Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férjem fejét telebeszél...

A volt férjem fejét telebeszéli a jelenlegi barátnője, ő meg most olyan szerelmes, hogy még a kútba is utána ugrana. Hogyan próbáljam megbeszélni vele/velük a dolgokat?

Figyelt kérdés

2 éve váltunk el. A gyerekeket közösen neveljük, a kiadásaink is közösek, illetve mivel még gyes-en vagyok, a volt férjem fizeti a költségeink javát. Egy kétgenerációs házban élünk. Nagyjából 4 hónapja a barátnője is beköltözött.

Eleinte nem volt semmi baj, de észrevettem, hogy a volt férjem megváltozott, nem olyan mint régen. Eddig is elmondtam, hogy mire mennyit költök, vezetek erről egy füzetet is, de az utóbbi időben úgy érdeklődik, mintha egy kihallgatást tartana. Nem tudtam mire vélni ezt a változást, de véletlenül meghallottam egy beszélgetést, amiben a barátnője okítja, hogy ennél jóval kevesebb pénzt kellene nekünk adnia és amúgy sem csak a gyerekeinek kellene élnie.

Azt elismerem, hogy tényleg jóval többet ad, mint a fizetésének a fele, de ezt ő ajánlotta fel és a gyerekeket is közösen akartuk. Sok gyereket szerettünk volna, így is lett, ő volt az aki változatosságra vágyva más nők után kezdett kajtatni.

Szeretném ezt velük megbeszélni, mielőtt még elmérgesedne a viszony, mert az egyikünknek sem lenne jó és a gyerekeket is megviselné.


2013. okt. 16. 10:07
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
95%

Kérdezz rá egyenesen az exférjednél, hogy zavarja-e hogy téged is el kell tartania. Ha igen, akkor menj vissza dolgozni és állapodjatok meg fix tartásdíjban.

Az, hogy még évekig harcoltok, senkinek nem jó.

2013. okt. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
43%
Ez a szitu nagyon gáz... Neked nem megalázó ez a helyzet? A férjed csinált egy rakat gyereket neked, majd szétmentetek, miután félrek*rt, aztán most inkább elviseled, hogy odaköltöztette a nőjét (gondolom, a válás előtt/után sosem költöztetek szét), csak hogy eltartson? Te jó ég, hogy mire nem képes egy nő, csak hogy ne kelljen dolgoznia... Persze, könnyű a gyerekekkel takarózni. Neked az önbecsülésed biztosan a béka s*gge alatt van kilométerekkel.
2013. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
61%
Ez tényleg baromi gáz. Csodálod, hogy zavarja az új nőt, hogy eltartja az exét, ráadásul ugyanabban a házban éltek? Valami nagyon beteges viszony van köztetek.
2013. okt. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
50%
Hány gyerek van és hány évesek?
2013. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Minden megállapodás írásban született. Nem engem tart el, hanem a gyerekeit, mert az ő kiadásaikat fizeti. Én is dolgozok, de az azért kapott pénz nem fedezi a szükségleteinket.


Szeptemberben megpróbáltam beszélni vele arról, hogy visszamegyek dolgozni 8 órában, de teljesen ledöbbent, hogy miért akarok kiszúrni a gyerekekkel, miért nem bírom még ki azt a 1,5 évet... Akkor is azért kezdeményeztem beszélgetést mert éreztem, hogy valami nem jó, de akkor még nem hallottam a beszélgetést.


A barátnőjével kapcsolatban csak azt nem értem, hogy miért lepte meg ennyire ez a helyzet, mikor pontosan tudta, mire vállalkozik.


A volt férjem akkor költözhetne el, amikor csak akar, de nem akar.

2013. okt. 16. 11:39
 16/31 anonim ***** válasza:
92%

Akkor írd össze a gyerekek miatti kiadásokat és felezzétek el. Ha a te bevételed (+gyes +csp a "sok" gyerekre) nem fedezi ezt, akkor mond meg neki hogy visszamész dolgozni.

Ha ez továbbra sem tetszik neki, kérd meg hogy állítsa le a barátnőjét.

2013. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Ahogy kiszámoltam, most a gyerekekre elmenő pénz kb 60%-át fizeti. Ezután marad a fizetéséből kb 90000Ft. Én fizetem a 40%-ot és marad 40000Ft-om. Ezt mondjuk elég kacifántos kiszámolni, mert pl. a rezsi közös, de az élelmiszer nem.

A hallottak alapján viszont az sem lenne jó a barátnőnek, ha csak a költségek felét fizetné, mert az is bőven több mint a fizetésének a fele.

2013. okt. 16. 12:46
 18/31 anonim ***** válasza:
36%

Ez azt jelenti, hogy havi nettó 225000-et keres, és 135.000-et ad neked havonta. Ne haragudj, de ez nekem sem tetszene, ha összeköltöznék a párommal.

Mondjuk ehhez hozzátartozik még az a kérdés, hogy kinek a házában laktok? Írtad, hogy kétgenerációs a ház.

2013. okt. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
51%
"A hallottak alapján viszont az sem lenne jó a barátnőnek, ha csak a költségek felét fizetné," - akkor a nő keressen olyan férfit, akinek nincs x gyereke. Az sem normális, ahogy most van a dolog, de ha felezitek a költségeket azzal nem lehet baja.
2013. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
42%
Tényleg nem akarsz visszamenni dolgozni amíg az ikrek betöltik a 6-ot?? Azt írtad, hogy még másfél évet kéne kibírnod, tehát a gyerekek 4,5 évesek. Amíg oviban vannak te mit csinálsz? Mit érdekel az téged, hogy a volt férjed nem akarja, hogy visszamenj dolgozni?
2013. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!