Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves fiús anyukák (anyósok,...

Kedves fiús anyukák (anyósok, nagymamák stb. )! Miért kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés
Először is, tisztelet a kivételnek (akinek nem inge, ne vegye magára), mert van, de sajna nagyon kevés. Lényeg a lényeg, meg tudjátok Nekem magyarázni, hogy miért van az, hogy Ti mindenáron be akarjátok bizonyítani a fiatok párjának, meg úgy mindenkinek a családban, hogy Ti mindent jobban tudtok és csináltok? Miért kell vetélytársat látni a "menyetekben", és folyamatosan olyan helyzeteket teremteni, amivel arra próbáltok kilyukadni, hogy nélkülözhetetlenek vagytok, és nélkületek kicsi fiatok, és Vele együtt a családja nem tudja menedzselni az életét? Ráadásul mindezt sunyin, hátulról jövősen. És miért nem értetek a szép szóból, ha meg az ember megunja a nyomulásotokat, és nyersen helyre tesz, akkor meg miért kell besértődni? Miért nem lehet megérteni, és feldolgozni, hogy kis fiatok remekül megvan nélkületek, nincs szüksége rátok egyáltalán, valamint a párja is felnőtt ember, és csak mert fiatalabb egy generációval, még nem feltétlenül vagytok okosabbak, tájékozottabbak nála? Miért nem lehet szépen, tisztes távolságból figyelni a másik életét, és csak akkor megjelenni, ha azt kérik Tőletek? Azért nem értem ezt, mert az Én anyám (lányos anya) soha nem viselkedett így sem Velem, sem a férjemmel. Ő felnőtt emberként kezel, meg sem kérdőjelezi, hogy képes vagyok vezetni a saját életem, attól sem vadult meg, hogy unokája van, ellentétben anyósommal, aki beteges kényszert érez valszeg arra, hogy az utolsó részletig az életünk része legyen, és ossza az észt. Meg tudja ezt valaki magyarázni???? Már nagyon elegem van, és csúnya kenyértörés lesz a dolog vége....
2009. nov. 16. 14:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, kedves kérdező előre is!


19:45-ös válaszadót kérdezném - aki 2000 km-re lakik anyóstól -, hogy sikerült-e anyóst "megszelíditeni" vmi megoldást találni?

2009. nov. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem, még mindig minden áldott nap b*szogat minket. Azt nem lehet megcsinálni, hogy nem válaszolunk, mert csak még rosszabb lesz a helyzet. Egy ideje férjem már minden egyes hülye kérdésre csak annyit válaszol: "Hányszor kérdezed még meg? Nem unalmas? Mert nekünk már az..." Ekkor persze jön a sértődés, hogy "dehát ő csak azt szeretné tudni, minden rendben van-e nálunk".

Szóval a küszködés megy, mindkettőnknek elege van már az egészből.

Szerencsére ezzel a "hányszor kérdezed még meg?"-témával általában rövidre tudjuk zárni a dolgokat. Viszont másnap ugyanúgy megkérdezi, mikor keltünk, mit ettünk, milyen ruha volt rajtunk... Valamint közli az ő "javaslatait".

Én már nem is beszélek vele, mert ott járok, hogy nem tenné zsebre, amit kapna. Viszont akkor meg én lennék a "hálátlan meny, aki elszakította az édesanyjától az egyetlen kicsi fiát".

2009. nov. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!