Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném a véleményeteket...

Szeretném a véleményeteket kérni! Ebben a helyzetben Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

1,5 éve vagyunk házasok a férjemmel. 5 éve vagyunk együtt. Van egy 1 éves gyönyörű kisfiunk.

A problémám a következő!

Mikor teherbe estem, tavaly január...azóta alig voltunk együtt úgy... talán két kezemen tudnám megszámolni. A férjem tavaly október óta nem dolgozik.(mert felmondott, nem elküldték......)úgy kellett könyörögnöm neki, hogy menjen be a munkanélkülibe, legalább azt fizessék neki... addig az én gyesemből, meg a családiból éltünk. Nagy nehezen rászánta magát, most kap 34.000Ftot....ennél még az én pénzem is több, amit a kicsi után kapok....

A pénz csak úgy folyik ki a keze közül, napi 2 doboz cigit elszív....állandóan a számítógép elött ül, és játszik...a befizetetlen csekkek sorakoznak, víz, villany, gáz...arra nem hajlandó, hogy bediktálja az óra állást....

NAGYON KÉRLEK, ADJATOK TANÁCSOT!!!!


2009. nov. 9. 14:11
1 2
 11/20 anonim válasza:
57%
Szerintem meg gáz, hogy emberek huszonkét,három évesen szülnek, a nagy semmibe, tartalék nélkül. A gyerek issza meg a levét. Miért nem lehet várni 27-30 éves korig (minimum) egzisztenciát, hátteret teremteni, és csak annyi gyereket szülni, ahányat el is tudnak tartani. (KÉRDEZŐ EZ A VÁLASZ NEM RÁD VONATKOZOTT)
2009. nov. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem rám vonatkozik, de azért én mégis reagálnék rá...

Egyetemre jártam, van saját házunk, felújított, nincs rajta banki hitel....semmi jelzálog nincs.van egy autónk, azon sincs hitel. (egy nagyobb összeget kaptuk, azon vettük) ( vagyis igazából én kaptam, őt egy nagyon kicsi rész illette meg a pénzből...)

A kisgyerek jó helyre érkezett....csak az apja egy lusta...tavaly otthagyta a jól fizető állásást( havi 130.000ft!!!!)

2009. nov. 10. 07:52
 13/20 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy félsz lépni.. Addig, amíg zavar az ötlet, hogy racionálisan végiggondold a helyzeted.

Van egy ember, akitől van közös gyerek, de se te, se a gyerek nem érdekes annyira, mint a számítógép, így inkább beállt /ült/ nagytesónak a fia mellé. Ennélfogva, mint kétgyermekes anya, el kellene kezdened társat keresni, kérdés találsz-e olyat, aki mindkét fiadat el tudja fogadni...?

2009. nov. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A noverem 27 evesen lepett le (10 eves kapcsolat, 4 eves hazassag utan), ugyanemiatt a problema miatt, csak a tesom meg dolgozott is. Mar egy eve boldog parkapcsolatban el egy ferfival,aki sajat igazi gyermekekent neveli az unokahugom es eltartja ot is es a tesomat is es egy fantasztikus ember es nem egy luzer,mint a volt sogorom. A volt ferje meg mindig nem dolgozik, de kiderult,h egy evig csalta a tesomat!
2009. nov. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem értem,hogy nem tud elmenni dolgozni?Nem szúrja a szemét az a helyzet amiben vagytok?Én amúgy azt tenném,hogy a számítógépet eltüntetném a háztól.Szólnék valamelyik ismerősömnek,hogy legyen nála egy ideig.És megmondanám neki,hogy vagy férfiként viselkedik és elmegy melózni vagy csomagoljon és pucoljon innen!Nem vagy köteles eltartani egy olyan embert akinek semmi egészségügyi baja nincs "csak" annyi,hogy egy puhap@cs!Az ilyen mint a pasid a híd alatt végzi!
2009. nov. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Imadkozz erte, itt mar a beszed, szidas nem segit. Ha esetleg azert nem 'mersz' lepni, mert eskudt tettel a holtodiglan holtaiglan mellett, akkor sem vagy koteles elviselni, eltartani ot. Nem vagyok nagy Biblia szakerto, de hasonlo esetre mondja valahol a Szentiras, hogy Ne vessetek disznok ele gyongyeiteket. Ha o nem ertekel teged es a csaladot, valami modon szakitsd meg a kapcsolatot, valj el akar.Ezt neked kell eldontened! Sose keso, de minden nappal kevesebb az elet/akkor meg minek halasztani a halaszthatatlant.
2009. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Talán külön kassza is elég lenne. Éljen ki-ki abból, amit keres.
2009. nov. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Azt írod, 5 éve vagytok együtt. Eddig nem volt a férjeddel semmi probléma? Rendesen dolgozott, veled sem volt agresszív? Mégis mi történt tavaly óta? Megbeszéltétek, hogy legyen babátok, vagy besikerült a pici? Lehet, hogy megijedt a felelősségtől? Ha ez utóbbi az ok, az sem indok arra, hogy ne dolgozzon, csak számítógépezzen egész nap. Ja, és tényleg vissza akarsz menni dolgozni, a férjedre akarod hagyni a gyereket? Szerinted képes lenne megfelelően gondoskodni egy kisgyerekről? Beszéljétek meg, mi vezetett ahhoz, hogy ennyire "leépült". Ha pedig nem változik meg, szerintem sürgősen hagyd ott és kezdj új életet. A gyereknek sem jó, ha azt látja, a szülei veszekszenek, meg aztán milyen példa egy örökösen otthon gépező, cigiző, semmit nem csináló apa?
2009. nov. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem, ne félj lépni! Vannak olyan emberek akikkel nem lehet megbeszélni a problémákat és szerintem a te férjed is ilyen. Az ilyennek csak egy drasztikus észheztérítés használ. Én nem azt javaslom, hogy azonnal add be a válópert, de költözzetek külön, mondd meg neki, hogy amennyiben állást keres és elhelyezkedik és normálisan viselkedik, akkor újra együtt élhettek, ellenkező esetben viszont válás. Ilyen felelőtlenül nem élhet egy családos ember! Ne félj új életet kezdeni, biztosan nehéz, de 24 évesen még nagyon fiatal vagy, biztosan sikerül! De egyelőre ne is ezzel foglalkozz, mert még nincs itt az ideje, előbb próbáld a házasságodat helyrehozni. De azt tudomásul kell venni, hogy egy házasságot helyrehozni két embernek kell, nem egynek, tehát a férjednek észhez kell térnie. Én 31 évesen kezdtem új életet, igaz, gyerekem nem volt, de sikerült megtalálnom azt az embert, aki minden szempontból tökéletes nekem és mindene a családja és az azóta megszületett kislánya!
2009. nov. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Mi is ugyanígy vagyunk, de én kb. 1 hónap múlva lépek valamerre. Ha sikerül, akkor veszek egy kis lakást, nekem meg babának elég, ha nem, akkor felköltözök a gyerkőccel nagyanyámhoz a kisszobába. Én sem bírom már ezt. Mi albérletben lakunk, a 75.000 GYED-emből fizettem az albérletet, 63-65.000ret, mikor mennyire jött ki. Ha nagyanyám nem segített volna, éhen halunk télen. És nem ment a munka után, nem is érdekelte, csak legyen cigi, kaja, a gyereknek is meglegyen minden, de hogy honnan.... Úgyhogy lépni kell, nincs mese!!!!
2010. ápr. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!