Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyam dolgozzam fel?

BalaZS7 kérdése:

Hogyam dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

egy 14éves fiú vagyok. Szinte a lehető legrosszab volt a gyerekkorom. Néha ilyen rohamféleség jön rám este felé.(mert ekkor tudok kikapcsolódni és gondolkozni..) ezek a ''rohamok'' olyanok mint egy gyerekkori "ujra élés". ez jónak és szépnek hangzik.Csak hogy nekem szinte semmi jó nem ugrik be a gyerekkoromból.Számítógép függő lettem már az ovodától kezdve, mert anyukám nem foglalkozott vagy nem tudott velem foglalkozni.. Sokszor költöztűnk több helyre. mivel anyukámat többször is ütötték verték ezért lettem főképp ilyen. ő gyógyszerezte magát. emlékszem egyszer arra mentem ki a konyha fele hogy anyukámat fojtogatva nyomja kifele az erkéjröl a mostoha apukám( itt emeletes házban laktunk). sőt volt hogy előttem verte meg és én is kaptam egy párszor mikor próbáltam védeni anyát.sok ilyen helyzet volt amit nem szeretnék megosztani senkivel.segitséget szeretnék kérni tőletek hogy mit tehetnék ebben a helyzetben? magamban hogy győzhetném le ezeket a gondolatokat.?így biztos nem birnám sokáig.eddig én is szedtem titokban nyugtatót addig ugy nem bántott annyira a dolog mivel tudatomon kivűl voltam.Könyörgöm találjatok ki egy megoldást erre!

(elnézést a helyesírási hibákért meg az összefüggetlen sorokért de nem tudom mi van velem.)értelmes válaszokat kérnék ha már sirva le irtam röviden a gyerekkorom.



2013. okt. 15. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

kedves kérdezõ egy szakemberre van szülséged, aki fel fogja sok beszélgetés során oldani benned ezt a feszültséget, szorongást és félelmet!

Az anyuddal mi van most, beszéljél neki is a problémádról, ne fojtsd el,ami benned van, mert még jobban megbetegit!

2013. okt. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Remélem nem kamu a kérdés.

Ha nem az, akkor azt tudom mondani, hogy fel a fejjel, már lassan nagy kamasz vagy, vannak önálló döntéseid, és ha bánt amit anyud tesz, akkor tessék leültetni, beszélni kell a gondokról. A nyugtatókat felejts el sürgősen, nincsen arra szükséged, ellenkező esetben, úgy jársz, mint a rossz példa, aki előtted van!

2013. okt. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

magambam szakembernélkül szeretném megoldani...

jo tudom hogy csak igy lehet de valamivel itthon nem tudnám csökkenteni a fájdalmat?

anyukámnak Biztos hogy nem beszélek róla....ne haragudj hogy válaszod megcáfolom de erre kénytelen lennék.

2013. okt. 15. 22:57
 4/11 A kérdező kommentje:

szerintem ezt értelmes ember nem talál ki kamuból.

kicsit összeszedetlen voltam mikor irtam igaz. régebben szedtem nyugtatót most edzéssel próbálom magamon levezetni ezt.ilyenkor a gondolatom az ilyen emlékeken jár de csak kb negyed annyira nehéz elviselni mint amúgy, mert azt érzem hogy blokkolom ezeket amik történtek velem és nem "félek" ilyenkor.

2013. okt. 15. 23:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha továbbra is orvosi kontrol nélkül szedsz nyugtatót, ártasz magadnak. Nekem is rossz volt a gyerekkorom :elvált szülők, idegbeteg apa, leszarom típusú anya, 2 testvér, állandó verés az apától...apu "nevelt" fel minket. Tudod mekkorát üt a meztelen hátsódon egy kerti bordázott rugalmas műanyag slag...kva nagyot. Apám futó volt, kitalálta, hogy én és az öcsém is fussunk vele...ha nem jó időt futottam, folytogatott, rugdosott az utcán, s csak olyan szép költői jelzőkkel ruházott fel, hogy csúszó mászó féreg, meg hasonlók....de túléltem a gyerekkorom...s most itt vagyok, majdnem 30 éves..úgy érzem, egészséges a lelkem, normális családom van...igaz, kicsit idegesebb típus vagyok, de próbálom ezt levetkőzni. 24 éves koromig romboltak engem, lelkileg. 15 éves koromban vert meg apám utoljára. Sokan vagyunk a világban hasonló gyerekkorral. Én mindig azzal próbáltam nyugtatni magam, hogy elég nagy leszek, és erős, elmegyek messzire, olyan messzire, ahol már nem bánthat. 24 éves koromban külföldre költöztem, hátra se néztem...és tudod mit...a sors nem felejtette el őt se. Szívbeteg, bármelyik pillanatban meghalhat. Furcsa mód sajnálom, s megbocsátottam neki...es ez az, ami megnyugvást hozott. Bocsánatot kért, és én onnantól kezdve nem éreztem már magam lelki sérültnek többé. Ez 4 éve volt. Egészen addig remegve kötöttem be a cipőmet is, ma már nem.

Testvéreim nem voltak ilyen szerencsések. A mai napig sérelmezik a multat, nem rendezték le magukban. Sajnos látszik is rajtuk.

Legyen életcélod, az segít, én pont olyan idősen voltam mélyponton, amilyen idős most vagy te. Próbálj meg segítséget kérni. A szeretet gyógyítaná be a sebeidet...baráti, vagy egyéb rokoni.

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked, csak azért írtam le neked ezeket, hogy tudd, hogy van kiút, hogy ott a szenvedés vége, és hidd el, leszel majd boldog ember, mert megérdemled. És hidd el, mindenki elnyeri méltó jutalmát, egyszer majd ők is elszámolnak a tetteikkel.

2013. okt. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez nagyon de nagon jol esett! köszönöm hogy ujra élni szeretném az életet, hiszen azt vártam mikor lesz az a pont mikor meg elégelem mindezt és öngyilkos leszek.érzem ezt az élni akarást amit nem nagyon tud semmien rossz emlék lerombolni.

áldom a sorsot hogy neked is így alakultak a dolgok már mint hogy boldog ember lettél.Köszönöm kívánságod és én is nagyon remélem hogy így fog alakúlni.Ilyen segitséget kerestem:J

2013. okt. 15. 23:25
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez nagyon de nagyon jol esett! köszönöm hogy ujra élni szeretném az életet, hiszen azt vártam mikor lesz az a pont mikor meg elégelem mindezt és öngyilkos leszek.érzem ezt az élni akarást amit nem nagyon tud semmien rossz emlék lerombolni.

áldom a sorsot hogy neked is így alakultak a dolgok már mint hogy boldog ember lettél.Köszönöm kívánságod és én is nagyon remélem hogy így fog alakúlni.Ilyen segitséget kerestem:J

2013. okt. 15. 23:26
 8/11 anonim válasza:
Az én szüleim se százasok , de ez nagyon durva. Menj pszichológushoz , ha anyukádat verik , hívd a rendőrséget. Ja és eszedbe se jusson az öngyilkosság Kitartás ! 15f
2013. okt. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Előszöris semmiképp ne add fel! :)

Az otthoni "öngyógyulásként" jó ötletnek tartom az edzést! Azt írod, ilyenkor is sokszor eszedbe jut a múlt. Próbálj tervezgetni, valóban tűzz ki célokat magad elé, akár kicsit akár nagyot, és ezeken agyalj nap mint nap! Sportolás közben pl arra, hogy na majd milyen szép izmos tested lesz, milyen jól mutatsz majd a fotókon, hogy fogsz tetszeni a csajoknak, stb...

Esetleg másik megoldásként ajánlanám a blogírást. Itt pont az ellenkezőjét kellene tenned, írj le minden fájdalmat, amit épp érzel! Bárhogyan, bármilyen stílusban bármiről írhatsz, nem fogják tudni, hogy te vagy! A pszichológusnak ugyanúgy beszélned kellene, de itt magadnak beszélnél. Szerintem sokmindent feloldhat benned, de sose olvasd vissza, amit előzőleg írtál! Próbáld meg erősen érezni magadban a múlt iránti fájdalmat (miközben írod a blogot), majd tudatosítsd magadban, hogy ez már elmúlt, innen már csak jobb lesz!

És még ami nagyon fontos, sose beszélj negatívan főleg magadról ne! Vagyis mindig pozitív dolgokat mondj magadról! Mondd azt, hogy túlteszed magad az egészen, mondd, hogy már boldog vagy, hogy ez az időszak többnyire elmúlt, mondd, hogy erős lettél ezáltal, mondd hogy sokat tanultál a múltadból, mondd, hogy kitartó lettél, stb!

Sok sikert és kitartást! Mindenből van kiút!

2013. okt. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
az edzés közben próbáltam "legyőzni" a félelmet és a fájdalmat, mert úgy éreztem hogy a sztresszet az energiámmal eggyütt levezetem.
2013. okt. 16. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!