Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szakmát javasoltok a...

Milyen szakmát javasoltok a pályaválasztás előtt álló fiamnak?

Figyelt kérdés

Tudom, nem pontosan ide illő ez a kérdés, de gondolom, itt találhatok olyan embereket, akár felnőtteket, akár fiatalabbakat is, akik talán jó ötletet is tudnának adni. Előre is köszönöm mindenki válaszát! Egyedülálló anya vagyok, most nyolcadikos a nagyfiam,(neki fogalma sincs róla, mit szeretne, mi lenne neki jó), megpróbálom hát jellemezni őt:

A pozitív tulajdonságai -

Az iskolában jól teljesít szinte minden tantárgyból, a bizonyítványa mindig ötös, de nem teljesen. Tanulni itthon nem szokott-nem szeret, az eredményeit úgy éri el, amit az iskolában megjegyez és elraktároz a fejébe. Alsó osztályban a tanító néni Waldorf iskolába küldte volna, mert azok a tantárgyak amik nem érdekelték, nem tudták lekötni a figyelmét. Kedvenc tantárgyai a műszaki oktatás, a metematika és a számítástechnika. A Tv-ben tudományos csatornák adásaiból rengeteg tudományos és műszaki információval rendelkezik. Fejlett az igazságérzete, illemtudó, zárkózott. Társaságban visszahúzóckodó, kisebbeket megvédi, társai szivesen bíznak benne. Itthon szivesen segít a konyhában, jó izléssel válogat az ételekben, szivesen el is készíti őket. Hatalmas testi ereje van, erős markolása, nagyon jól tud pl. fájós testrészeket megmasszírozni. Türelme is van hozzá. Külső megjelenésében szinte tökéletes, Adoniszi, de ő ezzel nem foglalkozik. Szeret éjjelente olvasni, főleg történelmi és ifjusági regényeket. (Pl:az Egri csillagokat 10 alkalommal olvasta el). Van egy motorja, szívesen használja, szeret bevásárolni eljárni, de a szórakozás és a másik nem még nem érdekli. Nemrég elvégzett egy elsősegély tanfolyamot, sokra tartották őt az előadók, de hosszabb távon nem érdekelte a dolog. A káros szenvedélyeket mereven elutasítja. Jó céllövő, szereti a fegyverekkel kapcsolatos dolgokat. Paint-ball versenyeken mindig győzedelmeskedik, szereti a rendőrségről és a katonaságról szóló híreket. Felnőttesen öltözködik, ruháit a vadász szaküzletekben próbáljuk beszerezni neki.

Rossz tulajdonságai:

Az őt nem érdeklő dolgok teljesen hidegen hagyják. Rengeteget számítógépezik, de sajnos csak játszik a gépen, hajlamos minden másról megfeledkezni. Nagyon rossz a hallása, a helyesírási kézsége. Az idegen nyelvekben teljesen elveszik. Nem ad a higiéniára eleget. Zárkózott, nehezen nyílik meg mások felé és számára nem fontos a kommunikáció. Erejéhez képest elég nagy a lustasága, lomha, nagyon szeret lustálkodni és aludni, reggelente nehezen ébreszthető. Csak a rárótt feladatokat látja el, önmagától házimunkába nem fog bele.


Kérem, ha valakinek bármi ötlete beugrik ennyi informácíóból, irja meg nekem! Lehet, hogy segíteni tudna a jó döntésben.


2009. nov. 6. 15:57
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Mi a véleményetek az autóvillamoság szakmáról? Illene neki? Egy ismerős javasolta.
2009. nov. 6. 17:06
 22/32 anonim ***** válasza:
84%

Szia, mivel jo kepessegu a fiad (szinte mindenbol 5-os tanulas nelkul:))) ezert egy nagyon eros kozepiskolaba kell beiratnod. Egyertelmu, hogy olyanba, ahol az o kedvenc tantargyai vannak eloterben, tehat a matek es a szamitastechnika. Egy matematika tagozatos gimnazium a fiadnak valo, szamitastechnikat ott is tanitanak emelt oraszamban.

A polgarmesteri hivatalban az oktatasi osztalyra ha bemesz, es ezt a jellemzest beviszed magaddal, esetleg a fiad felsos evvegi jegyeit is, akkor ott szivesen segitenek neked kivalasztani a megfelelo sulit! Ott azt is megmondjak neked, hogy melyik az a kozepiskola, ahonnan a legtobben nyertek felvetelt egyetemre, jo foiskolakra. Az ugyfelfogadasi idejukben keresd fel oket, en mar voltam.

A kozepiskolakban a nyilt napokra is menjel el, gondolom mindenhol van.

A lustasagara pedig valamilyen sportot valasszatok, nem keso elkezdeni most 14 evesen uszni majd kesobb vizilabdazni, vagy barmilyen mas sportot sem! Egy jo csapatba kerul, es o lesz a legboldogabb majd, amikor szep, kidolgozott izmai lesznek a sporttol!

2009. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
76%
Az erős gimnáziummal azért vigyáznék, mert egyrészt a túl nagy követelmény lelombozhatja, illetve az, hogy rosszabb osztályzatokat kap, mint idáig, de nem is ez a fő baj, hanem hogy ugyanarra a tudásra kap rosszabb jegyet, mint egy gyengébb gimiben, így kevesebb pontot visz a felsőoktatási felvételikor. Persze a nagyon gyenge gimi se jó, mert még jobban ellustul, két évig simán elvan abból, amit eddig is tudott, mert egy szintre próbálják hozni a különböző erősségű általános iskolából érkezettek tudását.
2009. nov. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Tessék a fiút pályaválasztási tanácsadóhoz vinni. Ott szakember segít tesztek kitöltetésével, kiértékelésével.Engem is elvittek, sokat segített. Általában megyeszékhelyen vannak ilyenek, de a suliba is tudniuk kell.

Én mindenképp ajánlom, hiszen legutolsósorban itt fogja tanácsként megkapni álmai szakmáját.

Továbbá érdemes böngésznie a fiúnak a milegyek.hu és a felvi.hu oldalakat.

2009. nov. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Azért próbáld inkább őt hagyni dönteni :) Szerintem is vidd szakemberhez, ő sokkal jobban átfogja látni a helyzetet
2009. nov. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Nos hát én egészségügyis vagyok és csak ajánlani tudom. Biztos vagyok benne, hogy az elsősegély csak azért nem érdekelte, mert valóban amit ott megtanítanak töredéke annak, amit valóban tudunk. A rengeteg anatómia stb, csodálatos dolgok, és elárulom én is imádok olvasni, a mindenem az irodalom, és az egészségügyben is rengeteg hasznát veszem, akármilyen furán is hangzik. A történelemnek szintúgy. Az egészségügy sok számolós dolgok is takar, a kémia, biokémia, biofizika stb. Mivel a fizikuma is jó, ezért bátran ajánlom a gyógymasszőr, gyógytornász, rheumatológus szakmákat. Ha mégis inkább mást kellene mondani, akkor programtervező informatika is nagyon érdekes dolog és keresett szakma, valamint matematika. Egy matematika informatika szakos tanár remekül megállja a helyét. A kommunikációra rátérve úgy gondolom nem probléma, ha most még nem olyan kommunikatív, elvégre még csak nyolcadikos, semmi baj nincs ezzel, idővel úgyis megnyílik, új társaságba kerül szeptembertől, új emberek veszik körül, szóval ez szerintem mindenképpen változni fog. Remélem tudtam segíteni :)
2009. nov. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
85%
16:10-es elolvastam.Én azt is olvastam,hogy jol néz ki.A vendéglátás viszont nemcsak a felszolgálásrol szol.Válaszoljál,ne kötözködj
2009. nov. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Igen, ezért is írtam bele a jellemzésébe a külső adottságait, mert valahogy azt tapasztaltam eddig az életben, hogy bizony a külső sokszor egy-egy pályánál sokat számít. És a fiam rendkivüli külsővel rendelkezik. Ezt nem én, az elfogult anyuka állítom, hanem a környezete. Apró szempont ez a dolog, de mégis. 14 éves léttére 178 cm magas, teste mint egy Apolló szobor, arca egyszerre bájos és férfias, sűrű göndör barna hajjal. Lányok és lányos anyukák bolondulna érte. Ő még nincs tisztában mindennek a jelentőségével, viszont eljön egyszer az az idő, mikor akár majd a munkájában is előnyt kovácsolhat a külsejéből.
2009. nov. 6. 19:58
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Gépészmérnök vagy villamosmérnök, ha csak középiskolában gondolkodik, akkor roppant nagy hiány van villanyszerelőkből(mondjuk egy technikum szuper, hogy ne csak szakmunkás végzettsége legyen), valamint esztergályosokból is nagy hiány van. A fentiek mindegyike keresett és jól megfizetett szakma.
2009. nov. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Szia.Mennyire jó a kézügyessége?Szépérzéke?Ízérzéke?Elbabrál különböző dolgokkal?Mennyire precíz?

Mivel nem jó a hallása,nem lehet hivatásos,sem katona,sem pedig rendőr.A lustaságán és a higénián lehet változtatni,ha éri majd az élettől 1-2 pofon pláne ha megszereti/szereti amit tanul.

2009. nov. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!