Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma tudtam meg, hogy a volt...

Ma tudtam meg, hogy a volt szerelmem meghalt amit a párom tudott csak eltitkolt. Azt mondja azért mert nem akarta, hogy a sírját én gondozzam. Mégis mit képzel magáról?

Figyelt kérdés

A volt szerelmemnek nem volt senkije csak én, aztán egy napon elment azóta sem tudtam róla semmit egészen a haláláig.

A szívem megszakad, ha rá gondolok.

Szerintetek a párom akarata ellenére gondozzam a sírját?


2013. okt. 5. 19:46
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
Hétfőn fogják temetni a helyi önkormányzat vállalta, hogy kifizetik a temetést.
2013. okt. 5. 20:20
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen gyakorisággal szeretnél emlékezni a volt szerelmedre.


Én eleve nem vagyok temetőjáró, mert szerintem az élőkkel kell foglalkozni.


Ha évente egyszer halottak napján gondozod, esetleg még a halála évfordulóján, az még elmegy, de ha heti programot csinálsz belőle, ahelyett hogy az új pároddal törődnél azért az kicsit túlzás.


Heti vagy havi rendszerességben ne is gondolkozz. Nem kellene a halállal ennyit foglalkozni, ok. hogy nem volt senkije az exednek, de hacsak nem kísért a sírja közelében nem nagyon fog érzékelni abból semmit, ha te minden héten ott sírdogálsz mellette.

Meg az exed is, érdekes lehetett, egyszer csak eltűnt? Mégis kivel és hová?


Éld az életed, neked is csak ez az egy van.

2013. okt. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
90%

Én megértem a párodat is.Gondolt át ahogy most írsz róla(az exedről) Mint életed szerelméről.Csupán féltékeny,és azt hiszi hogy őt nem szereted annyira mint őt.

Én átgondolnám mi a fontosabb,az hogy egy halott sírját gondozod(ami állandó vita lesz köztetek) vagy az hogy néha napján a pároddal kimentek,s viszel neki 1-2 virágot.

Ő elhagyott téged,a párod nem.A párod nem halt meg,de elveszted ha annyira beleéled magad.(Lepontozhatsz nyugodtan,de ez a mondat mindent elárul : "A szívem megszakad, ha rá gondolok.")

ui: Más férfi se nézné szívesen ahogy egy halott sírjánál vagy nagyon gyakran,és ilyen érzelmeket táplálsz iránta.

Párod hibázott,de ő él! Ezt ne felejtsd el,s elvesztheted..

Egyik férfi társam se mondja azt hogy még nem volt féltékeny... Szép estét :)

2013. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
61%
Most gondolod, ha elment és nem hallatott magáról, nem foglalkozott veled, akkor minden vágya az volt, hogy majd te gondozd a sírját, ha véletlenül meghalna? Mindegy. Te még mindig őt szereted.
2013. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
49%

Ha az önkormányzat végzi a temetést akkor nem kell azon agyalnod hogy miképpen gondozd a sírját. Az önkormányzat csakis hamvasztás csinál, abból is a legolcsóbbat.A szórásos hamvasztást.. Az is lehet hogy nem lesz ki írva hogy mikor hamvasztják, csak megteszik és kész..

Mivel minél olcsóbban fogják elintézni, így a lehető legkevesebb szolgáltatással intézik. (nincs hely, nincs pap, nincs virág stb)

2013. okt. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:
Valakinek gondoznia kell a sírját és nem én vagyok az egyetlen aki még mindig szereti. A volt feleségei is megsiratták.
2013. okt. 5. 20:26
 37/51 A kérdező kommentje:
A mi önkormányzatunk nem csinál hamvasztásos temetést és a pap ingyen elprédikálja amit kell.
2013. okt. 5. 20:28
 38/51 anonim ***** válasza:
78%

A falu csődőrje xddddddd (nem bírtam ki elnézést)

Akkor gondozzák a volt feleségei, ne tedd már tönkre a kapcsolatod egy olyanért akinek ilyen sok nője volt,s elhagyott téged... szó nélkül..

2013. okt. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:
A mi falunkban az elhunytak 90%-át az önkormányzat temetteti el mivel az embereknek nincs pénzük.
2013. okt. 5. 20:30
 40/51 anonim ***** válasza:
78%

36-os, igen, ez az.

A volt szerelmed pár faképnél hagyott és még te akarod gondozni a sírját. Még mindig szereted.

Más lenne, ha egy volt szerelmed, aki jó barát maradt, és akivel tényleg ápoltátok volna a baráti kapcsolatot halt volna meg.

De ebben a helyzetben mit vársz a párodtól?

Szerintem tényleg nem kellene tovább hitegetned.

2013. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!