Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lakásfelújítás alatt állunk,...

Lakásfelújítás alatt állunk, erre a párom vett a fiának egy 300000 forintos kocsit. Nagyon felháborodtam a dolgon és nem azért mert irígy vagyok, hanem azért mert másra is költhettük volna azt a pénzt. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 12:09
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
73%
Úgy érted arra is költhette volna a pénzt, amire te szeretnéd? Ez mi, ha nem irigység? Ha elpiálta volna akkor jogos volna a dolog, de egy kocsi nem éppen a felesleges pénzköltés kategória és a párod sem a rabszolgád elméletileg.
2013. okt. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Most a konyhát akarjuk felújítani illetve a tetőt mivel most is beázik, erre kellett volna a pénz. Az igaz, hogy az ő pénze de nem értem miért előrébb való a kocsi mint a tető. Ha beszélni akarok a dologról akkor otthagy. Akkor, hogy beszéljem meg vele?
2013. okt. 15. 12:41
 13/36 anonim ***** válasza:
48%

"Az igaz, hogy az ő pénze"


Akkor mi a gond?!?!?!

2013. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
46%
Ha otthagy, amikor meg akarod Vele beszélni, akkor ez a fő probléma, nem pedig a kocsi.
2013. okt. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
65%

Ok, akkor mostmár tudjuk, az ő pénze (és az ő fia).

Maradt a kérdés második fele: Maradt elég pénz a konyha és a tető felújítására az ő pénzéből?

2013. okt. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
69%

Nem tekint egyenrangú félnek, ha nem beszél meg veled egy ekkora horderejű kiadást. A tető fontosabb lett volna, mert a beázás további kárt okoz a ház állapotában.


Neki az volt a fontos, hogy a fia s.egge alá kocsit toljon. Én nem hiszem, hogy irigy lennél.


Inkább gondolkozz el, van-e jövője ennek a kapcsolatnak. Ez már nem az a kategória, hogy télikabát kell a gyereknek.

2013. okt. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
62%
Nincs ő pénze én pénzem csak közös pénz van. Máskor mindig ezt prédikáljátok itt.
2013. okt. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
57%

"másra is költhettük volna azt a pénzt"


Erről saját példám jutott eszembe. Kétszobás lakás után kellett nagyobb lakás, mert jött második gyerek. Nagyobb lakást fel kellett újítani. Most kellene egy min. 4 szobás ház (elvileg már megvan), mert anyukám beteges, nyugdíjas, hozzánk költözhetne. Aztán a házra fog kelleni a pénz. Majd fog kelleni új mosógép, aztán jó lenne egy mosogatógép is. Aztán iskolás lesz a baba, arra kell majd a pénz. Fog kelleni majd egy új autó, mert addigra lerobban, ami most van. Majd főiskolás lesz a lányom, aztán férjhez fog menni. Középiskolás lesz a fiam, arra kell a pénz. Megnősül, arra is kell pénz. Aztán az unokákra fog kelleni a pénz. Ott tartok, hogy lassan nyugdíjas leszek, és MINDIG valami másra is költhetjük a pénzt, mindig van helye.

Ne vegyétek rossz néven, de ilyen alapon az a szegény fiú sose kapna semmit az apjától.

2013. okt. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
A konyha felújitása ráérne de a tető renbetétele nem és kb 50000 forintunk van ami nem elég.
2013. okt. 15. 12:59
 20/36 anonim ***** válasza:
24%
És akkor mi van utolsó a szeretetet nem pénben mérik. Több millió ember él, úgy hogy nem kapott autót mégsem halt bele. Életben semmit sem adnak ingyen.
2013. okt. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!