Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megengednétek a párotoknak,...

Ti megengednétek a párotoknak, hogy beleszoljon a gyerek nevelésébe, ha nem ő az apja?

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 08:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megengedem, hogy beleszóljon, együtt neveljük a két fiamat már több mint éve. Kamaszkorban egyébként akkor is megbírálják, ha neveli, akkor is ha nem, akkor is, ha édes-akkor is ha nevelő az a szülő.
2013. nov. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a "párod" nem 1 db genitália, és a szerepe sem merül ki ebben a szétcincált és újítva összerakott "családban"- természetes hogy mint teljes értékű ember, férfi családtag részt vesz a nevelésben.
2013. nov. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
96%
Kedves 10-es! Ha a nevelőapa idegen, akkor ugye nem elvárható tőle, hogy a fizetéséből költsön akár 1 fillért is a gyerekre, vagy vegyen neki 1 zsemlét is, esetleg vigyázzon rá, ha úgy adódik...igaz? Akkor a gyerek is csak 1 idegen... (tudod, akik így gondolkodnak, azoknak a gyerekei írnak ide ki rengeteg kérdést, hogy milyen sz@r otthon....)
2013. nov. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen,de ennek mértéke attól is függ,hogy sajátjának tekinti e őket,vagy csak részt vesz a nevelésükben valamilyen szinten illetve a konkrét esettől.Pl.a kiabálva ,pofozva nevelés soha nem férne bele.
2013. nov. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nevelőszülőként van jelen, tehát velünk él, akkro mindenképpen, másképpen nem is lehet, ugynazt várnám el, mint egy biológiai apától, hiszen azért (is) a társam

Lehetnenek nevelesbeli nzetkülönbségeink, de észérvekkel meg tudna győzni, én is fondolhatom rosszul, hiszen ezért kell a neveléshez 2 ember, hogy megerősítsék a dolgokban vagy rávilágítsanak, ha valami túlzás a nevelésben (féltés szigor, vagy éppen túl laza... Kell a visszacsatolás..


Viszont ha "csak" pasimként, aktuális partnerként van az életemben, akkor nem...

2013. nov. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
95%
Szóval dolgozzon, keressen pénzt, amit nyilván a gyerekre is költsz, de kussoljon? Jófajta nő lehetsz :(
2013. nov. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen megengedném. Nem arra kellene, hogy anyagilag támogasson és eltartsa a gyermekemet, hanem hogy a család teljesértékű tagja legyen. Ebbe beletartozik szerintem a gyereknevelés is.
2013. nov. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
98%

Én már közel 6 éve vagyok ill. lennék nevelőapa.

Nekem sem engedi az asszony, hogy neveljem a fiát.

11 hónapos kora óta "nevelem".

Most 6 és fél múlt.

Tehát már több vagyok mint egy alkalmi kapcsolat.

Közös lakás, közös költségek, minden közös.

Játszani, meg szépen foglalkozni Vele, "anyagilag támogatni" -azt szabad.

De Rászólni nem!!!!

Talán azzal szúrtam el (az asszony szerint), hogy volt mikor hangosabban szóltam Rá a gyerekre s ez úgymond ütközött a "nevelési" elveivel.

Ígyhát abbahagytam.

Mai jelenlegi végeredmény:

anya és gyereke között megy az egésznapos ordítozás, a neveletlenség, a visszabeszélés.

A gyerkőcben nincs tisztelet s lassan már nem tart senkitől.

Hát igen. . . a párom próbálja kisebb-nagyobb sikerrel EGYEDÜL nevelni (de inkább kisebb, mint nagyobb) és váltig állítja, hogy ő ezt meg tudja oldani.

Ez így jó!

Tehát üzenem a NEM-leges választ adóknak, hogy majdan egyszer az egyoldalú nevelésetekből adódóan az Én esetemhez hasonló végeredmény születik idővel s készüljenek fel, mert lehet, hogy előbb-utóbb ott fogtok sírni ahol senki nem látja!

2013. nov. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
95%
nekem volt nevelőapám. igaz, nem éltek együtt anyámmal, de sokat vigyázott rám, és sok közös programunk volt. ha nem úgy viselkedtem ahogy kellett volna, akkor mindkettőjüktől megkaptam a letolást. a fickó egy nagyon intelligens, művelt ember volt, tudta hol a határ, nem nevelni akart, csak terelgetni a helyes irányba. pont ezért szerettem és tiszteltem őt nagyon.
2013. nov. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
97%

Ja és mégvalami!

Kedves 10-es válaszoló!


"A gyerektol sem varhatom

el,hogy szot fogadjon egy

idegennek."


Lehet, hogy a gyerektől nem várod el, hogy szót fogadjon egy idegennek,

viszont. . . .

a gyerek sem várja el Tőled, hogy egy IDEGENNEL esténként dugogasd magad és a fizetésekor meg tartsd a markodat!

(már elnézést a kifejezésért)

Vagy ha mégse annyira idegen akkor a válaszodon és a nevelési nézeteiden elgondolkodhatnál!!!!

2013. nov. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!