Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves fiús anyukák (anyósok,...

Kedves fiús anyukák (anyósok, nagymamák stb. )! Miért kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Először is, tisztelet a kivételnek (akinek nem inge, ne vegye magára), mert van, de sajna nagyon kevés. Lényeg a lényeg, meg tudjátok Nekem magyarázni, hogy miért van az, hogy Ti mindenáron be akarjátok bizonyítani a fiatok párjának, meg úgy mindenkinek a családban, hogy Ti mindent jobban tudtok és csináltok? Miért kell vetélytársat látni a "menyetekben", és folyamatosan olyan helyzeteket teremteni, amivel arra próbáltok kilyukadni, hogy nélkülözhetetlenek vagytok, és nélkületek kicsi fiatok, és Vele együtt a családja nem tudja menedzselni az életét? Ráadásul mindezt sunyin, hátulról jövősen. És miért nem értetek a szép szóból, ha meg az ember megunja a nyomulásotokat, és nyersen helyre tesz, akkor meg miért kell besértődni? Miért nem lehet megérteni, és feldolgozni, hogy kis fiatok remekül megvan nélkületek, nincs szüksége rátok egyáltalán, valamint a párja is felnőtt ember, és csak mert fiatalabb egy generációval, még nem feltétlenül vagytok okosabbak, tájékozottabbak nála? Miért nem lehet szépen, tisztes távolságból figyelni a másik életét, és csak akkor megjelenni, ha azt kérik Tőletek? Azért nem értem ezt, mert az Én anyám (lányos anya) soha nem viselkedett így sem Velem, sem a férjemmel. Ő felnőtt emberként kezel, meg sem kérdőjelezi, hogy képes vagyok vezetni a saját életem, attól sem vadult meg, hogy unokája van, ellentétben anyósommal, aki beteges kényszert érez valszeg arra, hogy az utolsó részletig az életünk része legyen, és ossza az észt. Meg tudja ezt valaki magyarázni???? Már nagyon elegem van, és csúnya kenyértörés lesz a dolog vége....
2009. nov. 16. 14:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%

én még nem találkoztam ilyen anyóssal-anyós jelölttel sem magamat sem a hugomat, barátnőimet illetően

már kezdtem is azt hinni, hogy egy duma csak a sok anyós vicc :)

vagy nekünk van mázlink, vagy te nem jártál szerencsével anyós témában

így vagy úgy, meg kell tanuld kezelni a saját jó életetek érdekében...és egy idős ember ritkán változik, így...:( sok sikert és boldogságot

2009. nov. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Az a baj, hogy sokszor elszalad a ló a fiús anyákkal. tudod, sok helyen él még az a szokás, hogy a lányt hadd vigyék már a franciba... a fiút meg tartják, amíg tudják. ez egy nagy butaság. Anyósom hál az égnek jól nevelte a férjemet, nem rohan rögtön oda minden gonddal. Jó, van hogy az én anyósom is túlzottan aggódik, és "tippeket" ad, hogy szerinte pl. miért sír a gyerek, de nem jön ide 2naponta felvilágosítani, hogy ezt így meg így kell. Még jó. Azt hiszem , ha nehezebb lenne az anyósom természete, akkor is elbírnék vele, de biztos hogy az idegeimen is táncolna.

2009. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg sok családban megtörténik ilyen .Én is átéltem ezt meg aanyám is és pont ezért(is) viselkedem máshogy a lányommal de ha fiam lenne akkor is engedném élni az életét.

A bnőm volt pasijával ugyanez volt az anyosnak senki nem jo mindig elmarja a lányokat a fiai mellől csak h ne maradjon egyedül,főz -mos kiszolgálja őket csak nehogy egyedül maradjon.

a Lányom 18 leérettségizett és már intéztem neki külföldi munkát 3 éve együt van eg y fiuval együtt dolgznak most jönnek haza mert másik orságba mennek majd és már intéztem nekik külön lakást arra az időre amig itthon vannak

szerintem ez a normális .

Viszont bármikor nyitva áll előtte az ajtó !!!

Szeretem őt .Ennyi

2009. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Előzönek: Hát hidd el iszonyatos szerencséd van és örülj neki, mert ritka kincs van a birtokodban. Az én párom anyukája is egy nagyon aranyos és kedves nő volt mindaddig, amig össze nem költöztünk...Azóta teljesen mindegy, hogy én mit csinálok és hogyan, semmi nem jó, mindenre megjegyzéseket tesz, de mindezt úgy, hogy ő nem akar beleszólni és nem akar kritizálni....... Semmiben nem hajlandó elfogadni, hogy én esetleg más vagyok, mint ő..Pedig én tényleg mindent megpróóbáltam, mindenben próbálok neki segíteni (az egyetlen vagyok a családjában, aki segít neki...), mindig meghallgatom stb. Úgyhogy csak azt tudom mondani, hogy törödj bele, és próbáld meg amennyire csak lehet elkülöníteni a kis családodat tőle. Nem szabad nyíltan, mert akkor csak ellened fogja fordítani a párod (saját tapasztalat..), hanem próbáld meg a saját fegyverét ellene fordítani. Szemébe amennyire lehet próbálj kedvesnek tűnni, aki elfogadja a véleményét, aztán egyik füleden be, a másikon ki. És amennyire lehet olyan ritkán találkozzatok!Mi egy udvarban élünk, de valamennyire el lehet őket kerülni, nincs rá más mód, ha együtt akarok maradni a párommal. De ha valakinek van jobb ötlete, vagy akár neked valamit sikerült kitalálnok , akkor oszd meg velünk!!!!

Sok türelem és kitartás!!!!!!!!

2009. nov. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Előzönek = Elsőnek!!
2009. nov. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Én elhagytam a volt barátomat, mert az anyja minden lében kanál volt. A barátom adta alá a lovat. Vacsorázni, moziba, állatkertbe vitte. Nekem azt mondta, meghívna fagyizni, de nincs pénze. (Persze, mert anyucira költötte). Elegem lett, leléptem. A mostani barátom anyukája nagyon rendes. Sosem lábatlankodik, ha segítséget kérek tőle, segít, de nem szól bele a dolgainkba. nem hívogatja a fiát, hogy miért nincs otthon, hazaér-e vacsorára. Remélem, ő lesz az anyósom. :) Mert imádom!!
2009. nov. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
24%

"Lányom 18 leérettségizett és már intéztem neki külföldi munkát 3 éve együt van eg y fiuval együtt dolgznak most jönnek haza mert másik orságba mennek majd és már intéztem nekik külön lakást arra az időre amig itthon vannak"


az mért jó, hogy te intézed neki ezeket, ő egyedül nem tudná? ő béna magának munkát szerezni vagy mért az anyja csinálja ezeket helyette? nekem égett volna a fejem, ha anyám intézkedik helyettem...ez hogy néz ki? semmit nem kell tennie az állásért csak az ölébe pottyan minden? akkor ez nem olyan többfordulós interjús komoly állás, hanem olyan bárki jó akit ajánlanak? csak hogy lesz így önálló, ha mindent alá tolnak?

2009. nov. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 17 éves fiam.Eddig még nem szóltam bele az életébe mivel megvan a sajátom is..Hogy milyen lennék anyósnak? nem tudom...de már mondtam a fiamnak,hogy akkor lesz valakiből a legjobb anyós ha az ifjú pár nem az ő nyakán lakik...Durva kimondani?Az én volt anyósom amíg nem laktunk együtt az ex férjemmel kedves volt,engem jobban szeretett mint a saját lányát.A gyerek születése után az ő házába költöztünk,és onnantól jöttek a problémák..Én ezt el akarom kerülni így semmi kifogásom nem lesz ha a fiam és a jövendőbeli menyem valahol élik az életüket boldogan..Így én is a saját házamban a saját életemet élem,és ők is...Nem lesz miért beleszólnom,hisz nem fogom tapasztalni,látni az ő személyes mindennapjaikat...örömmel fogom fogadni őket mindig ha jönnek,és örömmel fogok vigyázni a kicsire amikor megkérnek néha vigyázzak rá...De én úgy gondolom jobb külön mint együtt,így a békesség is megmarad...
2009. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
már írtam. Nekem pici fiam van, de elhatároztam, hogy nem szólok bele a kapcsolataiba. Olyan lányt választ,a milyent akar. Negatív-pozitív szempontból is.Mindig tanulnia kell a tapasztalataiból. Ha elmondja, vagy kérdez (úgy legyen) elmondom majd neki a véleményem, de akkor is rábízom a döntést. Ha egy fiút jól nevelnek, helyes értékrenddel olyan lányokkal kezd majd az esetek többségében, akik hasonlóak, mint ő.Ezen esetben meg nem lesz min rágódnom :)
2009. nov. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Mint az idősek bezzeg az én időmben dolgai.
2009. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!