Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom férfi létére jószágokat...

Párom férfi létére jószágokat akar tartani (pulyka, csirke, kacsa). Szerinte így jobban kijönnénk anyagilag. Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
2013. szept. 25. 17:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi is tartottunk csirkét, nyulat, kacsát, pulykát stb..Nem nem éri meg anyagilag jobban!!!! Ami kaját megesznek, és mire abban a súlyban vannak és levágd őket abból a pénzből sokkal több húst lehet venni, ráadásul célirányosan! Gondolok itt arra, ha nincs földed, kell venned kukorica/táp (esetleg)/búza, kell csinálnod nekik helyet, takarítanod kell, minden nap időhőz vagy kötve, el mennél valahová, persze menni kell haza etetni őket, nyáron rosszabb m, vízet is kell pótolni elég sűrűn.Akkor tisztán kell tartani pket, nem mindig örömteli pillanat nyakig a sz..ban gázolni. Levágod (egy csirke, ha tojó akkor kisebb a súlya, ha fehér húsira való nagyobb) mire megpucolod, a bensőségeket eltávolítod akkor is fele akkora már...A cél irányos dolgot pedig arra értem, mi szeretjük a pipi mellet, meg a combit, nah a többi ment a levesbe aztán a kutyáknak o.O Így meg megvesszük ezt azt csók a családnak, mehet a fagyóba...Ennyi röviden az én tapasztalatom...
2013. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Az én férjem gyöngytyúkot tart, szerinted milyen zajt csinálnak?

Én örülök neki, én szívesen vennék pár libát is, de ezt megbeszélem még vele. Van tyúkunk is, ez az alap.

Nem értem miért akarsz tenni ellene.

2013. szept. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, igen van tojás jah...Csak számolj utána 10db tojcsi 4-500Ft hol mennyi, ehhez minimum 10 csirke kell, ami nem is biztos h tojik még vagy majd fog e valaha is, de ennyi pénzből nem tudod őket etetni csak pár napig :) Aláírom isteni a házi tojcsi (így is így hozzuk) a husi is, de rettenet nagy meló már ez nem beszélve az anyagi költségről!
2013. szept. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Nem tudom, megéri-e, attól függ. Nekünk megéri tyúkokat, nyulakat tartani, mert a takarmányhoz nagyon olcsón tudunk hozzájutni ismerősöktől, van, hogy ingyen. A tojás egy részét eladjuk, egy részét mi használjuk fel, meg azért így legalább tudjuk, min nevelkedett a jószág.

De hogy nektek megéri-e, azt nem tudom.

Szerintem próbáljátok meg kicsiben, néhány csirkével, kacsával és majd látjátok.

2013. szept. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
81%

Tudod miben eri meg?

Nem a gyorstenyesztett ipari szar hudokat eszed!

Nezz meg egy tanyasi csirke tojast es egy boltit... Eg es fold a kulonbseg...

Mi is akarunk, malacot csirket tartani 2500 nm van ra...

Igy tudom, hogy nem gyorsitotapos, vizzel agyonpumpalt szart eszik majd a Fiam...


Anyumek vagnak minden evben malacot... Azt felteszem foni minimalis vizet enged ki a hus... Elmegyek boltba porkoltnek valoert es a husra nem kell vizet ontenem mert 10 perc mulva annyit enged ki hogy ellepi...

Erdemes megnezni! A hud negyede joforman viz... Igy ugy gondolom, hogyha egeszsegesebb es egeszseg tudatosabb vagy (es nem a bolti fujt gyorsitott szart adod otthon) biztosan jobb! Foleg hogy tudod hogy az allat a Te nevelesed nem kapott mesterseges szereket!

2013. szept. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
6%
Én sem tartanék semmiképp, pedig helyünk lenne hozzá. Se időm, se kedvem, se semmi. Városi vagyok, és ez itt is megmutatkozik, hogy hamarabb szaladok be egy multiba húst venni, mint hogy eszembe jusson, hogy esetleg én foglalkozzak jószágokkal, nincs az a pénz! Annyit tudsz tenni ellene, hogy kerek perec megmondod, hogy te nem fogsz velük foglalkozni. Nem adsz nekik tápot, nem vágsz, nem kopasztasz, egyszóval az összes állattal teljes egészében neki kéne foglalkozni. Te pedig közben szépen eljársz a boltba húst venni. Hidd el, rövidesen meg fogja unni az egészet, és felszámolja a baromfiudvart. Nagy zajt ezek nem csinálnak szerintem, max. a reggeli kukorékolás. Bár nem tudom, én sosem tartottam, és a közelemben sem voltak még ilyen állatok.
2013. szept. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
8%

Mi nem tartunk állatokat a párommal, de többe lesz, mintha megvennétek. Nekik takarmány kell ami nem olcsó.

Anyósomék tartanak csirkéket és tyúkokat, havi szinten 20e elmegy csak a tápra.

Bár kétlem, hogy a párod bármit is tudna erről....

2013. szept. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
76%

Hogy mit tegyél ellene?! Szerintem kezeltesd magad! Örülj neki, hogy dolgos ember!

Micsoda kijelentés ez, hogy "férfi létére"?! Egy férfi nem gondozhatja az állatokat? Hát dehogynem.

A saját tartásból származó baromfinak sokkal finomabb, ízletesebb a húsa, és ráadásul tudod, hogy mit eszel! Míg egy multinál milyen baromfit kapsz? Ketreces tartásból származót. Az udvar egy részét ha művelésbe vonjátok, akkor máris megoldódik a takarmány kérdése. Ha pedig zavarnak a külvilág zajai, javaslom újra elolvasni fentebb a 2. mondatomat. :)

2013. szept. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Pár darabot tartani nem 'rettenet meló', hogy is lehet ekkora hülyeséget mondani. Én tartanék ha volna hol. Férfi létemre, hmm...:)
2013. szept. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Én képtelen lennék levágni és kivéreztetni őket,ha ezeket is bevállalja akkor nem zavarna.Anyagilag nem biztos,hogy jobban jártok,de legalább tudjátok mit esztek.
2013. szept. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!