Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen körülményekre vállalnát...

Milyen körülményekre vállalnátok harmadik gyereket?

Figyelt kérdés

Pl. mekkora lakásba, milyen fizetésre, stb.

Inkább legyen kettő, akiknek jó esetben mindent meg tudsz adni, vagy legyen hàrom, de akkor össze kell húzni a nadrágszíjat?

( Egy ismerősöm példájából kérdezem, s érdekel ki mit gondol.:)


2013. nov. 14. 20:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
81%

Semmilyen körülmények közt nem vállalnék 3 gyermeket, de még 'tán kettőt sem.

Ha hétvégi program (verseny) edzés stb, anya megy az egyik gyermekkel, apa a másikkal a harmadikkal ???

4-5-6 évig otthon vagy a gyermekekkel munka, közösségi élet?

A gyermekek eltartása, felnevelése, taníttatása, ha esetleg az egyik szülő munkanélküli lesz, elhuny, válás esetén?

Saját szoba... luxus? Én a testvéremmel (1év korkülönbség) egy szobában éltem egyetemig HORROR

2013. nov. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
12%
Nekem 2 gyermekem van, szívem szerint hármat szerettem volna, de mivel a kisebbiket 42 évesen szültem, így úgy érzem sajnos kifutottam az időből. Nem foglalkoznék annyira a körülményekkel, szolidan, de fel tudnánk nevelni mind a hármat.
2013. nov. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

Ha kettőnek megtudok adni mindent, akkor háromnak is.

Mi hárman vagyunk. Akkor se jutottunk volna többre, ha csak ketten lettünk volna. Az egyik tesóm jól házasodott, nincs és nem is lesz gyerekük, de mégis nyomaszt, ahogyan ők élnek. A másik tesóm azért melózik, hogy fenn tudja tartani magát meg a kis albérletét. Nekem több milliós adóssággal kellett indulni (diákhitel), mert 18 évesen valahogy meg kellett élnem egyedül, mert addigra végképp nem bírtam volna elviselni az alig 40 négyzetmétert apámmal, anyámmal, nagyanyámmal, tesóimmal. Nekem is vannak gyerekeim azóta, szám szerint 3. Én nem aggódom, hogy hogyan meg miből fogom őket felnevelni, mert mindig volt és van munkám ugyanúgy, ahogy az apjuknak is. Több lábon állunk, és ugyan voltak nélkülözős időszakok, mindig sikerült megoldani és tovább lépni. A harmadik gyerekünk pedig egész egyszerűen azért lett, mert bár nem terveztük, hallani sem akartam arról, hogy elvetessük. Nekem nem az az elvem, hogy lakást vegyek mindegyiknek, hanem arra szeretném őket megtanítani, hogy boldoguljanak, és legyenek boldogok, ami viszont nem csak az anyagiakon múlik. Ami szerintem is szükséges, normális ruhák, egészséges ételek, kb iskolás kortól a saját szoba. Való igaz, nagyobb lakás vagy ház kell, a fiaim rengeteget bírnak enni, a lányom csajos dolgai is kerülnek nem kevésbe. Én megfogadtam, hogy egyiket se fogják amiatt kikezdeni, mert csóró cuccokban jár, és nem jut el sportolni vagy különórákra, mint annak idején én... Nem látom a jövőt, de abban biztos vagyok, hogy nem volna könnyebb akkor se, ha csak kettő lenne, és itt nem az anyagiakra meg a kedvezményekre gondolok, hanem a napi erőfeszítésekre, ezzel nem tudom mennyire szoktak számolni az emberek. Nálunk legalábbis amikor egy épp nincs itthon, akkor a másik kettő nagyobb sebességre kapcsol :)).

2013. nov. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
72%

Nekem 4 van.


Hogy milyen körülményekre vállaltuk? Saját házam van, itt lakunk. Férjem lakása ki van adva albérletbe. Doloztam, max gyedet kapok. Hitel nincs. A 2. baba után váratlanul ikrek jöttek, így gyből 4 gyerekesek lettünk.


Van 5 szobánk, így valahogy megoldjuk az elhelyezésüket.

Nem az anyagiak döntöttek a 3-4. mellett, mint írtam, véletlenül-váratlanul jöttek, de anyagilag nem jöttünk ki rosszabbul, mint 2 gyerekkel.

Iskolás lányom tankönyveit ingyen kaptuk volna, de inkább megvettem, így nem kell visszaadni, nyugodtan írhat bele, ez egyébként 16.000 Ft volt. Iskolában a kaja féláras, így havi 3000 Ft a 7000 Ft helyett. (jövőre a 2. gyerkőc ivos lesz, így majd ott is félár lesz).

Családi pótlék 64.000 Ft lett. A családi adókedvezménnyel jól jártunk, férjem veszi nagy részét igénybe, havonta, de kapott még 200.000-et adóbevalláskor. Most úgy néz ki, hogy a járulékokból is engednek el januártól.

Szóval eddig 1 gyerekre kellett pelus, most 3-ra kell, havi 500 db elmegy, plusz tápszer, de összességében jobban jártunk. Amiatt, hogy ikrek, meg maradhatnék itthon velük 7 évig dupla gyessel, azzaz 50.000 Ft-ért, bár én nem fogok, mert megyek vissza dolgozni, de egy ikres ismerősöm maradt, mert munkanélküli lett volna, így meg jobban járt. Miután visszamegyek, akkor is 1 gyest kapni fogok 7 éves koruki. (bár utóbbiak az ikrek miatt vannak, nem a 4 gyerek miatt, de nálunk összejött)

2013. nov. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
35%

Van két gyerekünk. A harmadiknál az anyagi előtt először az érzelmi oldal dominálna, ha mindketten vágynánk rá a férjemmel, akkor lehet hogy lesz. Egyikünk se zárkózik el tőle. Nappali + 3 hálós lakásunk van, kisiskolás korig biztosan elférnénk benne. Az adókedvezményeket igénybe tudnánk venni, de engem a szellemi-fizikai igénybevétel része jobban érdekel. Hogy egy 1,5 és egy 4 éves mellett újra terhesnek lenni nem pihenés. A nagyot nem veszik fel az önkoris oviba, mert kistesója van, tehát magánoviba jár egy vagyonért. Utána majd kettő mehet magánintézménybe? Ilyeneket azért figyelembe kell venni. Meg azt, hogy szeretnénk, ha majd egyszer egyetemre is járnának. Nemhiába mondták már 30+ évvel ezelőtt is, hogy egy gyerek vállalása = egy ház felépítésével.

Másik oldal, hogy van olyan ismerősöm, akinek hasonló adottságú lakása van, mint a miénk (1 nappali, 1 háló, 1 gyerekszoba és 1 kondiszoba apukának), ott a férj indoka a második gyerek ellen egyből a hová tegyük? volt. Sok mindenre lehet fogni a gyerekvállalást, de ha az embernek van fedél a feje felett és nem 1 szoba, akkor erre kár. Mondom ezt úgy, hogy 23 éves koromig a tesómmal 1 szobában laktunk, összesen 2 szobás lakásban és kibírtuk.

2013. nov. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Semmilyen körülmények között sem. Pláne nem választási kortesbeszéd hatására és mézesmadzag huzigálásra. A gyereket könnyű megcsinálni, átlag nő esetében nem túl nehéz kihordani és megszülni, de az a szülő lét csak ezután kezdődik. Értsd: fel is kell tudni a gyereket nevelni - és NEVELNI kell, nemcsak megszülni, aztán "kicsapni a legelőre legelni". Értsd jól.
2013. nov. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!