Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Teljesen magamba...

Mit tegyek? Teljesen magamba fordultam és nem tudom mi tévő legyek az életemmel.

Figyelt kérdés
A szüleimmel nem jövök ki túl jól. Anyám minden apróságtól (pl ha gyűrött a terítő) bepöccen és velem ordibál. Apám pedig ki nem állhat. Azt sem tudja,h hány éves vagyok v h hanyadikos. A kedvenc szórakozása, h addig piszkál, elmond mindennek (pl,h én egy vesztes senki vagyok) amíg el nem sírom magam. És mégjobban szereti ezt közönség előtt csinálni. Sokat dolgozik ezért nincs olyan sokat itthon, de ha itthon van próbálom elkerülni. De mégis mindig összetűzésbe kerülünk. És ha vissza merek szólni neki akkor vagy tíz-tizenöt perci ver. (hatalmasakat pofoz, ellök a földre és rugdos)Régebben ez csak kb 2-3 havonta történt meg (h megver), mostanra azonban már 1-2 hetente. És ilyenkor végig ordibál velem, h "nekem te csak helyeselhetsz" meg "neked ne legyen véleményed" + elmondja,h én egy elmebeteg vagyok akit diliházba kéne csukni és nála szerencsétlenebb szülő nincs a világon, h ilyen gyereke van mint én. Egy ilyen eset után általában ott maradok ahol megvert, összekucorodom egy gombócba és órákig csak sírok. Amúgy meg sosem mehetek sehova, még hétvégén délután sem. Emiatt pedig összesen 2 barátom van. Kissé antiszociális, zárkózott vagyok. És életkedvem az nulla. Állandóan szorongok és nem érzem,h lenne jövőm, lenne értelme az életemnek. Nem emlékszem, hogy voltam-e valaha igazán boldog. Ma kijelentette az apám miután megvert, hogy a 18.szülinapomon kidobnak az utcára. Persze ezt mindig is sejtettem, de azért kétségbe estem. Szóval most teljesen össze vagyok törve. Azt hiszem, h jó ideje depressziós lehetek, vagy csak nagyon boldogtalan, de napról napra rosszabb. Úgy érzem, hogy sosem lehet már jobb az életem, mert ha 18 leszek és nulla segítséggel kikerülök a nagyvilágba, ha sikerül is eltartanom magam és megszabadulni a szüleim elől örökre, sosem tudok nyílt lenni, sosem fogok tudni kapcsolatokat kialakítani az emberekkel. Sosem leszek képes boldog lenni. Pedig nagyon szeretnék. Szerintetek mi tévő legyek?
2009. nov. 8. 21:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon nehéz helyzetben vagy. Azon kellene törni a fejed, hogy hova mehetnél a szüleidtől. Ugyanis a szüleid nagy valószínűséggel nem fognak változni, vagy csak tovább durvul a helyzet otthon. Pl. nagyszülő, keresztszülő, kollégium? Hány éves vagy?
2009. nov. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Szegenykem!Hany eves vagy?
2009. nov. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok.
2009. nov. 8. 21:14
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Ifjúságsegítő, családsegítő, rokon?
2009. nov. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
de nem is igazán a szüleim zavarnak mert abba már beletörődtem v hozzá szoktam v nem tudom, de az zavar amilyen én lettem. Hogy nem tudok kapcsolatokat kialakítani. Nagyon szeretnék megváltozni. Célt találni.
2009. nov. 8. 21:16
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképpen kérj segítséget olyan felnőttől, akiben megbízol. Osztályfőnök, szomszéd, rokon?
2009. nov. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Tudod, a kettő összefügg. Mármint a szüleid viselkedése és a te "céltalanságod", levertséged. Ha megszabadulsz ebből a légkörből, és normális, nyugodt, kiegyensúlyozott életet élhetsz végre, akkor szép lassan az életkedved is megjönne! Akkor ki mernél nyílni az emberek felé, és mernél kezdeményezni, barátkozni.
2009. nov. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Mit tanulsz?Sportolsz vmit?
2009. nov. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Informatika szakos vagyok és nem sportolok mert semmilyen sporthoz nincs tehetségem (sokat kipróbáltam) de mostanság amúgy sincs sok szabadidőm a suli mellett.
2009. nov. 8. 21:23
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Neked segítséget kell kérned gyermekvédő szervezettől!!!Sürgősen elköltöznöd egy ilyen intézetbe, és elszabadulni otthonról! Az borzasztó, hogy édesanyád hagyja ezt! Szegénykém. Úgy nem lehetsz boldog soha, ha otthon a szüleidtől nem kapsz szeretetet. Súlyosan megbüntetnék apádat, ha tudnák, hogy ver téged. Kérj segítséget, ahogy előttem is írták. Hidd el, hogy lehetsz boldog, csak merj segítséget kérni. Megszakad a szívem, ha ilyet olvasok....Előtted az élet, ne hagyd, hogy lelki nyomorékot csináljanak belőled. Kérj segítséget! Puszillak!
2009. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!