Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olvastam, hogy sok 16-17 éves...

Olvastam, hogy sok 16-17 éves és fiatalabb lánykát csak úgy elengednek bárhová. Miért?

Figyelt kérdés
Az én lányom egy fél év múlva tölti a 17.-et és még nem engedtem el sehová. Most nagyon akar menni a legjobb barátnőjével egy 30 km-es útra, megőrít már hogy állandóan könyörög, de én akkorse akarom elengedni. Igaz, hogy reggel mennének és sötétedés előtt jönnének haza, de bármi megtörténhet. Nem is értem, hogy az ő szülei miért engedik el? Nem félnek, hogy a lányukat útközbe kirabolják(akár észrevétlenül is)belékötnek, elüti az autó vagy netán emberrablóval is találkoznak? Annyi dolgot hallani manapság.
2013. szept. 27. 17:13
1 2 3 4
 1/33 zabmester ***** válasza:
97%

Azért ennyire nem kéne burokban nevelni. Engem is elengedtek, például koncertekre, vagy két napra Bécsbe, aztán mégsem lett semmi bajom. Ha nem csökkent értelmű, akkor egy ennyi idős gyerek tud magára vigyázni, már nem kicsi.

Különben meg, amiket te írtál, azok egy felnőttel is megtörténhetnek, de nem lehet úgy leélni egy életet, hogy ilyen dolgoktól rettegsz. Ahhoz, hogy szocializálódni tudjon, kapcsolatokat építsen, nagyon is szüksége van arra, hogy a kortársaival programokat csináljon, velük legyen.

2013. szept. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
97%
Azért egy 17 éves gyereket egy egynapos kirándulásra el lehetne engedni szerintem... Részben az önállóság egyik alapeleme. Megtámadni pedig 25 évesen is meg fogják, ha akarják...
2013. szept. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha tul félted, önállótlan lesz, ha meg töltöd mindentől, 18 évesen fellázad es lelép.
2013. szept. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
12%

Attól függ, mennyire megbízható a lányod és milyen a kapcsolatotok, na meg milyen az a barátnő...

Mondjuk nappalra már elengednm egy cukiba dumálni a barátnőjével de éjjeli kimaradásra már nem.

2013. szept. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
És mikor akarod elengedni a sarki boltba? 18 éves korában? Ha most nem tanul meg közlekedni, akkor soha. Aztán majd 20 évesen is majd viheted mindenhova kocsival meg kísérgetheted, mert nem tud egyedül eljutni sehova.
2013. szept. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%
Kevesebb Híradót kéne nézni...
2013. szept. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Dehát 30 km semmi! Az én iskolám például ennyire van az otthonomtól, minden nap megteszem ezt a távot és lám, semmi bajom. Szerintem sem kellene ennyire félteni, 30 km kb 1 óra alatt megtehető út, nem hinném, hogy ezalatt bármi történhetne vele. Ha jól viselkedik, jól tanul, akkor szerintem el lehetne őt engedni.
2013. szept. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

nekem 16 éves ikerlányaim vannak. De nem tartom őket üvegbura alatt. Tudod retteghetnék minden nap hogy ne érje őket semmi baj, de akkor mindenki rámegy idegileg. Arról nem is beszélve hogy a baj beüthet akkor is ha 30 évesek vagy akkor is ha éppen iskolába mennek..

Én sokszor elengedem őket, mert bízom bennük, és tudom vigyáznak magukra. Azt is tudom, hogy betartják amit ígérnek. Ha baj van azonnal hívnak, ha haza akarnak jönni és fuvar kell azonnal hívnak, és a megbeszélt időpontban mindig hazajönnek.

Nem normális dolog szülőként mindig a legtragikusabb dolgokra gondolni..


Egyébként nagyon sok történet van amikor a gyereket iskolába menet támadják meg, vagy 20 évesen munkába menet támadják meg.. Akkor lassan suliba sem fogod elengedni?? Dolgozni sem engeded??

Végül is kit nevelsz? Egy életrevaló lányt aki idővel megáll a saját lábán vagy egy tutyimutyi félős kislányt aki 30 évesen is a szoknyád mellett fog ülni??

Tanácsolom hogy néha adj egy kis levegőt a lányodnak, egy kicsi szabadságot..

Nem árt ha néha eszedbe jut, hogy mi is voltunk 17 évesek..

2013. szept. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező esküszöm legszivesebben lekevernék neked egy pofont amiért ennyire egysíkú vagy.
2013. szept. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Melyik lesz az a nap, amikor elengeded? Mert utána ugyanúgy kirabolhatják, leüthetik, akár 40 éves korában is. Meg kell tanítani védekezni, és hogy éjszaka ne járkáljon egyedül. Te hány évesen mentél el otthonról egyedül, vissza tudsz még emlékezni? Én 15 évesen már elengedtem a gyerekeimet, azzal a kikötéssel, hogy hazaérnek, mire meg volt beszélve, nem egyedül mennek, hanem olyanokkal, akiket én is ismerek, és telefonon elérhetőek maradnak. Működött a dolog. Máig nagyon aggódom értük és amikor külföldön vannak, alig várom, hogy hazaérjenek, de akkor is önálló lények. És hát otthon is ráeshet a fejükre egy cserép, lehet földrengés, bármi.
2013. szept. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!