Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férjem fejét telebeszél...

A volt férjem fejét telebeszéli a jelenlegi barátnője, ő meg most olyan szerelmes, hogy még a kútba is utána ugrana. Hogyan próbáljam megbeszélni vele/velük a dolgokat?

Figyelt kérdés

2 éve váltunk el. A gyerekeket közösen neveljük, a kiadásaink is közösek, illetve mivel még gyes-en vagyok, a volt férjem fizeti a költségeink javát. Egy kétgenerációs házban élünk. Nagyjából 4 hónapja a barátnője is beköltözött.

Eleinte nem volt semmi baj, de észrevettem, hogy a volt férjem megváltozott, nem olyan mint régen. Eddig is elmondtam, hogy mire mennyit költök, vezetek erről egy füzetet is, de az utóbbi időben úgy érdeklődik, mintha egy kihallgatást tartana. Nem tudtam mire vélni ezt a változást, de véletlenül meghallottam egy beszélgetést, amiben a barátnője okítja, hogy ennél jóval kevesebb pénzt kellene nekünk adnia és amúgy sem csak a gyerekeinek kellene élnie.

Azt elismerem, hogy tényleg jóval többet ad, mint a fizetésének a fele, de ezt ő ajánlotta fel és a gyerekeket is közösen akartuk. Sok gyereket szerettünk volna, így is lett, ő volt az aki változatosságra vágyva más nők után kezdett kajtatni.

Szeretném ezt velük megbeszélni, mielőtt még elmérgesedne a viszony, mert az egyikünknek sem lenne jó és a gyerekeket is megviselné.


2013. okt. 16. 10:07
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
40%

Neked,kedvesem így a legkényelmesebb!!!

A kis barátnő hadd locsogjon, semmi köze hozzá!

De te állja a sarkadra, mert végül majd ottmaradsz a nagy büdös sza.rba. Menj dolgozni!!!

2013. okt. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Itthonról dolgozok és a háztartást vezetem. Ma pédául leginkább ápolónő vagyok és folyamatosan takarítok, mert az ikrek hazahoztak valami csodás hányós vírust, ami ledöntötte a lábáról az egész családot. Csak a két legnagyobb van suliban, a többiek itthon lábadoznak.


Azért érdekel a férjem véleménye, mert az ő gyermekei is és joga van beleszólni. A munkáltatómmal már meg lett beszélve, hogy mikor megyek vissza, addig mást vettek fel a helyemre. Máshova nem vennének fel, mert elvált nagycsaládos vagyok, aki most még havi 1 hetet szinte biztosan otthon tölt táppénzen a gyerekek miatt, nekik hiába magyaráznám, hogy otthonról is tudok dolgozni.


Nem véletlenül alakítottuk így az életünket, így tudtuk megoldani. 3 éve még egyikőnk sem gondolta volna, hogy válás lesz a vége és nem úgy rendezkedtünk be.

2013. okt. 16. 14:46
 23/31 anonim ***** válasza:
60%
Érdekes életszemléleted van, az biztos. Mégis szám szerint hány gyereked van?
2013. okt. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
78%

Nincs ezzel a felállással semmi baj, de mindennek az alapja, a házasság megszűnt. Így máshogy kell berendezkedni hosszú távon.


Én is kíváncsi vagyok, hány gyereketek van? (Megírhatod privátban is, nem akarlak leszólni vagy ilyesmi, tényleg csak kíváncsiság)

2013. okt. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
36%

Az amit leírtál, nekem sem tetszene!

Lehet lepontozni.

A gyereknek JÁR pénz, ételre, ruhára, gyógyszerre...

De neked egy fillér sem jár az extől, az a pénz a gyerekeké...


Én a helyedben örülnék a mostani állapotnak, és csendben maradnék. Márcsak a gyerekek miatt is.

2013. okt. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
29%

Itt valami nem érthető.

Ha elváltatok akkor semmi közötök egymáshoz.

A gyerekek költségeit FELESBEN kell fizetni. Olyan nincs, hogy nincs egyik félnek elég pénze fizesse a másik.

Amikor az apuka az utcára kerül mert az anyuka félreq... akkor is a föld alól teremtse elő a pénzt akár haljon éhen legyen hajléktalan? Akkor nincs olyan hogy anyuka akinek ott maradt minden majd többet ad a gyereknek/gyerekeknek.


Amúgy alapból sem tudom az egészet elképzelni.

Elváltatok, és napi szinten találkoztok a lakásban, miközben a volt férjed egy másik nővel van?


Most képzeld el a fordított szitut.

Ha nagyon akarnál el tudnál menni dolgozni, tök mindegy hogy mit mond a volt párod.


Az egy dolog, hogy a párod új barátnője tudta mit vállal be (mint ahogy valaki ezt fent írta) de más egy gyerekes kapcsolatba belemenni, ahol ugye van a gyerekre/gyerekekre is kiadás, és más az ha a volt feleséget is a volt férj tartja el.

Te fordított esetben hogy éreznéd magad?

2013. okt. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
59%
Mennyi gyerek van? Ha több mint három a fizetése ötven százaléka a gyerektartás. Szóval ezt nyugodtan közölheted a barátnővel, illetve én már aznap beadtam volna a gyerektartás megállapítására.
2013. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
71%
Én nem értem miért támadjatok a kérdezőt. Leírta, hogy az exel közös döntés alapján mennek igy a dolgok. Semmi koze nem kell hogy legyen se a törvényhez, se a barátnőhöz. Ok ketten igy döntöttek, az o dolguk.
2013. okt. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
37%

Az a gond, hogy te még nem léptél tovább. Ezt írtad:


"Azért érdekel a férjem véleménye, mert az ő gyermekei is és joga van beleszólni"


Ő már a volt férjed, és nem a férjed.

2013. okt. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
28%

"Ok ketten igy döntöttek, az o dolguk"


Ez rohadtul nem így van!


Akkor még ok, ha mindketten egyedül élnek, de ha valakinek lesz egy új kapcsolata, akkor már más a helyzet.

Most ha az új párjával lesz egy közös baba, akkor azt le fogja sza...ni az apuka, mert a volt feleség a fontosabb?


NEM!!!


Elváltak, új életet kezdett mindkettő.


Az egy dolog, hogy anyagilag, és minden más tekintetben osztozni kell a gyereken, de ez olyan mintha még együtt élnének nyitott kapcsolatban.

2013. okt. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!