Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veletek is volt már így?...

Veletek is volt már így? Nagyon furcsa érzés.

Figyelt kérdés

A párommal 2 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt is élünk. Tervezzük a közös jövőnket, lakásfelújítást, eljegyzést, esküvőt, gyermeket tervezünk stb. Egyetemen tanulok, mellette pedig dolgozom teljes állásban, páromnak is stabil munkahelye van. Ha minden jól megy januárban államvizsgázom, ha nem, akkor júniusban, de jövőre mindenképpen elvégzem az egyetemet. Úgy terveztük, hogy esküvő 1-2 év múlva, baba pedig utána, szóval mindent szépen sorjában.. :) De valamiért mostanában nagyon vágyom egy babára, néha olyan érzés, mintha ki sem tudnám várni azt az 1-2 évet, mire eljutunk a babaprojektig. Észrevettem, hogy többször tévedek baba-mama oldalakra, történeteket olvasok stb. Előtte sosem volt velem ilyen, és nagyon nehezen tudom elnyomni magamban ezeket az érzéseket. Nagyon furcsa, már-már megrémisztem saját magam, mert nem éreztem még így a témával kapcsolatban. Veletek is előfordult már ilyen, hogy hirtelen rátok tört a családalapítási vágy? Nagyon furcsa érzés, de egyben jó is..:)


23 N


2013. okt. 16. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
amit leírtál nekem az jön le, hogy babához menekülnél, mert valamiért nem megy az egyetem "januárban államvizsgázom, ha nem, akkor júniusban, de jövőre mindenképpen elvégzem az egyetemet"
2013. okt. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Igen velem is ez van!Szeretnèk egy babàt de félek is töle!Ènis sokszor elkèpzelem hogy milyen jo is lenne,de mègis valamitöl tartok :-(
2013. okt. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az érzés a legtöbb nő életében eljön előbb-utóbb, nem tudom ebben mi a furcsa. Én is szeretnék babát már, 22 vagyok, már államvizsgáztam, 5 éve együtt vagyunk a párommal, de én megvárom még azt a pár évet, ami alatt összeházasodunk és lesz mögöttem ledolgozott munkaév. Neked ez már megvan, így ez nálad már nem akadály. Igazából én, akármennyire is vágyom már gyerekekre, ugyanakkor nekem fontos a sorrend.
2013. okt. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem a gyerekvállalásba menekülnék az egyetem elől, mert azt ígyis-úgyis el kell végeznem. Ha fél lábon, ha gyerekkel stb. Valamint azt sem mondtam, hogy "na most akkor holnaptól próbálkozunk", mert nem így van. Semmiképpen nem lesz baba legalább 1-2 évig, mert jövőre még lakásfelújítás is vár ránk, van még teendő. Csak azt mondom, hogy sosem volt még ilyen velem, hogy ennyire vágytam volna családra. Csupán leírtam, hogyan érzek a témával kapcsolatban, és kiváncsi vagyok, hogy mással is volt-e így, annak ellenére, hogy a babaprojekt nem mostanában lesz. :)
2013. okt. 16. 11:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, velem is volt, mikor még nem terveztük. Hónapokig hatalmában tartott az érzés, ezért én is nézegettem babákat, babaruhákat meg ehhez kapcsolódó dolgokat. Aztán rájöttem, hogy belelovalom magam, mert fejben dől el a dolog. Lefoglaltam magam más témával, hobbival, nem foglalkoztam a témával. Egy idő után elmúlt az érzés, persze akartam akkor is babát, de nem zavart a tudat, hogy nem most lesz, hanem majd. Jobban éreztem magam így, és nem maradtam le semmiről. Azóta van egy 3,5 évesem, imádom, és jó, hogy akkor jött, amikor a férjem is úgy érezte, hogy itt az ideje:)
2013. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem. Őszintén, nekem az életben nem kellene gyerek. De szerintem sokan éreznek úgy, ahogy te.
2013. okt. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb nő átesik ilyen időszakon, ne aggódj teljesen normális.
2013. dec. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!