Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélhetném ezt meg a...

Hogyan beszélhetném ezt meg a párommal? Azt szeretném, hogy a fia csak akkor legyen nálunk, ha ő is itthon van.

Figyelt kérdés
1,5 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt is élünk. A volt feleségétől van egy 12 éves fia. Én mindent megtettem, hogy jó kapcsolatom legyen a fiával, de nem sikerült és már nagyon elegem van abból is, hogy a gyermekeimet is folyamatosan bántja. Egyre többet van nálunk és sokszor a párom nincs is itthon mikor itt van. Ilyenkor szokott "véletlenül" eltörni egy-két dolgot vagy ilyenkor esnek le az ágyról vagy esnek el "véletlenül" a gyermekeim. Már finoman próbáltam elmondani ezt a páromnak, de érthető okokból ő a fiát védi és mindent véletlennek, balesetnek lát illetve akar látni. Hogyan kérjem meg arra, hogy a fia csak akkor legyen nálunk, ha ő is itthon van?
2013. szept. 26. 08:16
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
13%

Milyen jó, hogy itt majdnem mindenkinek az a véleménye, hogy a gyereket távol kell tartani. Hát nem pont az idióta felnőttek abszurd viselkedése miatt olyan amilyen? A gyerek a legfontosabb. Nem csak a te gyerekeid fontosak kérdező, hanem ha kell apuka akkor az ő gyereke is. Ha komoly a kapcsolatotok, akkor mindegyik gyereknek olyannak kéne lennie mintha közös lenne, mármint úgy kellene viselkedni vele.


Mivel a gyerek mindig megy, nem gondolom, hogy annyira rosszban lenne a Te gyerekeiddel. Gondolkodj. Ha hárman játszanak, akkor igen, több a baleset. Az esés is. Ha a gyerekeid nem azt mondják, hogy ellökött, megütött, akkor csak a játék rovására írható.


Azt gondolom, hogy Te egyáltalán nem is akarod azt a kisfiút elfogadni. 12 éves könyörgöm, nem a sátán. Ja, és ezzel a felfogással ne várd el a párodtól, hogy a Te gyerekeidért akár egy gyufaszálat keresztbe tegyen. A pasi helyébe ha ilyet kérnél tőlem, a gyerekem helyett a te talpadra kötnék úti laput.

2013. szept. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

Karinthy Frigyes válaszolta a második feleségének, amikor az megkérdezte, hogy mi az a nagy csetepaté, ami a másik szobában folyik:


"Aranka, kérem! Az én gyerekem, meg a te gyereked veri a mi gyerekünket."


:)

2013. szept. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a pàrodat megismerted és összeköltöztél vele tisztában voltál az adott helyzettel, mármint hogy van egy gyereke. Miért tiltanád meg neki hogy menyjen hozzátok? Ha ezt kéred a párodtól ne lepődj meg, hogyha Őis máshogy fog viszonyulni a te gyerekeidhez.

Beszélgess a kisfiúval, magyarázd el Neki hogy mindenkinek jobb a békesség és ne bántsa a kisebb gyerekeket. Próbálj meg kialakítani vele valamilyen kapcsolatot.

2013. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam elfogadni és még mindig próbálom, de így tényleg nem fog menni.

3 gyermekem van, tudom, milyen sérülések vannak abból, ha többen játszanak, de azt nem tudom a játék rovására írni, hogy fejjel belelöki a 4 évesemet a falba, úgy hogy össze kell ölteni a sebet vagy kirántja a 7 éves lányom vállát. Az utóbbi hónapban kezd végképp kezelhetetlenné válni a helyzet.

A gyerekeim azt mondják, hogy a fiú bántja őket, de a párom szerint csak azért veszik bántásnak, mert ő fiú és másként játszik mint a lányok.

Akkor mikor az apja is itthon van, teljesen másként viselkedik, ha akkor is ilyen lenne mikor nincs itt, semmi baj nem lenne vele.

Az iskolában is vannak vele bajok, mert mindig verekszik, már ebben a tanévben 2 beírást hozott haza, de a szülei szerint csak eleven.

Én nem azt akarom, hogy soha ne jöjjön át hozzánk, csak azt, hogy akkor legyen itt, mikor az apja is itthon van.

2013. szept. 26. 10:01
 15/35 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem nyugodtan mondd meg a párodnak, hogy mindig legyen csak ott amikor a gyerek is ott van nálatok. Neked sem jogod sem kötelességed az ö gyereküket nevelni. Neki ellenben igen!!!! Hogyan tudná felügyelni, nevelni ha ott sincs?
2013. szept. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
53%
Bátran kérd meg erre a párodat. Csak aztán ne lepődj meg, ha ő is megkér, hogy cserébe a te gyerekeid se lebzseljenek annyit nálatok, hanem csak hétvégeken hajlandó elviselni őket.
2013. szept. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
43%
Amig a te gyerekeid veletek elnek semmi jogod nincs azt kérni, hogy az ove csak szabott időben legyen ott. Ebből valas lesz, mert mi az, hogy a te gyereked fontosabb, mint az ove.
2013. szept. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Ezek szerint szó nélkül tűrnöm kellene, hogy a fia bántja a gyermekeimet? Szerintem nem! Ma beszélni is fogok a párommal, ha hazaér, mert ez nem mehet így tovább.

Ha a ki lakik kinél jogi oldalát nézzük, akkor a gyermekeim a saját házukban élnek és mi lakunk náluk.

2013. szept. 26. 12:24
 19/35 anonim ***** válasza:
40%

Mi az, hogy egy felnőtt nő nem tud értelmesen beszélni egy 12 évessel. Nehogy már ne engedd oda, inkább tanítsd meg neki, hogy hol vannak a határok. Ha agresszív a te gyerekeiddel, menj oda /nem is értem miért nem vagy ott amikor hallod, hogy nem mennek rendben a dolgok/ mond el neki szépen, hogy ez itt nem szokás, és ha még egyszer szólni kell ezért, hát átmegy egyedül egy másik szobába. Persze ne neveljük más gyerekét, de ráhagyni se kell. Te tehetsz egyedül azért, hogy a Te sorsod jobb legyen. Tanítsd meg neki, hogy mit szabad és mit nem. Te is tehetsz a kialakult helyzetről.

Old meg, de ne szabd meg neki, hogy mikor mehet hozzátok. Ugyanolyan gyerek a kapcsolatotokba, mint a tieid. No meg igen. Lányok és fiúk között óriási a különbség.

2013. szept. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Esetleg egy kamera a szobába? Csakhogy apuka lássa, milyen is, amikor a fia fiúként játszik...
2013. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!