Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen szültél, milyen...

Hány évesen szültél, milyen háttérrel vártad/vártátok a gyermeked érkezését?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párommal beszélgettünk a gyermekvállalásról, és szeretném kicsit körbejárni a témát. Kiváncsi lettem, hogy mások/ti mikor, milyen körülmények mellett vágtatok bele.

-Ti hány évesek voltatok amikor belevágtatok a baba projektbe? A "háttér" alatt azt értem, hogy milyen körülmények között vállaltatok gyereket? (Pl. mindketten dolgoztatok a pároddal/férjeddel; volt-e saját lakás; stb.)


Köszönöm a válaszokat!

23/N



2013. okt. 8. 12:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
32%

Aktivan dolgoztunk mind a ketten 9 honapja voltunk egyutt mikor vizsgalatokbol kiderult hogy az en biologiai oram rovidre lett szabva... Ugyhogy ott helybol beigazolodott Patom allitasa, gogy engem akar egy eletre es azt akarja, hogy En legyek a gyermekei anyja!

21 evesen lettem terhes Parom 24 volt! Semmink nem volt csak a penz amiert megdolgoztunk...

Veszelyeztetett terhes lettem mert a munkam is olyan volt es a terhessegem is. Anyumek tudtak a betegsegem igy biztositottak rola, hogy a lakhatas adott, maradjunk naluk...

Igy is lett. Parom osszedolgozott 2 autot a terhessegem alatt. +a gyerekcuccokat+magandoki babamozik szules stb ( csak a tergesseg elso perctol az utolsoig 700ba allt meg.)

Azota 2 hazat osszehozott.

Ha kulfoldi munka volt en hoztam vittem Fiunkra vigyaztak a nagyszulok Parom aludt a kocsiban en meg vittem... Sokszor 20 orat vezettem es 2-4 orat aludtam honapokig.. Vagy a palyan alltam felre es bobiskoltam 20 percet. Kemeny volt, Fiunk szenvedte meg a legjobban mert akkor nagyon keves ido volt ra... De akkor kell dolgozni mikor munka van! Mindegy a korulmeny!) Panaszom nem lehet ra!!! A leghajtosabb ember akit ismerek, a szivet leljet kiteszi ertunk! Lassan en is visszaallhatok dolgozni es akkor jobban haladhatunk. Sajnos 2 babat elvesztettunk iden ugyhogy tovabb nincs probalkozas!

Beszokik Fiam az oviba es munka!

2013. okt. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
52%
Mi a párommal 23 évesek voltunk mikor jelezte a gólya ,hogy jönne :-) .. 24 évesen váltunk szülőkké . Albérletben éltünk ...és élünk is a mai napig ,ennek ellenére megvolt mindig mindenünk . Nem görcsöltünk rá a saját lakásra ,azaz nem akartunk 20 évig törlesztőt fizetni stb .. Most már gyűjthetnénk saját lakásra ,mivel párom külföldön dolgozik ,de nem akarunk ,mivel kint akarunk új életet kezdeni . :-)
2013. okt. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 CsBZs ***** válasza:
51%
22evesen, a ferjem 31. Kozoslakasba szuletett, de most szeretnenk nagyobbat. Dolgoztam elotte.
2013. okt. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
71%

Én 24, a férjem 29 éves, májusban esküdtünk, július óta nem védekezünk, most úgy néz ki, hogy jönni akar a bébi... :)

Másfél éve kezdtem dolgozni, a férjemnek is van munkahelye. Autó van, saját ház nincs, "csak" külön lakrész a szüleim házában. Padlásszobás ház, az egész emelet a miénk, 1 + 2 fél szoba, kis konyha, fürdőszoba, a külön bejárat nemrég készült el. Teljesen jól megvagyunk így, a szüleim se szeretnék, hogy elköltözzünk.

2013. okt. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
79%
28 évesek voltunk, mindkettőnknek volt (van) jó állása, saját (hitel nélküli) háza/lakása, autója. Összeköltöztünk, az egyik lakás árát eltettük vésztartaléknak, a kamatokból bővítgetjük a házat. Most 35 évesek vagyunk, 3 gyerekkel.
2013. okt. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
68%
24 éves voltam, dolgoztam én is és a párom is, volt saját lakás. De nem volt tervezett baba, eléggé meglepődtünk. :)
2013. okt. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
34%

18:mentem ferjhez 23 voltam elso baba a ferjem azonnal otthagyott a terheseggel.

Semmim nem volt csak munkahelyem a szuleim fogadtak vissza minket.

Ennek 21 eve most mar minden van amire vagytam.

2013. okt. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Baranka ***** válasza:
17%
Én 26 voltam , párom 28 éves volt mikor a nagy lány született (most 2 éves). A kicsi meg 7 hónapos szóval elég kicsi korkülönbség van köztük. Párom dolgozott én munkanélküliről jöttem el szülni. Saját lakásba született a kislányunk. Megtakarításunk egy minimális volt azt felhasználtuk a gyerek holmik vásárlására.
2013. okt. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
74%

még nem vagyok érintett, de pont a napokban számolgattam, h kb 1 millió ft kell ahhoz, hogy nyugodt szívvel belevághassunk a babaprojektbe.

vizsgálatok, orvosnak hálapénz, szülésért hálapénz, vitaminok, egyéb apróságok.

mire megszületik a kicsi, kell kiságy, kelengye, babaápolási szett, pelenka, kiskád, pelenkázó, hordozó. csak a babakocsi 100e ft.

biztosan vannak olyan költségek, amikre még csak nem is gondoltam.


mindketten dolgozunk a párommal, de mire összejön ez a pénz, már 30 évesek leszünk. nem baj, úgysem akartam korán szülni, és az sem árt, ha van pár év munkaviszony, mielőtt egy kicsit visszavonulok babázni.

szerencsére a saját lakás már megvan, de hamarosan autót kell cserélnünk, és mire megszületik a kicsi, addigra nekem is kell saját kocsi. már régóta spórolok, hogy tudjak venni egy biztonságos, használható járművet.


nem szeretnék a semmire szülni, nagyon felelőtlen dolognak tartom, mikor olyanok vállalnak gyereket, akik még magukat is nehézkesen tartják el.


26L

2013. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Igen bizonyos esetekben felelőtlenség valóban .. De nem minden esetben .Mi az igaz albérletbe vállaltunk babát ,de mindenünk megvolt ... A lakást is üresen vettük ki ami benne van ,műszaki tárgyak ,bútorok ,mind saját . Egyszerűen nem volt módunk saját lakást venni ,ez van beletörődtünk az albérletbe ,szerencsére egy tündéri főbérlőnk van évek óta ...aki nem tenne ki .Azzal is tisztában van ,hogy hamarosan külföldre költözünk és 100% -an megért bennünket ... Ha mi a saját lakásra vártunk volna ,a mai napig nem lenne gyermekünk . Egyébként ennek a legyen saját a lakás -nak főleg hazánkban van nagy kultusza (igen ,nyilván nem mindegy ,hogy a sajátod ,vagy fizetsz a lakhatásért ) ,külföldön viszont a tehetősek is sok esetben bérelt lakásban élnek . Abból a szempontból is kényelmes ,hogy most albérletben vagyunk ,hogy nem kell majd a költözés során azon agyalni ,mi legyen a lakással .
2013. okt. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!