Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megengednétek a párotoknak,...

Ti megengednétek a párotoknak, hogy beleszoljon a gyerek nevelésébe, ha nem ő az apja?

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 08:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha "csak" a párom, akkor nem, ha tartósan együtt élünk, egy háztartásban a gyerekkel, akkor természetesen neki is joga van elmondani a véleményét, és elvárni a gyerektöl a normális viselkedést.
2013. nov. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Nőként mondom, hogy nem tudok kiigazodni a nőkön.

Ha nem viselkedik a gyerekkel apjaként, akkor az a baj,

ha igen (és ezáltal nevelni is próbálja), akkor meg az a baj.


Ha együtt élnek, akkor igenis joga van beleszólni. Vagy csak a pénzt kellene hazaadnia többek között a gyerekre??

2013. nov. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
mit nevezünk nevelésnek? mi is együtt élünk a vőlegényemmel, meg a 3 éves kislányommal, és pl ő is rá szokott szólni, hogy ne dobálózzon, vagy pl hogy ne menjen közel a sütőhöz, vagy hasonlók, tulajdonképpen el is nevelésnek számít
2013. nov. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%
Én elfogadtam , hogy részt vesz a gyerekem nevelésében ha már együtt élünk. Mivel a párom is dolgozott, és a pénzét rám meg a fiamra is költötte, így természetes, hogy neveli is. De sosem ütötte meg,(ezt még én sem tettem soha meg) Viszont igenis rászólt, ha rossz jegyet hozott haza a suliból, szólt, hogy este 11 kor már aludni kell, és hogy ne feleseljen..Ma már a fiam felnőtt ember, és szereti, tiszteli a nevelőapját..
2013. nov. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy háztartásban éltek, akkor igen, joga van. Miért ne mondhatná el a véleményét, vagy szólhatna rá a gyerekre? ezt nem értem..ugyanolyan tisztelettudóan kell viselkednie a gyerekednek a pároddal, mint az apjával, és neki is szót kell fogadnia. Vagy örülnél ha esetleg a gyerek mindent megengedne magának a pároddal szemben, "mert ő nem az apám" címszóval? Mert akkor a következő kérdésed az lesz, hogy a párod el akar hagyni a gyereked miatt mert csúnyán beszél/viselkedik vele, rúgja, harapja, mit csinálj...
2013. nov. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem az ilyen nőket! Én özvegyként mentem újra férjhez, és természetes volt számomra, hogy a gyerekekkel apaként viselkedik. Rájuk szól, fegyelmezi őket, ha kell. Minden komolyabb dolgot pedig megbeszéltünk egymással.

Ha ő elfogad téged a gyerekkel együtt, anyagilag is hozzájárul az eltartásához, joga van beleszólni a nevelésébe is.

2013. nov. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én megengedem. Hiszen apaként is viselkedik. Értük megy, ha szakad az eső, kaját vesz nekik ha éhesek. Nyilván ha valamit helytelenül csinálnak, szól nekik.
2013. nov. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
11%

csak abban az esetben viselem el ha az ö nevelési dolgai egyeznek az enyémmel


nem akarjon sokkal szigorúbb lenni vagy apát játszani

vagy olyan dologért szólni rájuk ami alapesetben megengedett


szal előbb legyen tisztába azzal ahogy én nevelem a gyerekeket és ha megértette akkor vegyen rész benne

2013. nov. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha családként éltek és ő apaként viselkedik, akkor mindenképpen!
2013. nov. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Azt engednem,hogy nekem elmondja a velemenyet, esetleg a tanancsat de hogy raszoljon a gyerekemre,parancsoljon neki,azt nem. A gyerektol sem varhatom el,hogy szot fogadjon egy idegennek.
2013. nov. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!