Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez szakító ok? Nem akarok 35...

Ez szakító ok? Nem akarok 35 évesen rájönni hogy elszaladt felettem az idő

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, a nő akivel vagyok 25 éves.

Mi több mint 6 éve vagyunk együtt.

Ő nem szeretne gyereket, többször szóba került, szerintem ez szakításra ad okot!


2013. nov. 11. 20:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocsi még az OFF miatt: ismerősök szültek mostanában rengetegen, szinte mind 30 körüli. És például anyukám is 32 volt mikor szült,öcsémnél 34 és imádjuk, fiatalos, laza, mindent meg lehet vele beszélni, a lelkét kiteszi értünk, felelősségteljes, figyelmes édesanya. Nála jobbat el sem tudnék képzelni, szerető családban élek hál' Istennek.


25/N

2013. nov. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Nézd, Kérdező, ezt neked kell eldönteni... én spec el nem tudnám képzelni azt a helyzetet, hogy nem egy konkrét megszületett gyerek, de pusztán a gyerek utáni vágy miatt felrúgjak egy 6 éves kapcsolatot...
2013. nov. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
42%
25 évesen még nem csoda ha így áll hozzá, épphogy elkezdett élni. Minden nőnél eljön az a pont amikor családot szeretne, csak van aki addig halogatja míg már nem lehet. De a legtöbb aki 20-25 évesen azt mondja nem akar, annál később még változhat a helyzet..szóval neked kell tudni mennyit ér neked a másik fél, el tudod-e úgy is fogadni, ha esetleg később sem akar majd családot.
2013. nov. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Missi_Key ***** válasza:

6 éva altt nem sikerült egyszer sem komolyan venned mikor azt mondta nem akar?

szerintem szakítsatok mert baromira nem tiszteled....

2013. nov. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
36%
19 évesen manapság a c betűs állampolgárok meg a proli, védekezést fogalmát nem ismerő magyarok szülnek, erről ennyit.
2013. nov. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
31%
Ha úgy érzed, hogy a gyerekek többet jelentenek, mint a nő, akkor szakíts. De gondold meg, hogy tényleg akarsz-e gyereket, vagy csak azért, mert mindenki más is, vagy mert nincs hobbid, és a gyerek lefoglal, míg elpatkolsz.
2013. nov. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Gömbicica, én is 19 voltam, mikor megismertem a férjemet, nekünk sem az volt az első, hogy hej, csinálunk gyereket???
2013. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Egy kis hozzászólás annak aki ezt írta:

"És megbeszéltétek? Ő most nem akar gyereket? Vagy egyáltalán nem akar a közeljövőben?

Nehéz más életébe belelátni, de így ideálisnak tűnik a gyerekvállalás, nem vagytok se túl fiatalok, se idősek, már hosszú ideje együtt vagytok. Mivel indolja, hogy nem akar még?

Fura, mert általában a férfiak nem szokták akarni a gyereket. Sok nő örülne, ha a párja is szeretné már.

A válasz a kérdésre, igen ez lehet ok a szakításra."


Általánosságban tök igazad van. Az utolsó mondatodat meg teljesen helyeslem. De az, hogy "így ideálisnak tűnik a gyerekvállalás" azért elég könnyelmű kijelentés. Nemcsak a kor és kapcsolat hosszúságától lesz ideális a gyerekvállalás! Ez édes kevés! Egyrészt kell az, hogy az a kapcsolat stabil és kielégítő legyen mindkét fél számára, másrészt kell egy minimális anyagi biztonság, némi megtakarítás! Ezek nélkül felelőtlenség gyereket vállalni!

Sokan itt könnyen leírjátok, hogy fiatalon jó gyereket vállalni. Persze, ha megvan hozzá minden! De én úgy érzem rajtam kívül még nagyon sok 30 körüli van, aki a munkanélküliség és létbizonytalanság miatt halogat. Szerintem baromi nagy felelőtlenség a semmibe szülni, aztán ha elfogy minden és nincs munka, akkor segélyből gyereket nevelni... Szóval sajnos a gazdasági háttér is befolyásolja azt az ideális gyermekvállalási időpontot...!!!


Bár a Kérdező esetében valószínűleg nem emiatt nem akar gyereket a nő. Ha így lenne, nyilván azt mondta volna, hogy szeretne gyereket, de az anyagi bizonytalanság miatt egyelőre nem... nem?

Szóval itt ez a nő valószínűleg tényleg nem érzi, hogy gyerek kellene valaha is az ő életébe. Tehát mellé olyan pasi való, aki szintén nem akar gyereket...


Még van egy olyan lehetőség is, hogy csak azt hazudja, hogy nem akar. Ha mondjuk csak felületesen beszéltek róla... ha mondjuk a nő attól fél, hogy ha kimondja, hogy de igen, szeretne gyereket, akkor a párja elhagyná... Sok férfi ugyanis nem akar gyereket, és nem is akar ilyesmiről beszélni sem. Na de ha egy 6 éves kapcsolatban erről hazudik valaki, ott már megint baj van, nincs bizalom, igazi összetartás, már csak ezért is szakítani kell...


Hát és Kérdező ne haragudj, hogy ezt írom, de még az is szóba jöhet, hogy ez a nő akar gyereket, csak épp nem tőled! Lehet, hogy nem benned látja az igazit, viszont mivel még őt nem találta meg, gátlástalanul éldegél veled, amíg te arra hajlandó vagy. De inkább már szakítana, ezért gyerekkel semmiképp nem hiteget. Lehet azt várja, hogy te hagyd el, mert akkor jobb színben jön ki a dologból, nem ő lesz a gonosz elhagyó...


Nem tudni, de hogy jobb lenne szakítanotok, az 90%.

2013. nov. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Igen az "válóok", ha az egyik fél nem akar gyereket.
2013. nov. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Én is 25 vagyok, és még én sem akarok.Nem adottak a körülmények. A barátnőd hogy áll hozzá. Egyáltalán, soha nem akar? Mert a nők néha mondanak olyat, hogy nem akarnak csak mert nem érzik késznek magukat, vagy mert nem tudják elképzelni magukat anyaként, vagy mert félnek a szüléstől, a felelősségtől, mert a párjuk már nem úgy nézne rájuk stb.

Én egyszerűen nem készültem fel. és a te barátnőd?

ha igazán szereted, és amúgy minden jó vele, akár alkalmazkodhatsz is, de ezt neked kell eldöntened. Gondolj csak bele ha életed szerelmének nem lehetne gyereke, elhagynád egy másik nőért akitől lehet? lehet butaság az okfejtésem,de nem minden fekete-és fehér.

Beszéld ezt meg vele, hogy 5 éven belül pl. ha adottak lesznek a körülmények akar-e TŐLED gyereket.

2013. nov. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!