Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem volt nektek ijesztő a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem volt nektek ijesztő a házasság gondolata?

Figyelt kérdés

Július 31.-én jöttünk össze a legjobb barátommal. A barátságunk még 7 éve kezdődött és 3 éve élünk együtt, mert együtt kezdtük el az egyetemet. A helyzet az, hogy a párom a hétvégén megkérte a kezem. Elmondta, hogy szerinte ennyi idő után már tényleg megismertük egymást, ő szeret és elfogad a bolondériáimmal együtt és velem szeretné leélni az életét. Ez kölcsönös a részemről is, de kicsit megijedtem. A szüleim nem házasok, együtt élnek már jó rég óta, de mindig azt mondták, hogy fiatalon ne jusson eszembe férjhez menni, mert abból szerintük java részt csak válás lesz. Én kicsinek sem gondolkodtam sokat azon, hogy milyen lesz a lagzim és most feje tetejére állt a világ. Ti hogy voltatok ezzel? Velem madarat lehetne fogatni, de kicsit megijedtem. Elmondtam én is a páromnak, hogy imádom és ő a legfontosabb, de a házasság gondolatával még barátkoznom kell és megígértem, hogy a hét végéig mindenképpen válaszolok.

Kíváncsi lennék a véleményetekre! Mik a tapasztalataitok?


Köszönöm a válaszokat, előre is!

Szép estét mindenkinek!


2010. aug. 24. 20:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
megértem a problémádat. én a helyedben, ha tényleg szeretem akkor igent mondanék, de elmondanám neki a házassággal kapcsolatos félelmemet is. biztosan megért majd és találtok majd valami megoldást.
2010. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
én nagyon vágyok házasságra, a gyerekem apja ugyan megkérte a kezem de megijedt a szervezkedéstől és elhagyott minket. attól h eljegyzés lenne még lehet 1éved is bőven az esküvőig.
2010. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igazából egy dolog van, ami néha zavar a páromban és félek, hogy még inkább túlzásba esne, ha igent mondanék. Amíg barátok voltunk, addig is állandóan drága ajándékokat kaptam tőle és most is. "Csak úgy"-alkalomból. Kicsit félek, hogy az esküvőt is túlzásba vinné. Nagyon szeretem őt és a házasság gondolata mellett az is megrémiszt, hogy olyan holmikat ad, amit én nem nagyon tudok viszonozni.
2010. aug. 24. 21:10
 4/18 A kérdező kommentje:
Pontosabban fogalmazva, tartok, hogy majd azt vágják a fejünkhöz a "rosszakarók", hogy a pénze miatt mentem hozzá.
2010. aug. 24. 21:11
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha két ember szereti és ismeri egymást,és együtt akar élni,akkor természetes,hogy házasságot kötnek. Nem kell feltétlenül nagy lakodalom,lehet csak a két násznaggyal is esküdni.

Aki szerint ez csak egy papír,az nem bízik abban,hogy tartós lesz a kapcsolatuk. Lehet,hogy ezt sajátmagának sem vallja be.

Az együttélés is végződhet válással,de a házasságban inkább igyekeznek odafigyelni a másikra.

Ha szeretd a párod,akkor nincs min gondolkodnod. Ezzel csak megsérted őt!

2010. aug. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Még annyit: az emberekkel ne törődj! Az a fontos,hogy te tudod,hogy őt szereted és nem a pénzét!
2010. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
2. vagyok rosszakarók mindig vannak és lesznek de mivel régóta barátok is vagytok ismer ő annyira h tudjon szelektálni.
2010. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igazad van, végül is nem világ vége az esküvő... Csak kicsit meglepődtem ma (mint ahogy már évek óta meg tud lepni az ilyesmivel), hogy úgy ad egy vadonatúj laptopot ajándékba, mint én egy tábla csokit a szomszéd kisgyereknek. És azért kaptam, mert az enyémnek a sarka megrepedt. Én ilyen mértékű és összegű ajándékokról beszélek...
2010. aug. 24. 21:19
 9/18 anonim ***** válasza:

mond meg neki, hogy ne ajándékkal hanem gesztussal fejezze mostmár kia szeretetét! ennyi az egész, msot bezséljétek meg! amúgy nem kell parázni, minden rendben megy egy házasságban, ha megvannak beszélve a dolgok, és szakítatok egymásra időt egy hónapban legalább egyszer!:)

hogyan kért meg?

2010. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Munka után jöttem haza, ő vacsival várt. Majd miután ettünk, ráterelte a szót, hogy velem képzeli el a jövőjét és szeretné ezt hivatalossá is tenni.
2010. aug. 24. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!