Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olvastam, hogy sok 16-17 éves...

Olvastam, hogy sok 16-17 éves és fiatalabb lánykát csak úgy elengednek bárhová. Miért?

Figyelt kérdés
Az én lányom egy fél év múlva tölti a 17.-et és még nem engedtem el sehová. Most nagyon akar menni a legjobb barátnőjével egy 30 km-es útra, megőrít már hogy állandóan könyörög, de én akkorse akarom elengedni. Igaz, hogy reggel mennének és sötétedés előtt jönnének haza, de bármi megtörténhet. Nem is értem, hogy az ő szülei miért engedik el? Nem félnek, hogy a lányukat útközbe kirabolják(akár észrevétlenül is)belékötnek, elüti az autó vagy netán emberrablóval is találkoznak? Annyi dolgot hallani manapság.
2013. szept. 27. 17:13
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Kár a szóért, mert most tudnék egy jó hosszú monológot előadni itt neked, de úgyse fognád fel! Ha jót akarsz magadnak és a lányodnak, akkor elengeded mostantól több helyre. Önállótlan lesz miattad, 18 évesen meg úgy otthagy, hogy hónapokig nem látod. Mindig azok a legfelelőtlenebbek és legerkölcstelenebb viselkedésűek a bulikban, akiket ennyire korlátoztak, hogy még a barátnőjével sem mehetett el egy nappali (!) kirándulásra...
2013. szept. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

És én még azt hittem , hogy anyukám a paranoiás. :D

Kérdező, sajnálom a lányod...nem is veszed észre, mennyire korlátozod?! 16 évesen élnie kéne a világát, nem pedig a négy fal között gubbasztania .

2013. szept. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

És ha tovább akar tanulni, gondolom nem fogod elengedni másik városba, hogy azt tanulja amit akar. Ne neveld burokban!


Én 10 éves koromtól fogva egyedül mentem másik városba suliba, aztán egy 30 kilométerre lévő városba jártam gimibe 14-18 éves korom között.


16 éves koromtól alhattam az akkor barátomnál (4 évig jártunk) és 15 éves koromtól mehettem haza az utolsó busszal (10:50). Semmi bajom nem lett, és hidd el az a pár eset amit a híradóban hallasz, nem nagy szám statisztikailag.

Szerinted egy 25 éves lány mennyivel erősebb, mint egy 17 éves? Bármelyiket elrabolhatják, kirabolhatják. Be kell tartani pár alapszabályt (pl. ne menjünk sötét, kihalt helyekre, a pénzünk biztos helyen legyen, a pénztárcába 1-2 ezer, ha kirabolnának azt vigyék, de ne legyenek mérgesek, hogy üres.


Mondjuk hiába tépjük a szánkat szerintem. Úgyse fogsz megváltozni.

2013. szept. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 18 évesen 130 kilométerre jártam egyetemre, albérletben laktam, magamnak főztem stb. A te lányod semmit nem fog tudni megcsinálni magától! Életképtelen lesz!
2013. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ez a kérdés komoly? 30 km-re sokan pl. suliba járnak minden nap..
2013. szept. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Sokan leírták már, hogy miért nem jó ha ennyire korlátozod a lányod. Annyit tennék hozzá, hogy mivel hasonló korú vagyok, megerősíthetem, hogy én is ezt látom magam körül. Ha valakit sokáig korlátoznak és egyszer eljut egy buliba (akár a szülők tudtával, akár nem) akkor ott aztán nagyon kihasználja az alkalmat, pasizik, akár szobára megy az első felajánlkozóval, mivel először jár buliban annyit iszik, hogy a világáról nem tud stb. El kéne kezdeni fokozatosan feloldani a tiltásokat, mert nem lesz jó vége.
2013. szept. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen irreális a viselkedésed. Rengeteg középiskolás naponta utazik ennyit, én is így voltam ezzel. Ez a tiltás nagyon erősen vissza fog ütni. Volt egy gimis osztálytársam, akivel hasonlóan bántak a szülei, gimi után nem sokkal lelécelt külföldre és nem úgy tűnik, hogy szándékában áll visszajönni.

Egyébként az emberbe 20,30 40.. stb évesen is beleköthetnek, kirabolhatják, elütheti az autó és elrabolhatják. Ha nem akarod megutáltatni magad a lányoddal, szabadulj meg ezektől a paranoiáktól.

2013. szept. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
100%
Ne tagadd meg tőle a szórakozást.Ha ennyire szorosan fogod egyszer fellázad,és akkor majd nézheted magad.Ugyan már.mindjárt nagykorú lesz .Hadd szórakozzon most fiatal.
2014. febr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a dolgok veled is megtörténhetnek, akkor te se menj ki az utcára se.

Mindenkinek kell a szabadság, kell hogy kisebb akadályokba ütközzön, és érjék csalódások is. Erről szól az élet. A lányod egy majdnem felnőtt nő, ideje élnie a saját életét.

2014. febr. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Azt kell a lányodnak megtanítani, hogyan védje meg magát, nem pedig neked agyonvédened, börtönbe zárnod és túlféltés címén tönkretenni élete (elvileg) legszebb és leglazább éveit. Mondd, nagyon irigyled?


Ha pedig a lányod megelégeli az állandó kalickát, és megpattan, vagy elkezd neked hazudozni, csak hogy elmehessen valahova, akkor még neked áll feljebb, ugye?

2014. febr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!