Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélhetném ezt meg a...

Hogyan beszélhetném ezt meg a párommal? Azt szeretném, hogy a fia csak akkor legyen nálunk, ha ő is itthon van.

Figyelt kérdés
1,5 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt is élünk. A volt feleségétől van egy 12 éves fia. Én mindent megtettem, hogy jó kapcsolatom legyen a fiával, de nem sikerült és már nagyon elegem van abból is, hogy a gyermekeimet is folyamatosan bántja. Egyre többet van nálunk és sokszor a párom nincs is itthon mikor itt van. Ilyenkor szokott "véletlenül" eltörni egy-két dolgot vagy ilyenkor esnek le az ágyról vagy esnek el "véletlenül" a gyermekeim. Már finoman próbáltam elmondani ezt a páromnak, de érthető okokból ő a fiát védi és mindent véletlennek, balesetnek lát illetve akar látni. Hogyan kérjem meg arra, hogy a fia csak akkor legyen nálunk, ha ő is itthon van?
2013. szept. 26. 08:16
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kapott válaszokat!


A párom hamarosan itthon lesz, mert felhívtam, hogy vagy hazajön és beszélünk a fiáról vagy összeszedem a cuccaikat és átviszem a volt feleségéhez.

Átgondoltam amiket írtatok és rá kellett jönnöm, hogy ha a nyugodt életünknek az az ára, hogy szakítsunk, akkor azt kell tennünk. Nálam a mai nappal végleg betelt a pohár és együtt vagy külön de megoldjuk a problémát.

2013. szept. 26. 14:27
 22/35 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez pénzbe kerül, de kamerát nem tudnál vhol eldugni? Akkor ha a párod elkezdi, hogy jaj, hát véletlen volt, meg lehetne mutatni a felvételt, és azon azérr látszana, hogy nem véletlen...
2013. szept. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ti nem vagytok normálisak. Miért pont az a felnőtt próbálja helyrehozni, amit a gyerek szülei elcsesztek, akire a gyerek nem hallgat? A szülőknek kellene megnevelni a gyereket. Vagy a három felnőtt leül beszélni a gyerekkel. 12 évesen nem normális, hogy ilyen.
2013. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim válasza:
44%

Mik ezek a válaszok, te jó ég!!

Majd mosolyogva támogatja a 12 éves gyereket, aki a gyerekeit veri, és a bútorokat rongálja?

Én megmondanám az apának, hogy mégpedig nevelje meg a gyerekét, mert ez így kényelmetlen a számotokra. Ha pedig nem hallgat, fel is út, le is út, nehogy már a kicsi fia fontosabb legyen, mint a... mi is... ja igen, a párja, az ő gyerekei, a testi épségük, és a boldogságuk.

2013. szept. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi utolsó, apuka megnevelte a gyereket, kérdező írta, hogy az ő jelenlétébe nem viselkedik így.

A kérdező a szánalmas magatehetetlen nem is tudom mi, aki ahelyett, hogy felnőttként viselkedne, hadat üzen egy 12 évesnek.

Felfogjátok, hogy egy felnőtt-gyerek kapcsolatról van szó? Köze nincs apukához, anyukához. Van a kérdező, meg van a 12 éves kisfiú. Kérdezőnek kellene felnőtt módjára a gyerekkel megoldani a problémát, és ha szükségét látja apukát is bevonni.

Nehogy már felnőtt létemre ledirigáljon egy 12 éves. Minden gyerek addig megy el, amíg hagyják neki. Azonban a viselkedéséért ebben a korban még a körülötte élő felnőttek tehetők felelőssé.

2013. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Nos, ha engem állítanának ilyen választás elé, en biztosan elkoltoznék. Nincs az a ferfi/no aki fontosabb lenne a gyerekemnel. Ha a gyerek csak akkor viselkedik igy, amikor te vagy vele, akkor a hiba benned van, nem benne. Illetve ez nem jo megfogalmazás, inkabb ugy mondanám, hogy a kettőtök kapcsolatában van a probléma. Ha a ferfi azt mondja a gyereknek, hogy ezentúl csak akkor mehet, ha o is otthon van, akkor a gyerek meg jobban fog utalni es eselyes, hogy a te gyerekeiden vezeti le a mérgét, illetve az anyja is ellened fog fordulni.
2013. szept. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Nem a gyerek a hibás. Elváltak a szülei, valószínűleg ezt még nem tudta feldolgozni. Féltékeny apukája új családjára, valószínűleg senki nem segít neki helyretenni ezt az érzést. Valószínűleg otthon csúnyákat hall apukája új feleségéről, ezért mindenért őt okolja ami benne sérelem van.


Nem az új feleség a hibás. Láthatóan mindent megtett amit meg kellett, hogy a viszony rendeződjön. Csak egyedül neki nem fog sikerülni, mert a gyerek lelkében és gondolkodásában kell helyretenni azt a csorbát, amit neki a felnőttek okoztak, de nyilván a segítséget nem fogja elfogadni attól a nőtől, akiben az egész baj számára testet ölt.


Az apuka hibás. Miért nem segíti a gyerekét beilleszkedni az új családba? Miért nem beszéli át vele a válást? Miért nem teszi helyre a gyerekébe a dolgokat?

Az anyuka hibás. Pontosan ugyanazért, amiért apuka.


Ha a két szülő nem akar foglalkozni a gyereke lelki világával, tőled meg nem fogadja el a segítséget, akkor vedd rá a szülőket, hogy járassák pszichológushoz a gyereket, ő majd segít neki feldolgozni a válás körüli traumát. MINDHÁROM felnőtt felelős a gyerekért! Együtt kell segítenetek neki, hogy ő is megtalálja a boldogságot és a biztonságot a kialakult új helyzetben!

2013. szept. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Azért a sok kérdezőt ekézőnek...

a 12 éves az már nem kisgyerek, és rohadt sunyik tudnak lenni. Nem azért a kérdezővel viselkedik szemét módon, mert a kérdező egy nulla, hanem azért, mert tisztában van a ténnyel, hogy a kérdező nem nevelheti úgy, ahogy az apja, tehát amit anyu-apu nem enged meg, azt úgyis megteheti az új nőcivel, mert apuci úgyis nekem hisz. Ráadásul egy 12 éves azért már tisztában van azzal, hogy nem kéne a kis(fél)tesó kezét kicsavarni meg nekilökni a fallal... de nyilván a 12 éves a szent., a kérdező meg a gonisz...

2013. szept. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
16.41-es és 16-58-as tökéletesen megfogalmazta a problémát.
2013. szept. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Kérdező, segíteni nem tudok, csak elmondani, hogy egyetértek Veled, főleg az utolsó írásoddal, amiben közlöd, így vagy úgy, de ennek véget kell vetni, meg kell védened a gyermekeidet. Lehet, hogy ha tökéletes gyermekpszichológus lennél, vagy valami hasonló, akkor még ezt a gyereket is meg tudnád nevelni, de fene tudja, én ezért nem tudlak elítélni... Én azt látom, hogy megtetted, ami Tőled telt, siker nélkül. Én sem hagynám, hogy ekkora sérülések érjék a gyermekeimet lépten-nyomon s engem sem érdekelne, ki mit mond távolról...
2013. szept. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!