Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen szültél, milyen...

Hány évesen szültél, milyen háttérrel vártad/vártátok a gyermeked érkezését?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párommal beszélgettünk a gyermekvállalásról, és szeretném kicsit körbejárni a témát. Kiváncsi lettem, hogy mások/ti mikor, milyen körülmények mellett vágtatok bele.

-Ti hány évesek voltatok amikor belevágtatok a baba projektbe? A "háttér" alatt azt értem, hogy milyen körülmények között vállaltatok gyereket? (Pl. mindketten dolgoztatok a pároddal/férjeddel; volt-e saját lakás; stb.)


Köszönöm a válaszokat!

23/N



2013. okt. 8. 12:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
73%

25 éves voltam mikor belevágtunk a baba projekbe, párom akkor 31. Tervezett baba volt.

Mind ketten dolgoztunk, saját 3 szobás házunk vol/vant.

2013. okt. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
46%
20 évesen férjem volt (van) aki dolgozik de még az én szüleimnél lakunk. Most várom a második babát és intézzük a lakás vásárlást. Gyes alatt sulit szeretnék végezni utána pedig dolgozni. Nem vagyunk gazdagok de megvagyunk. Persze hogy nem mindig így képzeltem el. Azt hittem szülés előtt nagy házam lesz és jó munkám de nem így lett. A gyerekeimet azonban biztos nem cserélném el semmiért.
2013. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
76%
28 éves vagyok, a férjem pedig 33 és november vége felé fog megszületni az első kisfiunk. Mindketten dolgozunk és a szüleim autóval kb 20 percre laknak tőlünk, a párom szülei kicsit messzebb. Van saját kertes lakásunk, autónk. Vannak kiadásaink, főleg az autó miatt de egy baba belefér :)
2013. okt. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
51%

Bocsi az offért, de engem is érdekel ez a téma! :)

Még nincs gyermekünk, de tervben van.

2013. okt. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
76%
24 éves voltam, a párom 25, amikor megfogant az első gyerekünk. 2 éve voltunk házasok, mindketten dolgoztuk, albérletben laktunk, autónk nem volt. Mire megszületett a baba, vettünk saját lakást (hitelre). A nagyobbik most 3,5 éves, a kicsi 1,5, tavaly vettünk autót is, azon nincs hitel. A férjemnek már akkor is elég jó állása volt, de azóta még jobb van, én fél év múlva megyek vissza dolgozni, de a témának ez a része még képlékeny, mert nem biztos, hogy visszavesznek, majd kiderül.
2013. okt. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
82%

Én 32 voltam, párom 38. Mind a ketten rendelkeztünk munkahellyel, én a terhességem elejétől otthon voltam. Van egy bérbe adott lakásunk (hiteles) és egy családi házunk, amiben mi lakunk. Egy 12 éves autónk van, 2 éve nem voltunk nyaralni.

Hogy miért vártunk eddig? Az ember mindig "rendezett" hátteret szeretne. Talán nálunk is ez volt az ok. Utólag jobb lett volna pár évvel hamarabb szülni, lehet, hogy a korom miatt viseltem nehezebben a terhességet. Nem tudom... :)

2013. okt. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
81%

Időrendben:

22 éves koromban megszületik az első fiam, 24 évesen megszületik a második, 28 évesen megnősültem, majd megszületik a harmadik fiam is. Ő most két hetes. Egy saját két szobás lakásunk van. Itt szándékozunk lakni még a kicsi 2-3 éves koráig, aztán veszünk egy nagyobb kertes házat. Előtte a feleségem nem dolgozott, mert főiskolára járt. Én igen. Azóta egyedül tartom el a családom, de annyira nem bánom.

2013. okt. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! :)

Ahogyan látom volt aki nehezebb körülmények között vállalta be a babát, volt akinek majdnem mindene megvolt. De azért jó olvasni azt, hogy nem bánta meg egyikőtök sem, és aki nehezebb helyzetben volt/van, ők is boldogulnak.

Mi saját lakásban élünk a párommal (Ő 33 éves), mindketten dolgozunk. Szerencsére mindketten versenyképesnek mondható fizetéssel rendelkezünk, így a TGYÁS és a Gyed nem a minimum összeg lesz. Valamint több kisbabás ismerősünk van, akiktől olcsóbban hozzá tudunk jutni a dolgokhoz, illetve "örökölni" is tudunk majd testvér kisgyerekétől. Már nagyon várom, hogy belevágjunk, talán még sosem voltam ilyen boldog és izgatott. :) Remélem minden jól fog alakulni. :)

Még jöhetnek a történetek, érdekes és jó olvasni őket!

2013. okt. 8. 13:36
 19/30 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdést azért is tettem fel, mert vannak olyan ismerőseim/barátaim, akik konkrétan hülyének néztek, hogy babát szeretnénk már. Leginkább azért, mert a barátaim el sem tudják képzelni, hogy 23 évesen ne minden hétvégén bulizzon az ember lánya, hanem felelősségteljes, családi életet éljen. Igaz, hogy másfél éve dolgozom csak, de hál' Istennek visszavárnának a munkahelyemen, mert azért jó munkaerő vagyok nekik. A párommal nem látjuk akadályát annak, hogy betervezzük már most az első babánkat. :)
2013. okt. 8. 13:40
 20/30 anonim válasza:
60%
26 évesen született az első fiam. Előtte 4 évet dolgoztam. Akkor építkeztünk és 1 éve voltunk házasok a férjemmel. A nagyfiù 4 hònapos volt mikor beköltöztünk a házba, addig anyósoméknál laktunk. De ezt egyikönk sem bánta. Majd 17 hónapos volt a nagy mikor jött a tesó. Én januártól megyek vissza dolgozni mikor a kicsi két éves lesz. Van egy négy szobás házunk egy 12 éves autón hitel mentesen.
2013. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!