Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen szültél, milyen...

Hány évesen szültél, milyen háttérrel vártad/vártátok a gyermeked érkezését?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párommal beszélgettünk a gyermekvállalásról, és szeretném kicsit körbejárni a témát. Kiváncsi lettem, hogy mások/ti mikor, milyen körülmények mellett vágtatok bele.

-Ti hány évesek voltatok amikor belevágtatok a baba projektbe? A "háttér" alatt azt értem, hogy milyen körülmények között vállaltatok gyereket? (Pl. mindketten dolgoztatok a pároddal/férjeddel; volt-e saját lakás; stb.)


Köszönöm a válaszokat!

23/N



2013. okt. 8. 12:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
10%
16
2013. okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
52%
19 évesen mentem férjhez, 21 évesen szültem első gyermekünket. Tervezett terhesség volt. Mindketten munkaviszonyban álltunk, szakmával rendelkeztünk, és egy 2 szobás családi házat vettünk a baba születése előtt: novemberben vettük, januárban már beköltöztünk, és oda születtek a gyerekeink. Akkor olyan hatalmas nagynak tűnt az a 2 szobás ház...
2013. okt. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
52%

Szia! Mi még most fogunk belevágni, de azért leírom.

Én dolgoztam 2 évet, párom még mindig dolgozik, meg fog is.

Szülőkkel élünk. Párom 28 én 21

2013. okt. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
34%

29


Nulla segítséggel, Nulla tartalékkal, egy éppen kifizetett, de üres lakással benne 1 db ággyal és egy induló vállalkozással, két kezi melósként. Nem is tudtam Gyedre-gyesre menni...hanem melóztam a pici mellett.

2013. okt. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
42%
4 Jah és a tőlem segitségre szoruló szülőkkel.
2013. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
49%

19 évesen mentem férjhez, pontosan rá egy évre született a lányunk. Férjem 5 évvel idősebb nálam. Mindkettőnknek volt munkája, és mindketten azon a helyen dolgozunk most is. Mondjuk tény, az eü elég biztos állás.

Én csak egy évet dolgoztam előtte, de figyelembe véve, hogy akkor gyed nem volt, csak gyes (Bokros), mindegy volt.

2013. okt. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk: 28N/31F, mindketten dolgoztunk, előző tavasszal vettünk lakást, ősszel új autót (mindkettőn volt hitel, de együtt nem tették ki a jövedelmünk 30%-át), rákövetkező nyáron született a leányzó. Ami volt még előtte: 5 év albértlet, munka látástól-mikulásig, kuporgatás, lakáskassza gyűjtés, életbizosítás beváltása és fél év különélés egy külföldi munka miatt, hogy ez az egész egyáltalán elképzelhető legyen.
2013. okt. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%
21 évesen ismertem meg a páromat, és 30 múltam, amikor a fiunk született. Mindketten dolgoztunk, és már házunk is volt (bár hitellel). Segítségünk egyébként nincs, az összes rokonunktól távol lakunk.
2013. okt. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
41%
34. Először dolgoztam/tanultam együtt, aztán dolgoztam és vállalkoztam egyszerre, tudatosan készülve az anyaságra. A férfi csak "donornak" kellett, és ezzel ő is tisztában volt. 20 éves korom óta függetlenkén. Időközben a keresetemből, illetőleg szülői segítséggel építettem egy három szobás, nagyon szép kis házat, és van egy két szobás lakásom is, azt is én vettem. (Télen jobb a lakás.) Terveztem előre mindent, így nyugodtan tudok a gyerek mellett maradni, nem kell dolgoznom. Kevés munkát vállalok el, és ez még így is maradhat, amíg suliba nem kezd el járni. Nem szűkölködünk, nem hiányzik neki az apja (egyelőre).
2013. okt. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
77%

33 évesen lettem kismama, természetesen tervezett gyermekvállalás volt, házasságban, a férjemmel együtt közösen vállalva.

Budapesten élünk saját zöldövezeti tehermentes lakásunkban, amit a kicsi születése előtt vettünk 1 évvel.

Természetesen mindketten dolgoztunk/dolgozunk, maximális összegű ellátásokat kaptam.

Rendelkeztünk elegendő tartalékkal is, tudatosan tettünk félre pluszban kifejezetten a pici érkezésére és a terhesség elejétől folyamatosan beszereztünk mindent. (a tartalékképzésnél kiszámoltam, hogy a GYED időszakában mennyivel kevesebb lesz a max. gyed a fizetésemtől, ennek az összegnek a kétszeresét tettük félre a kieső jövedelemre- de előbb visszamentem dolgozni, mint ahogy egyáltalán feléltük volna).

2013. okt. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!