Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szakmát javasoltok a...

Milyen szakmát javasoltok a pályaválasztás előtt álló fiamnak?

Figyelt kérdés

Tudom, nem pontosan ide illő ez a kérdés, de gondolom, itt találhatok olyan embereket, akár felnőtteket, akár fiatalabbakat is, akik talán jó ötletet is tudnának adni. Előre is köszönöm mindenki válaszát! Egyedülálló anya vagyok, most nyolcadikos a nagyfiam,(neki fogalma sincs róla, mit szeretne, mi lenne neki jó), megpróbálom hát jellemezni őt:

A pozitív tulajdonságai -

Az iskolában jól teljesít szinte minden tantárgyból, a bizonyítványa mindig ötös, de nem teljesen. Tanulni itthon nem szokott-nem szeret, az eredményeit úgy éri el, amit az iskolában megjegyez és elraktároz a fejébe. Alsó osztályban a tanító néni Waldorf iskolába küldte volna, mert azok a tantárgyak amik nem érdekelték, nem tudták lekötni a figyelmét. Kedvenc tantárgyai a műszaki oktatás, a metematika és a számítástechnika. A Tv-ben tudományos csatornák adásaiból rengeteg tudományos és műszaki információval rendelkezik. Fejlett az igazságérzete, illemtudó, zárkózott. Társaságban visszahúzóckodó, kisebbeket megvédi, társai szivesen bíznak benne. Itthon szivesen segít a konyhában, jó izléssel válogat az ételekben, szivesen el is készíti őket. Hatalmas testi ereje van, erős markolása, nagyon jól tud pl. fájós testrészeket megmasszírozni. Türelme is van hozzá. Külső megjelenésében szinte tökéletes, Adoniszi, de ő ezzel nem foglalkozik. Szeret éjjelente olvasni, főleg történelmi és ifjusági regényeket. (Pl:az Egri csillagokat 10 alkalommal olvasta el). Van egy motorja, szívesen használja, szeret bevásárolni eljárni, de a szórakozás és a másik nem még nem érdekli. Nemrég elvégzett egy elsősegély tanfolyamot, sokra tartották őt az előadók, de hosszabb távon nem érdekelte a dolog. A káros szenvedélyeket mereven elutasítja. Jó céllövő, szereti a fegyverekkel kapcsolatos dolgokat. Paint-ball versenyeken mindig győzedelmeskedik, szereti a rendőrségről és a katonaságról szóló híreket. Felnőttesen öltözködik, ruháit a vadász szaküzletekben próbáljuk beszerezni neki.

Rossz tulajdonságai:

Az őt nem érdeklő dolgok teljesen hidegen hagyják. Rengeteget számítógépezik, de sajnos csak játszik a gépen, hajlamos minden másról megfeledkezni. Nagyon rossz a hallása, a helyesírási kézsége. Az idegen nyelvekben teljesen elveszik. Nem ad a higiéniára eleget. Zárkózott, nehezen nyílik meg mások felé és számára nem fontos a kommunikáció. Erejéhez képest elég nagy a lustasága, lomha, nagyon szeret lustálkodni és aludni, reggelente nehezen ébreszthető. Csak a rárótt feladatokat látja el, önmagától házimunkába nem fog bele.


Kérem, ha valakinek bármi ötlete beugrik ennyi informácíóból, irja meg nekem! Lehet, hogy segíteni tudna a jó döntésben.


2009. nov. 6. 15:57
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez így egy kicsit erőltetett, én inkább megkínálnám lehetőségekkel, hogy megismerkedjen különböző szakmákkal és hátha megtetszik neki valamelyik. Mert Te kitalálhatod, hogy a formás testéhez meg a penge eszéhez mi való, mi az, amivel majd jól keres szerinted - ha nem érzi magát jól majd a leendő foglakozásában, akkor hiába vagy most körültekintő, egy sikertelen és örömtelen ember válik belőle. Hagyd választani, ne tereld, inkább törekedj arra, hogy a lehető legtöbb szakmáról/hivatásról képet kapjon a szakácstól a klímaszerelőn és kutyakiképzőn keresztül a csillagászig, geológusig.


Ajánlom Csíkszentmihályi Mihály: Flow - a tökéletes élmény pszichológiája c. könyvét olvasásra - nem az a lényeg, mi a munkánk, hanem hogy örömünk legyen benne azáltal, hogy megtanuljuk értelmesen és hasznosan elvégezni.

2009. nov. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

programozó- akár weblaptervező.

Brutál sokat lehet keresni, pályakezdőként 280.000-t keresek weblaptervezéssel, emelett vállalok magáncélokra programozást, ezzel bejön még havonta olyan 80.000.


22 évesen szerintem nem rossz.

2010. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!