Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olvastam, hogy sok 16-17 éves...

Olvastam, hogy sok 16-17 éves és fiatalabb lánykát csak úgy elengednek bárhová. Miért?

Figyelt kérdés
Az én lányom egy fél év múlva tölti a 17.-et és még nem engedtem el sehová. Most nagyon akar menni a legjobb barátnőjével egy 30 km-es útra, megőrít már hogy állandóan könyörög, de én akkorse akarom elengedni. Igaz, hogy reggel mennének és sötétedés előtt jönnének haza, de bármi megtörténhet. Nem is értem, hogy az ő szülei miért engedik el? Nem félnek, hogy a lányukat útközbe kirabolják(akár észrevétlenül is)belékötnek, elüti az autó vagy netán emberrablóval is találkoznak? Annyi dolgot hallani manapság.
2013. szept. 27. 17:13
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Ennyire nem szabad burokban tartani azt a lányt, mert vagy anyámasszony-katonája lesz, vagy elköltözik, amint betölti a 18-at, vagy kezelhetetlen lesz. Vegyél neki paprikasprayt, és kész. Neki is van élete. Az én szüleim sem voltak rettenetesen engedékenyek, pl. 17 évesen nem mehettem ottalvós buliba, de azért a buliba elmehettem, csak nem aludhattam ott! De egy napközbeni programra simán elengedtek. Most 23 éves vagyok, és gyakorlatilag önálló (és jó a kapcsolatom a szüleimmel). Na ez az, ami nem lesz a te lányod soha, ha nem engeded neki, hogy szép lassan a saját lábára álljon, és önálló döntéseket hozzon.
2014. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Van aki felelőtlen, és van aki túlzásba viszi...pl te is túlzásba viszed... ennek az lesz az eredménye hogy a lányodnak elege lesz, és fellázad.


Engem se engedett sehová anyám ha pasikról volt szó. Bár barátnőkkel is csak 18 éves korom után.


Tudod mi lett az eredmény? Elkezdtem hazudozni hogy végre levegőt vehessek, randizhassak, barátom legyen...mert elegem lett, hogy folyton csak nem nem nem....teljesen hülyének nézett hogy majd terhes leszek meg ilyenek....


Nos nem lettem terhes....és azt sem mertem elmondani hogy 19 évesen barátom lett, elvesztettem a szüzességem.


28 éves vagyok jelenleg, férjhez mentem már , és még mindig nem lettem terhes mert lehet védekezni is. És nem minden tini hülye hozzá....nem tiltani kéne hanem mindig beszélgetni vele.


A gyereket akkor is kirabolhatják, és akkor is megtámadhatják ha csak iskolába megy. Amit te csinálsz az kínzás, és már nevetséges.


Mai napig nem jó a kapcsolatom anyámmal emiatt. Igazából oka sem volt velem így viselkedni. De ha már ok nélkül nem bízott bennem, akkor én miért bízzak benne? Nem mondtam el neki semmit fiatalkoromból. Mai napig nem tud semmit.


Ezt akarod te is a lányoddal?


Van olyan is aki nem következetes.... pl szigorúan meghagyja a lányának hogy este 6ra otthon legyen. Ugyanakkor hagyja hogy 14 éves korától HETENTE váltogassa a pasikat, és az egyik 2 hónap után együtt éljen vele 16 éves lányával...!!!! És az asszony azon van felháborodva, hogy alig 15 éves kora óta nem szűz a kislánya...Így ne csodálkozzon... de mindenki úgy szúrja el a gyerekét ahogy akarja....sajnos:(

2014. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Én 17 éves lány vagyok. 50km-re járok iskolába minden nap, és semmi nem ért még. 15 évesen elengedtek 70km-re barátnőmhöz, 16 évesen az akkori barátommal kb. 190 km-re. Nyáron pedig (mielőtt betöltöttem a 17-et) a húgommal (akkor 9 éves volt) engedtek el 70km-re :) És mindig épségbsn hazaértem/hazaértünk. Szerintem nagyon félted!
2014. febr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!