Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Kulfoldon vagyok...

Mit tegyek? Kulfoldon vagyok apumnal akit 8 evig nem lathattam es ittmaradhatnek, itt jobb az elet stb. de annyira hianyzik anyu meg a 7 eves hugom meg a barataim h nem nagyon birom igy.

Figyelt kérdés
Szoval. Itt vagyok apukammal az amerikai kontinensen es nagyon szeretek vele lenni, vegre vele lehetek es itt is maradhatnek, lenne is munkam, egesz jol ragad az angol nyelv, szoval tok sok pozitiv dolog van benne, de egyszeruen annyira hianyzik anyu meg a hugi meg a baratok, h nagyon nem vagyok itt boldog. Az h apuval lehetek a vilag legnagyszerubb dolga de nem vagyok boldog allandoan otthon vannak a gondolataim. De mas mit meg nem tenne h ilyen lehetoseg adodna. Te mit tennel?
2009. nov. 9. 16:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
a pénz (karrier, lehetőségek) nem minden...
2009. nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%

dehogynem..főleg a mai világban..

szerintem nagyon szerencsés vagy h amerikában lehetsz és ott több esélyed van a jó életre.. erre kell gondolni, még csak rövid ideje vagy ott de lesznek ott is barátaid ne aggódj..

ne legyél hülye, sőt akkor vagy hülye ha visszajössz!!!!!

hidd el nekem ha van egy kis eszed ott maradsz..anyut láthatod mg és a barátaid is megmaradnak de ne ez legye n az első, gondolj a jövődre!!! gonodlj saját magadra mert lehet több lehetőséged nem lenne!

rengeteg fiatal lenne most a helyedben csak nekik nem jön össze..mint pl én.. v figyi majd én megyek a helyedre oksi?:P

na de tényleg.. OTTMARADJ!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. nov. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
Őrült vagy, ha visszajössz. Bárcsak nekem lenne kint rokonom és kapcsolatom...
2009. nov. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%

Amerika nem minden!Kedves második ott sincs kolbászból a kerítés, ott is vannak gondok, ott is vannak nehézségek!!!!Nem tudom voltál-e már kint huzamosabb ideig, de csak azért mert Te mennél ne adj ilyen átgondolatlan, egyoldalú tanácsot!


Kedves kérdező, megkérdezhetem mennyi idős vagy?Apud már állampolgár ott?Melyik országról van szó pontosan?Csak azért mert a letelepedésnek azért vannak feltételei, amik nem biztos hogy egyszerűek!

Ez egy olyan nehéz döntés, amit nagyon nagyon át kell gondolnod!Anyudnak biztos majd megszakadna a szíve ha kint maradnál, és neked is nagyon nagy lenne a honvágyad!Az biztos hogy szereznél új barátokat, de ha a kultúrával nehezen azonosulsz, ha szereted az itthoni dolgokat, akkor nehéz lesz kint!

Tényleg nem minden a pénz és a karrier!Amúgy az egyesült államokról van szó?ott vagytok?Nem tudom van-e végzettséged, vagy még tanulsz-e de kint az egyetem piszkosul drága, mellette tuti kéne dolgoznod, és még talán az sem lenne elég!

huu....nagyon nehéz ez...

Amúgy Te mit érzel, mi felé húz jobban a szíved?

2009. nov. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Megértelek... :-[


De gondolj csak bele : ha visszajössz Mo-ra, akkor meg az apukád fog hiányozni és az a sok jó, amit ott tapasztaltál!...


Én a te helyedben 1000rel belevetném magam az új élményekbe, találnék ott is barátokat, megtanulnám tökéletesen a nyelvet, dolgoznék és megalapoznám az életem!!!

Utána sokkal jobban tudnád segíteni anyukádat, húgodat, talán pont te tudnál nekik segíteni, hogy ők is kiutazzanak! :D


Addig is beszélgessetek minden nap MSN-en, Skype-on, webkamerával olyan, mintha együtt lennétek.


Gondolj arra, hogy olyan lehetőséged van most, ami csak nagyon keveseknek adatik meg. Használd ki!!!

Gondolj arra, hogy ezt a fantasztikus lehetőséget pár év múlva te is biztosítani tudod majd a kishúgodnak!...


Én ezt tenném...

2009. nov. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
58%

Miért gondoljátok azt, hogy olyan könnyű kint letelepedni?És ha már valaki kint van, akkor olyan könnyű a családját kivinni?erre rá van állva a bevándorlási hivatal, nem szórják a zöld kártyákat!!Arról nem beszélve, hogy sok sok pénz kell ahhoz, hogy az ember kivigye a rokonát!Nem olyan egyszerű!És nem gazdag az összes ember, aki ott él!A nagy részük ugyan úgy keményen dolgozik!Oké, hogy talán jobban lehet érvényesülni, de sok a szegény család!

Persze, ha van lehetőség az jó, de szerintem az embernek nem csak az anyagiak alapján kell döntenie!!!

2009. nov. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek.... en 20 eves lany vagyok, Kanadarol van szo. Es a lehetosegek miatt ide huz a szivem, anyuek miatt meg haza 50-50%!!! Nem birom eldonteni akarmennyit is gondolkozok. Meg tudom h anyu soha nem jonne ki mert fel az uj dolgoktol mar soxor mondtam neki...meg a hugi apja (nem apkamtol van) ugy sem engedne h kijojjenek. Ha tudnam h kijonnenek nem is gondolkodnek itt maradnek! NEHEZ!!!
2009. nov. 9. 17:01
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
majdnem bárhol jobb mint magyarországon.. még amcsiba is..
2009. nov. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ja apunak meg nincs letelepedesije de mar 10 eve kint van ugyhogy elvileg mostanaban kell h tortenjen valami az ugyben! Nehez megkapni! A mamam megkapta egybol. Apu 10 eve probalkozik :S
2009. nov. 9. 17:04
 10/23 anonim ***** válasza:
75%

Pláne Kanadában! Irigyellek. :)

Ha befutsz Kanadában, akkor nem fog pénzügyi gondot okozni egy kis magyarországi kiruccanás.

Ha itt maradsz, jó esetben lesz egy diplomád, amivel mehetsz a munkaügyi hivatalba regisztrálni, mint munkanélküli. Nem jó most magyarnak lenni.

2009. nov. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!