Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az idősebb családtagjaid hogy...

Az idősebb családtagjaid hogy boldogulnak a számítógéppel?

Figyelt kérdés

Ha nem tudja használni a gépet akkor igénybe szokta venni egy ahhoz értő családtagon keresztül vagy egyáltalán nem érdekli?


Mert nekem például a dédnagyapám ugyan nem ért hozzá, és tátott szájjal nézi,hogy mik vannak, de az utóbbi időben rákattant arra,hogy régi,többnyire katonadalokat kerestet velem, amiket CD-re is kiírok neki mert a CD-s magnót tudja kezelni és egész nap ezeket hallgatja, sőt még táncra emlékeztető mozdulatokat is produkál miközben széles mosoly ül az arcán , hogy újra hallhatja a régi kedvenceit.

Az egyik nap egy kisalakú füzetlapot telis-tele írt azon számok címeivel amiket hallani szeretne.


Engem jó érzéssel tölt el,hogy örömet szerzek neki ezzel.:)


Nálatok hogy vannak az öregebbek a számítógéppel?Akinél tudják kezelni ott mennyi idősek voltak amikor először géphez ültek?


2013. nov. 13. 19:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám ilyen, hogy a (szerintem) végtelenül butyuta játékokkal játszik. Szerencsére bár tudja használni a fb és társait nem teszi. És így különleges eseményeken vicces a boldog szülinapot kisfiam puszi anyu koment a falamon :)



Annak a hölgynek aki az elején verte magát, hogy üljek le egy linuxhoz. Oké adj egy ssh-t és már megyek is ;-)


Akkor viszont ő legyen kedves üljön le egy beágyazott µC elé, na jó elég hogy ha egy közepesen bonyolult optimalizált kódot összehoz nekem. :)


A mondandom lényege, hogy baromi fölösleges magadat arra verni amihez értesz / ami a szakmád. mert pontosan ugyan ezt megteheti egy pék, egy autószerelő egy villamosvezető akár ki. Hiszen minden munka folyamat felírható egy egyszerű algoritmussá amit egy idomított majom is megtud tanulni. De valamiért még is autószerelő javítja a kocsidat, és te csak utazol a villamoson ...

2013. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
10%

Én csak arra akartam kilyukadni, hogy egy számítógép használatához semmi extra dolog nem kell. Eleve, a mostani Windows-ok arra vannak kiélezve, hogy bárki használni tudja, különösebb tudás nélkül.


Aztán jön itt a valszeg 17 alatti korosztály, akik szerint ez ügy. Nos nem ügy. A spanyolviaszt már rég feltalálták.


AZ informatikában igazán fontos dolog sajnos régóta nem történt, csak fejlesztések, azokra a dolgokra, amik már eleve voltak. Az utolsó nagy dobás nem ebben az évezredben történt.


Win8 van a gépemen, de közelről sem hozta azt az áttörést, mint a Win98-ról az XP, vagy Win3-ról a 95.

2013. nov. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
0%
Illetve kiegészítem, sok fejlesztés van, de ezek nem mentek még át a hétköznapi életbe.
2013. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
12%
32: Van géped, különben nem írnál. Innetől kezdve bármikor fel tudsz tenni egy Linuxot is egy másik partícióra. Semmit nem kell hozzá adnom.
2013. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaj, ez aranyos kerdes. :) Nagymamam (72) nagyon igyekezett megtanulni a hasznalatat, mikor mentem ki kulfoldre, hogy tudjunk majd beszelni, de sajnos csak a bekapcsolasig jutottunk el. Magyaraztam kezzel labbal, de egyszeruen nem erezte ezt az egyet-kettot kattint dolgot. Anyukam (54) eljutott a skype-ig, meg nagy nehezen megtud nyitni egy ablakot, de eleg ugyetlenke es nem is erdekli. Ennek nem annyira orulok, mert o meg siman megtanulhatna, de igy inkabb az en dolgaimat nezegeti velem, meg keresgeti az ismeroseit a facebookomon. (mondjuk ez legyen a legnagyobb problemam! :) )
2013. nov. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim válasza:
90%
Az, hogy valaki mennyire tud számítógépezni, attól függ, milyen beállítottságú, mennyire érdeklődő, mennyire nyitott az új dolgokra, mennyire logikus gondolkodású. Én soha nem tanultam, semmiféle tanfolyamra nem jártam, amit tudok, saját magamtól jöttem rá, illetve szakembereket figyelve, kérdezve, tanultam meg sok mindent. Itthon és a munkahelyen is van gép, net, fotókat szerkesztek , honlapot kezelek, nagyon sok mindent megtanultam, rájöttem magamtól, amire szükségem van.
2013. nov. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim válasza:
71%
Folytatom... Nagyon bosszant, ha valamit nem tudok megoldani, ekkor kérek segítséget olyan emberektől, akik értenek hozzá, de akkor figyelek, jegyzetelek. Egyébként a híradástechnikai gépekhez is jobban értek, mint a család férfi tagjai. Mert érdekel! Egyébként 58 éves nő vagyok.A nővérem 68 éves, ő honlapokat szerkeszt, csak úgy magának, mert ez érdekli, s ezzel nagyon jól le tudja magát kötni.
2013. nov. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
23%

58 éves nő:


Gratulálok :)


Én is így kezdtem, a 0-ról, és mindent magam akartam megcsinálni, abból lehet a legtöbbet tanulni. A legfontosabb az érdeklődés, ha az meg van, akkor utána jöhet bármi :)

Engem is nagyon érdekelt, és ezért mentem el először OKJ-ra, majd egyetemre :)



A nővérednek is gratulálok :)

AZ ilyeneket szeretem olvasni, amit te írtál.


Sok sikert Neked és a Nővérednek is!

Csak így tovább!


Csak halkan jegyzem meg, mert megint leoltanak, otthon én csinálok minden műszaki jellegű dolgot, mert a párom az ilyesmiben nem túl erős :) Másban igen, de ez nem az ő asztala nálunk :)

2013. nov. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
13%

és szintén halkan teszem hozzá, te nem vagy idős, és a nővéred is tud kezdeni valamit a hobbijával.

Én már sok éve önállóan élek, tehát nem munkahelyen dolgozom, hanem a saját honlapjaim, grafikai munkáimból tartom fent magam, és nem rosszul.


Én programozó vagyok elsősorban és grafikus, ha a nővérednek vagy neked komoly tervei vannak, hogy a tartalmat ti biztosítjátok, akkor 30/70 a ti javatokra szívesen együtt működök. 2 évig, utána a tietek minden.


Mi a 30/70? Reklámbevételek. Ebből élek. Az összes honlapom ingyenes, Google, Youtube reklámokból élek, meg némi emelt díjas, de az nem ide tartozik.


Itt üzenem a lecsapni akaró madaraknak, mert tudom, hogy vannak, minden legális, és adózom utána :)


Különben nem is írtam volna :)

2013. nov. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Hány éves a dédnagyapád, ha megkérdezhetem? Nagyon aranyos lehet! :))


Nálunk is anyu (55) ért a számítógépekhez, internethez, böngészéshez.

Apu (58) szó szerint semmit nem tud, maximum, hogy melyik eszköz a billentyűzet, egér, monitor :D kb. 10 éve ült 2x a gép elé kíváncsiságból, egész jól is ment neki, de nem érdekli egyáltalán ezért nem is tud semmit.

2013. nov. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!