türelme is van hozzá. Külső megjelenésében szinte tökéletes, Adoniszi, de ő ezzel nem foglalkozik. Szeret éjjelente olvasni, főleg történelmi és ifjusági regényeket. (Pl:az Egri csillagokat 10 alkalommal olvasta el). Van egy motorja, szívesen használja, szeret bevásárolni eljárni, de a szórakozás és a másik nem még nem érdekli. Nemrég elvégzett egy elsősegély tanfolyamot, sokra tartották őt az előadók, de hosszabb távon nem érdekelte a dolog. A káros szenvedélyeket mereven elutasítja. Jó céllövő, szereti a fegyverekkel kapcsolatos dolgokat. Paint-ball versenyeken mindig győzedelmeskedik, szereti a rendőrségről és a katonaságról szóló híreket. Felnőttesen öltözködik, ruháit a vadász szaküzletekben próbáljuk beszerezni neki.

Rossz tulajdonságai:

Az őt nem érdeklő dolgok teljesen hidegen hagyják. Rengeteget számítógépezik, de sajnos csak játszik a gépen, hajlamos minden másról megfeledkezni. Nagyon rossz a hallása, a helyesírási kézsége. Az idegen nyelvekben teljesen elveszik. Nem ad a higiéniára eleget. Zárkózott, nehezen nyílik meg mások felé és számára nem fontos a kommunikáció. Erejéhez képest elég nagy a lustasága, lomha, nagyon szeret lustálkodni és aludni, reggelente nehezen ébreszthető. Csak a rárótt feladatokat látja el, önmagától házimunkába nem fog bele.


Kérem, ha valakinek bármi ötlete beugrik ennyi informácíóból, irja meg nekem! Lehet, hogy segíteni tudna a jó döntésben.


2009. nov. 6. 15:57
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
85%
Én is informatikusra gondoltam először.
2009. nov. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Gépészmérnök..ahoz kell a fizika meg a matek is..

én eddig az szerettem volna lenni de most közgazdaság szakra szeretnék menni :)

Sosk sikert a pályaválasztáshoz

Egyébként ha középiskola nem tetszik majd neki akkor lehet váltani :)

2009. nov. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező! Nagyon jól összefoglaltad a fiad személyiségét, furcsállottam is, hogy ilyen részletes kérdésre milyen felületes válaszokat kaptál. Szerintem a pályaválasztás 3-4-es osztályzat feletti tanulónál, mindenképp csak 18 éves korban, majd érettségi után van. Ő gond nélkül meg tudja csinálni a gimit és az azért még a mai világban is 'jópont'. Könnyebb tovább lépni. Rengeteg fiatal persze 18 évesen sem határozottabb, ilyenkor el lehet még végezni egy okj-s képzést (ingyen) adig is tovább lehet gondolkodni. Egy kis személyes adalék, engem érettségi után nem vettek fel a vágyott helyre, ezért egy évet dolgoztam, nagyon jó volt így is, utána kezdtem a főiskolát. Tehát, bár kiemelted, hogy a nyelvek nem erősségei a fiadnak, a következő években fontos lenne dolgozni ennek a megváltoztatásán. A lustaság életkori jellemző, a hormonális változások is az okok közt vannak, nem kell aggódni.

Írod, hogy meg akarod mutatni neki a javaslatokat, szerinted nem fog neki rosszul esni, amit írtál róla, főleg a higiéniára gondolok!?

De hogy javasoljak is valamit: programozó, mérnök, építész, műszerész, de akár csontkovács...

Szerintem mindenképp magasabb babérokra törjön, mint hogy pincér legyen ilyen jó ésszel!

2009. nov. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
88%

azé nem mind1, h szereti e az informatikát mint munkát, tanulás, programozás, rendszergazdai dolgok, stb. Mert ha nem szereti nem szívvel-lélekkel csinálja, akkor iszonyat rossz szakember lesz.


Ha az info-t nem beleéléssel csinálod, akkor abból jó nem sül ki.

2009. nov. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
92%
Mérnökinformatikus
2009. nov. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
91%
16:27-es vagyok. Azt elfelejtettem írni, h eltte mindenképpen gimi, ott mindent kellőképpen megtanítanak neki, és elég lesz 18 évesen meghozni a végső döntést.
2009. nov. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

én biztosan valami műszaki pályára gondolnék. abban minden jó tulajdonságát kamatoztathatja. nem kel feltétlenül gimibe menni, az én párom és műszaki szakközépiskolában végzett és most villamosmérnöknek tanul. vagy akár rendőr is lehet, abban is sok tulajdonságát kamatoztathatja.

nem tudom a pincért miért írák, mert az kicsit se illik rá, ráadásul annál tehetségesebb és műveltebb a fiad.

2009. nov. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Természetesen megmutatom neki, azt is amit én írtam róla, azt is amit ti javasoltok. Tisztában van ő is a negatív tulajdonságaival is, elég sokat perelem is érte :-). Úgy érezzük bármi segítség jól jön, akár ötlet formájában is. És a rossz tulajdonságok is ugyanúgy fontosak ebben a kérdésben, mint a jók. Az általános iskolában sajnos nem fektetenek nagy hangsúlyt a pályaválasztásra nálunk., Én szorgalmaztam ugyan a szülői tanácson, hogy vigyék el a nyolcadikosokat minnél több helyre, ahol a különböző foglalkozásokba bepillanthatnának egy kicsit, de sajnos süket fülekre találtam. Az igazgatónak is és az osztályfőnöknek is vannak ennél fontosabb teendői. Nagyot csalódtam bennük én is és a többi szülő is. Az osztály 25 tanulója közül talán egy kettőnek van határozott ötlete, mi is legyen belőle, de ezek is sajnos nem reális elképzelések ( Szinésznő, modell - ott sajnos eleve a szülőkkel is baj van) Általános a tanácstalanság nálunk.
2009. nov. 6. 16:57
 19/32 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem minden oké a gyereknél. Klimás, hütő, autó szerelő, szakács. Ha valahogy meg tudnátok oldani a nyelvtanulást külföldön is találhat így melot.
2009. nov. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Helló! Többször átolvastam a fiad személyiségrajzát, és a pályaválasztásban, hivatásban fontos személyiségjegyekre figyeltem. A "negatívnak" mondható tulajdonságai miatt: visszahúzódó, nem túl szorgalmas, zárkózott, nem kommunikatív, lusta. Ami nem ajánlott az a kereskedelmi irány, pedagógiai irány, egészségügy. Ezek azért, mert itt fontos a kommunkiáció, a szorgalom, a kitartás, a kapcsolatteremtő készség, és mert sok emberrel, ember között zajlana munkafolyamat. A fiad inkább reál beállítottságú: szereti a reál tantárgyakat, a tudományokat,a történelemet, műszaki dolgokat, nem ad a külsőségekre, nem érdeklik az idegen nyelvek, elvei vannak. Tehát a reál vonal nála az erős. Ezért ami ajánlott lehet: közgazdasági vonal, programozó-fejlesztő vonal, mérnöki vonal, jogi vonal, katonai-rendőri szakirány. Ezek azért, mert kevés emberrel kell dolgozni, önálló a munkavégzés, nem igényel túl sok kommunikációt, gyakorlatias jellegű munkák. Ezért tényleg a gimnázium lenne a megfelelő, és onnét orientálódni valamerre. Vagy olyan szakközépiskola, ahol már az elejétől szakirányú az oktatás. Mindenképpen motíválni a továbbtanulásra, mert jók a képességei. Rávenni a szorgalomra, mert középiskolába tanulni is kell már, nem elég a "megjegyzem az elhangzottakat" hozzáállás. Sok sikert Nektek!
2009. nov. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!