Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párommal nem keresünk túl...

A párommal nem keresünk túl sokat de én ennek ellenére szeretek adni magamra. Műköröm, smink, hajfestés. Párom szerint ez felesleges, és a fizetésemet ne erre költsem. Ti mit gondoltok, igaza van?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 17:25
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
91%

A 60e-hez képest a 10-15 tényleg sok, hiszen az 1/4-e. Persze az sem mindegy, hogy milyen körülmények között éltek (szülőknél vagy külön, esetleg albérletben).

Amiket felsoroltál:

"Hajfesték palette: 700-800 forint kéthavonta

Szemceruza avon: 900-1000 forint havonta

Szemhéjpùder: 700 forint három havonta (de ebből több szinűt veszek)

Parfüm: 2000 havonta

Műköröm 3000 havonta

Ruhák havonta: kb 10000 forint havonta."


A hajfesték egyáltalán nem sok. A szemceruza és a szemhéjpúder viszont annál inkább és a parfüm is nagyon túlzás! Ezeket vissza kellene szorítanod és kevesebbet használni, mivel egyrészről nem ezektől leszel igényes (sőt), másrészről ez is párezer ft-ot jelentene havi szinten.

Gondolj bele: 2000x12=24000 Ft, vagyis simán vehetnél 1x egy luxus parfümöt, amiből elég lenne napi 1-2 fújás és így hónapokig kitartana.

Az erős szemsmink pedig a mindennapokban mindenképpen túlzás!

Ruhákra a 10e a te esetedben igenis sok, igaza van a párodnak. Persze, ha ő is költ magára ennyit, de más formában, akkor meggondolandó.

A műköröm viszont havi 3e-ért nem sok. Én megértem, ha valaki körmöshöz jár, mert nekem is nagyon szörnyű körmöm van és mivel görbe az összes, magamnak nem is nagyon tudom megcsinálni. 2 éve szántam rá magam, hogy elmegyek egy szakemberhez (aki valóban az) és azóta semmi gond a körmömmel. Igaz, nekem már csak géllakk van rajta, vagyis ez nem műköröm és mivel nem szeretem a hosszú és díszített körmöket, nem is néz ki annak, kb. ilyen: [link]

Persze, az igazsághoz hozzátartozik, hogy nekem kb. a keresetem 1,5-2%-a megy el rá havonta, vagyis igazából fel sem tűnik és mivel nem iszom, nem dohányzom, nem járok bulizni, keveset sminkelek és "csak" 3 db parfümöm van, úgy érzem ennyit megengedhetek magamnak.

De ha a gyerekeim elől venném el azt a 3e Ft-ot és mondjuk nekik nem tudnék hó végén pl. egy túrórudit venni, akkor lemondanék róla, akármennyire is szar lenne...

2013. szept. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
76%

Igazából ezt a kérdést a másik oldalról kellene megközelíteni. A kötelező, elkerülhetetlen kiadásokon felül mennyi pénz marad, amit el lehet költeni? Ha abba belefér a szépségápolásod, akkor semmi gond.


Ha nem, akkor gondold át a dolgot. Régebben én is hasonlóképp voltam, mint te: igényeltem a sminket, stb. Aztán borult az anyagi helyzetem, nem telt rá. Mert nem csak az költség, hogy pl. az ember befesti a haját, hanem utána akkor már nem mindegy, mivel mossa, ápolja. Szóval lenövesztettem a festéket. Eleinte pocsékul éreztem magam, viszont tény, hogy elég a sima wu2 sampon, nem kell se balzsam, semmi. Vágatni is csak egy évben egyszer szoktam, így a hajápolás ÉVES teljes költsége kb 5000 Ft (két nagy flakon sampon, meg egy vágatás). Smink helyett inkább mostanában a bőrápolásra került a hangsúly: jó minőségű arctisztító, maszk, krémek... ezek nem olcsók, de meg is van az eredménye: az egyébként szörnyen vacak bőröm kimondottan sugárzik, sokkal jobban nézek ki, mint anno sminkben. És összességében sokkal olcsóbb, mint sminkelni.

A műkörömről nem tudok nyilatkozni, zenélek :)


Persze nem tisztem, hogy meggyőzzelek. De tény, hogy nálam nagyon bevált ez a "természetes" kinézet (persze, természetes, nagy frászt, kencézem hozzá minden este-reggel magam :D ). És anyagilag is jobb :)

2013. szept. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
59%

Arra a sminkre én is kiváncsi lennék...

Minden nap kihuzom a szemem,szemöldököm,és kifestem a szempilláimat,de így se fogy el csak 1 év altt a spirál, a szemceruza el se fogy egy év alatt,pedig hegyezős 500Ft-os avonos.

2013. szept. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a sminkeket, a kozmetikumokat, mégis próbálok spórolni... ha szívesen veszed a tanácsomat, segítek: karácsonyra kaptam a páromtól egy kezdő géllakk szettet, amihez még vettem 2 db színt (3500 ft), de még a negyede sem fogott ki, pedig használom elég sokszor, a kezdő géllakk szett 14 ezer, de ezt te is kérheted a párodtól ünnepekre. Van amikor hagyom pihenni a körmöm, 2-3 hétig, akkor egy színtelen körömlakkot kenek fel (500 ft, fél évig elég), ezzel le is van tudva a köröm.

Sminkek: ez az a világ, amiben százezreket tudnék költeni, de nem teszem. Én úgy csinálom, h játszom márkák nyereményjátékain és többször volt, h szerencsém volt, nyertem egy- egy spirált, rúzst, körömlakkot, és ezeket sem kellett már megvenni. Ha mégis kell venni vmit, akkor előre nézelődök, tesztet olvasgatok neten és igyekszem olcsót, de jót választani, pl: Balea, Oriflame, Essence, Lovely. Ne ész nélkül vásárolj, hanem amire szükséged van.

Az én férjem is ki lenne bukva, ha ennyit költenék...:)

23L

2013. szept. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 zabmester ***** válasza:
100%

Hát én már tegnap akartam írni, hogy ez így normális, de azért most, hogy végigolvastam, annyira mégsem...

Egyrészt ez így havi szinten nagyon sok, másrészt hogy fogy el neked ennyi minden ilyen hamar?

Nálam egy szemceruza kb fél évig elég, pedig minden nap használom. Te eszed azt a ceruzát, vagy mi? Púder kb egy évig kitart nálam, pedig azt is minden nap használom. Szempillaspirál szintén egy évig kb. és az is napi használatban van.

Parfümből nekem is több van, de nem költök rá havonta kétezret, maximum évente veszek 2-3 fajtát, és kész. Meg ajándékba szoktam kapni (tudja a családom, hogy milyet szeretek).

De amit igazán nem értek, hogy miért kell havonta ruhát venni? Az nem egy olyan dolog, ami elfogy, azt megveszed, és van. Nálam mondjuk a nadrág olyan, amit gyakran kell venni, mert kopik combnál, de még az is bírja 3-4 hónapig ha vastagabb anyag, ha vékonyabb, akkor meg kb. 2 hónapig. De havonta minek ruhát venni?


Szóval én először úgy voltam a kérdéseddel, hogy sminkre, hajfestésre költeni azért nem mondanám, hogy felesleges, de amennyit te költesz rá, az nagyon sok. Ráadásul nekem úgy tűnik, hogy használhatnád a dolgaidat mértékletesebben is, és vehetnél olcsóbb fajtát is, akkor tovább tartana és kevesebbe kerülne. Hidd el, én is örülnék, ha Max Factor alapozót használhatnék, mert ezerszer jobb, mint amit én megengedhetek magamnak (termékminta alapján legalább is ezt látom), de nem telik rá, ez van. És ha neked egy szemceruza vagy szempillaspirál, vagy hasonló ilyen rövid ideig elég, akkor pláne olcsóbb fajtát kéne venned, ha csak ennyit keresel, és hiányzik az a pénz máshonnan.

Nem tudom, mennyi idős vagy, de gondolom elég fiatal. Majd ha szerencséd lesz, és kitartó is vagy, akkor talán később már többet fogsz keresni, és megengedheted magadnak, hogy többet költs magadra, de azért azt hidd el, a legtöbb fiatal a pályája kezdetén nem keres annyit, hogy mindenből a legjobbat vegye.

2013. szept. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
100%
Így, hogy olvastam a válaszaidat, ezt én is soknak tartom, és bár a kérdés alapján neked akartam igazat adni és nem a párodnak, közben meggondoltam magam. Mennyi parfümöd van??? Mit csinálsz te azzal a szemceruzával, hogy így fogy???
2013. szept. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
0%

A kedves párom egyedül keres,hol jobban hol kevesebbet.


Én havi szinten annyit költök magamra amennyit csak akarok.

Millió egy parfümöm van,sminkeket dobálom ki a kukába,ahogy megveszem. Ha a fülbevalóimat és az ékszereimet eladnám biztos több pénzem lenne,mint 100 ezer forint. Tucatnyi táska,ruha kiegészítő a cipőkről meg ne is beszéljünk.

Szóval az enyémhez képes a tied semmit. Ha te így érzed jól magad akkor tedd csak váljon egészségedre.

2013. szept. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
0%
10 ezer forint ruhára havonta nem olyan sok. Én kevesebbet költök, de elég kevés ruhám van, több kéne. Havi 10 ezer kb. semmi a mai árakhoz képest, kb. kijön belőle egy db. ruha, vagy egy db. farmer vagy egy db. táska és már el is ment a egész. Aki igényesen akar öltözködni, annak el kell ennyit költenie rá. Nem mondom, hogy nem lehetne kevesebbet is költeni pl. figyelve az akciókat, néha turiból vásárolni stb. de ha valaki szeret öltözködni, akkor ez egyáltalán nem sok.
2013. okt. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
100%
De igen, igényesen öltözködő ember is bőven meg tudja oldani 10e alatt a ruhát. Csak épp okosan kell vásárolni (turiban vagy leértékelésen), nem az első plázás boltban megvenni az új kollekciót, és havonta úgysem kell mindig új ruha, ha okosan variálja a már meglevőket. Az igényes öltözködés nem ott kezdődik, hogy mennyi ruhám van.
2013. okt. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván nem. De pl. ha valaki olyan mint én és nem szeret vásárolni, az nem azt fogja minden pillanatban figyelni, hogy hol lehet olcsón, szép ruhát venni. Így viszont 10 ezer nem sok. Pár alap darabbal kijön a havi 10. Pl. egyik hónapban egy táska, másikban egy kabát, harmadikban egy nadrág, negyedikben fürdőruha, ötödikben egy csizma stb. és már el is ment. Akinek a vásárlás a hobbija az nyilván sokkal jobban ki tud jönni, ha folyton az akciókat figyelni, de akinek nem ez az élete, azt nem érdekli, megveszi az első jó farmert, ha kell egy új.
2013. okt. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!