Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy fogadjam el hogy nekem...

Hogy fogadjam el hogy nekem sose volt normális családom, fájdalommal tölt el a gondolat (kell a kérdőjel)?

Figyelt kérdés
Szóval csonka család.. éppenséggel nem egy szerető családban nőttem fel, és folyamatos fájdalmat érzek belül mert tudom hogy nekem már soha nem fog megadatni az anya,apa stb.. mint egy közös család.. én is szeretnék majd családot de nagyon félek.. hogy nem leszek rá képes azért ami velem volt így család ügyileg.. vagy ez nagy hülyeség ?

2013. nov. 13. 23:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Le tudnád írni konkrétabban, hogy miért csonka a családod? És hogy mi történt? Csak nagyvonalakban.
2013. nov. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy hol kezdjem el talán ott hogy 1996-ban a szüleim elváltak egy ideig egész jól ment minden majd olyan 3-4 éve kezdődött a rosszabbik rész bár az túlzás hogy akkor is jól ment mert boldog nem voltam.. Na de ami így bánt nagyon hogy most már majd 1 éve vagy van is egy éve nem láttam apámat, hiába hívom néha keresem nem veszi fel stb sms-re se reagál na de nem is ez a rész hanem hogy itthon se jó.. sok rosszat kapok sokszor kapom meg a bánom hogy megszültelek dolgot stb.. meg hogy minek vagy ilyenek szóval eléggé haszontalanak érzem magam.. meg a másik dolog hogy még tanulok és mindig jönnek azzal hogy haszontalan vagyok és ez így eléggé fáj nem csak ez hanem az egész dolog hogy nem szeretnek, nem érzem magam a család(om) részének.. az elköltözés nem megoldható nincs kerestem ami volt hogy dolgoztam annak vége és másnap már meg is kaptam a haszontalan vagy nem dolgozol ők tartanak el stb.. na mindegy. arra szeretnék megoldást találni főként hogy ezeket nem tudom elfelejteni semmisé tenni így ez megmarad egész életembe és félek hogy be fog zavarni a jövőbeli ha lesz nekem saját családom.. meg ugye nagyon sokszor van rosszkedvem mert folyton bennem van a fájdalom.. kb így ennyi lehet értelmetlen de hirtelenjébe ennyi ugrott be.
2013. nov. 13. 23:18
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Majdnem ugyanilyen helyzetben vagyok/voltam, annyi különbséggel, hogy az én szüleim nem elváltak, hanem meghalt édesapám 12 évvel ezelőtt. Konkrétan végignéztem a halálát, és 8 évbe tellett, mire a család túltette magát ezen. A lelki problémák, amiket ez a trauma okozott, 14 éves koromban jöttek felszínre. Lázongtam minden ellen, nem jártam iskolába, végül magántanuló lettem, és a 9. osztályt sem végeztem el. A családom minden tagjával megromlott a kapcsolatom, mert mindenki belemenekült a saját szomorúságába/nyomorába/gyászába, és nem foglalkoztunk a másikkal. Én úgy gondolom, hogy nem fog kihatni a jövőben az én saját családomra, mivel tudom, hogy a mi családunkban mi romlott meg, ezeket a dolgokat pedig nyilvánvalóan megpróbálom majd megakadályozni. Saját erőből nagyjából sikerült is talpra állnom, decemberben végzek egy tanfolyamon, onnantól munkakeresés, és ha az összejön, akkor talán még az érettségiről sem maradok le végleg. Ami nem öl meg, az megerősít, hidd el! Próbáld meg saját magadban megtalálni az értékeket, a tehetséget, a szép dolgokat, és ne foglalkozz azzal, hogy mások mit mondanak. Igaz, az ember csak a barátait válogathatja meg, a rokonait nem, de nem törvényszerű, hogy a családtagok minden szavát elhiszed/magadra veszed. Bár nem tudom, hány éves vagy, de hidd el, hogyha majd külön leszel tőlük, a saját lábadon, akkor magabiztosabb leszel.
2013. nov. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
van egy másik rész is.. de azt inkább nem írnám le.
2013. nov. 13. 23:25
 5/15 A kérdező kommentje:

hát azért köszi a segítséget, remélem neked is jól alakulnak majd a dolgaid.


21 éves leszek nemsokára.

2013. nov. 13. 23:27
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd kiadni, nyugodtan leírhatod privátban a "másik részt". :)
2013. nov. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Una ***** válasza:

A múlttal nem lehet mit csinálni. Ha múlott valami rajtad azzal el kell számolnod de ha nem, minél jobban keresel választ a miértre annál jobban megkínzod magad. Csak előre vezet út. Igyekezz messzire kerülni, hogy valaha is olyan fájdalmat okozz másnak mint amit neked kellett elszenvedned. Ez az egyetlen amit meg lehet és kell tartani a múltból mert észre sem veszed mi történik és egyszer csak eszedbe jut, hogy miért is élsz aztán nehéz kiszállni. Ahányszor eszedbe jutnak a sötét gondolatok mindig csukd be a szemed, rakd őket egy papírzacskóba, gyúrd össze kicsi és kemény galacsinba és gondolatban igyekezz messzebbre rúgni ezt a galacsint és legközelebb még ennél is szebb ívben és sokkal messzebbre ha megint előjönnének!

-Próbáld meg, menni fog!

2013. nov. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

szia

en csak annyit fuznek hozza, hogy hasonlokepp ereztem magam a csaladomban mig tizeneves voltam. a szuleim 18 eves koromban valtak el, es szegyenlem de aligvartam hogy vegre elkoltozzon otthonrol. aztan sajnos anyuval is romlott a kapcsolatom. majd mar azt vartam nagyon, hogy vegre elkoltozhessek otthonrol. 24 eves voltam mikor ezt megtehettem. mar tizenevesen ezek miatt tudtam, hogy nekem nem lesz se ferjem, se gyermeke, azaz csaladom. pedig szeretem a gyerekeket, de into pelda volt a csaladom. teltek az evek, felszines kapcsolataim lettek, es inkabb a karrieremben eltem ki magam. ido kozben egy borzaszto kapcsolat miatt pszichologushoz mentem, de kozben en is probaltam magamat segiteni, sokat olvastam, onismeretet tanultam. ekozben nohettem fel - talan arra is, hogy legyen igenyem,,vagyam egy harmonikus kapcsolatra. es hihetetlen, de vegul 27 evesen megtalaltam a masik felem. nem tudtam egybol, csak ereztem, hogy vele nagyon szep az elet. persze kemenyen dolgoztunk is hogy szep legyen a kapcsolat, hiszen o megrosszabb sorsu volt gyermek koraban. ket "sokat megelt" ember, hasonlo vagy azonos ertekrenddel, es boldogsagra valo torekvessel nagyon jo paros tud alkotni. mar 3 eve hogy egyutt vagyunk, es nagyon vigyazunk a kapcsolatunkra, egymasra. epp gyermeket varunk... amit ugye nem tudtam elkepzelni korabban.

hogy a szuleimmel milyen a kapcsolatom azota? ugyanolyan semmilyen mint akkor mikor elkoltoztem othonrol. igyekszem a leheto legritkabban kommunikalni veluk, es csak a rokoni kapcsolat miatt beszelunk nagyritkan. hianyzik egy edesanya es edesapa, de ez van. ez jutott. el kellett fogadnom. mit tehetek? azt hogy a szuletendo gyermekemnek megadom azt a szeretetet es bizalmat a parommal egyutt amellyel batran es biztonsagosan lephet ki a nagyvilagba 18 evesen. az, hogy ez sikerul-e, meg nem tudom. de minden igyekezetunkkel ezen leszunk :)


elnezest ha hosszu voltam, es csak magamrol irtam. de szerettem volna pozitivan valaszolni a "kerdesedre", hogy lehet ezt jo iranyba forditani! rajtad mulik. addig amig nem tudsz a magad ura lenni, sajat labra allni, addig turelem. sajnos mast nem tehetsz. legy nyugodtan onzo, de ne ugy hogy ebbol masnak kara szarmazik. bolcsen onzo. ha mar mehetsz, menj. tapasztalj. elj ugy ahogy szeretnel! a legfontosabb hogy boldog legyel!

2013. nov. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
utolso voltam. sorry a rossz gepelesert... az elejen pedig kimaradt, hogy alig vartam hogy apu elkoltozzon...
2013. nov. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát azért nyelvtan órán figyelj oda...amúgy nekem sem a legjobb a családom. Én is megkapom ugyanezeket, pedig az enyém nem csonka család. Legutoljára megkaptam, hogy egy sz@r alak vagyok, egy undorító görény, hogy ha nem tetszik, akkor pakolhatok és mehetek el otthonról, de akkor már haza se menjek. És ma hajnalban: el vagyok tartva, azt csinálom, amit mondanak blablabla. Fáj, de nem igazán érdekel a családom. Nem muszáj engem szeretni. Én csak azt bánom, hogy régen voltak olyan barátaim, akik itt laktak szinte a szomszédban és el tudtam hozzájuk menekülni akár minden nap. Nagyon hiányzik ez. Most pedig csak olyan barátaim vannak, akik vagy messze laknak, vagy alig érnek rá, vagy nincs igényük a mindennapi találkozóra és ez nagyon rossz így nekem. Az a tervem, hogy majd önállósulok és minden jó lesz, el fogok innen menni, mert itt teher vagyok. Ez van.
2013. nov. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!