Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szép karácsony? Ötletek?

Szép karácsony? Ötletek?

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok. Eddig mindig a szüleimmel karácsonyoztam. Soha nem volt jó karácsony. Pénzről meg vitákról szólt. Elköltöztem a Párommal egy külön lakásba. most lesz az első közös karácsonyunk. SEGÍTSETEK. Mivel tehetném felejthetetlenné gyönyörűvé a karácsonyt? szokások-ételek-díszek-minden tanácsnak nagyon örülnék.
2009. nov. 11. 11:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
bocsi az off-ért hasonló helyzetben vagyok.engem is érdekelnének a válaszok! :)
2009. nov. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Én szintén:D
2009. nov. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk így ment, és bevált:

Ajándékok HETEKKEL korábban megvétele. Fa 1 héttel korábban.

Tervszerű ételkészítés, azokhoz a hozzávaló már 1 héttel korábban beszerzés.

A nagy napra érdemes beszerezni 4-5 zacskó szaloncukrot a gyerekeknek tálakba kirakva. Persze ne kaja előtt egyék meg, de szép díszítőelem is. Elég kirakni akkor, ha jön a szenteste(ami 24. este, és nem 25. reggel).

Délután el lehet kezdeni a fa felállítását és díszítését, nekünk ez úgy ment, hogy apámmal befaragtuk a fát a tartóba, anyámék meg előkészítették az égősort és a díszeket. A fenyőfa illata máris hangulatba hozott, pláne, ha hó is esett.

Anyámék díszítették a fát, mi gyerekek pedig a szobánkba mentünk. De akár lehet a gyerekekkel is közösen díszíteni, az iy egy élmény lehet.

A szépen, igényesen becsomagolt ajándékokat a fa alá kell tenni, majd ha minden dísz, csillagszóró, égő a helyén van, be kell csukni a szobát, hogy ne leskelődjenek a gyerekek. Meg kell teríteni a vacsorához, elkészíteni azt, kitenni a szaloncukrot. Ha besötétedett, nálunk a szüleim bementek a szobába, meggyújtották a csillagszórókat, betették a karácsonyi lemezt, és csilingeltek egy angyalkás csengővel. Ekkor bementünk, meghallgattuk a mennyből az angyalt, utána puszit adtunk egymásnak és boldog karácsonyt kívántunk, majd jött az ajándékozás. Közben folyamatosan mentek a karácsonyi dalok.

Az ajándékozás után jött a karácsonyi vacsora, majd a bejgli.

Így telt nálunk a karácsony.

2009. nov. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

szerintem szeressétek egymást és szép karácsonyotok lesz


lehet, hogy nyálasan hangzik, de igaz


Azzal, hogy szép karácsonyt akarsz, csak 1 okkal több lesz stresszelni, és máris oda a szép karácsony.


Amúgy valóban jó ötlet a legtöbb dolgot előre megvenni.

2009. nov. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
A Szeretet és a Szerelem nálunk hála az Égnek megvan....ezért is lesz különleges. csak azért szeretném ha tökéletes lenne...hisz ez az első.... valami étel ötletek? mit illik csinálni? mik a tradicionális ételek ilyenkor?
2009. nov. 11. 11:26
 6/28 anonim ***** válasza:
91%
Hal főtt krumplival és bejgli.
2009. nov. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%
A lényeg, hogy közösen csináljatok mindent.Együtt vegyetek fát, díszeket(lehet egy színű is, pl. arany v. ezüst).Készíts valami vacsit és gyertya fénynél vacsorázzatok meg, adjátok oda egymásnak az ajándékokat,nézzetek meg valami filmet, majd lefekvés előtt egy közös gyertyafényes fürdés, utána szeretkezés és alvás.Ez elég romantikus, szerintem
2009. nov. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
75%

"majd lefekvés előtt egy közös gyertyafényes fürdés, utána szeretkezés"

Nekem karácsonykor sohasem volt kedvem a szexhez, valahogy nem odaillőnek tűnik.

2009. nov. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
82%
Az előzőnek, hogy attól függ ki mit értelmez a karácsonyon.Mert szerintem a szeretetről szól és szerintem a szeretkezéssel igen csak kifejezi az ember a másik iránt érzett szeretetét(és nem a sexre gondoltam, hanem annál egy kicsit finomabb változatára)
2009. nov. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván mindenkiből más érzést vált ki az ünnep.

Számomra a karácsony a legutolsó nap, amikor a szeretkezésre gondolok. Én úgy veszem, hogy a szeretetnek mint érzésnek kell jelen lennie, nem fizikai síkon.

2009. nov. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!