Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen körülményekre vállalnát...

Milyen körülményekre vállalnátok harmadik gyereket?

Figyelt kérdés

Pl. mekkora lakásba, milyen fizetésre, stb.

Inkább legyen kettő, akiknek jó esetben mindent meg tudsz adni, vagy legyen hàrom, de akkor össze kell húzni a nadrágszíjat?

( Egy ismerősöm példájából kérdezem, s érdekel ki mit gondol.:)


2013. nov. 14. 20:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
20%

egy minimálbéres szülő és egy garantált bérminimumos szülő esetén a harmadik gyerek adóban 13.920 ft-t hoz. HA csak havi 5ezer az étkezésük az oviban, iksolában, akkor azon még 5ezer marad, már majdnem 20ezernél járunk pluszban. A családi pótlék gyermekenként az első kettőnél emelkedik 2700 ft-tal, szóval 25-nél több plusz jön be, a harmadik gyerekre járó családi pótlék nélkül. Azzal együtt 42ezer, és ennyit nem visz el gyerek havonta pluszban, mert fűteni nem kell többet, víz sem sokkal több, villany sem, stb.

Szóval de, még minimálbéren is megéri, ha csak a számokat nézzük.

2013. nov. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

"egy minimálbéres szülő és egy garantált bérminimumos szülő esetén a harmadik gyerek adóban 13.920 ft-t hoz. HA csak havi 5ezer az étkezésük az oviban, iksolában, akkor azon még 5ezer marad, már majdnem 20ezernél járunk pluszban. A családi pótlék gyermekenként az első kettőnél emelkedik 2700 ft-tal, szóval 25-nél több plusz jön be, a harmadik gyerekre járó családi pótlék nélkül. Azzal együtt 42ezer, és ennyit nem visz el gyerek havonta pluszban, mert fűteni nem kell többet, víz sem sokkal több, villany sem, stb.

Szóval de, még minimálbéren is megéri, ha csak a számokat nézzük."


Most komolyan, ANYAGI szempontból (mert most erről van szó) a későbbi évekre senki se gondol? Vagy amikor el kell(ene) indítani az életbe őket?

2013. nov. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

hát csak tedd félre ezt a pluszt, már ezzel indulhatnak :)

Egyébként én tényleg azt látom, hogy akik bevállalták a harmadikat, jól jártak, könnyebben élnek. ÉS ne több százezres fizura gondolj, nyilván ott pláne jobb lett...

2013. nov. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
#12-esnek igaza van, én is erre céloztam a válaszomban (#2). Minél nagyobb a gyerek, annál több kiadása van. Ha nem tudod gond nélkül egyetem utolsó évéig, eltartani és megadni neki a szükséges dolgokat, ne vállald be.
2013. nov. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
33%

6. voltam, a 0%-os.


Mikor gyerekeim főiskolára kerültek, nem vették fel őket kollégiumba, de ahol 3 gyerek volt, azokat igen, és kaptak tanulmányi ösztöndíjat is. Tehát a későbbiekben is van támogatás, ha összegében nézzük, három gyereket könnyebb lett volna taníttatnunk, mint kettőt. Ha az albérlet, kollégium arányt nézzük, az ösztöndíjakat, és a többit.

Persze, nem a PÉNZÉRT kell szülni.

2013. nov. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
71%

Akkora házra, hogy mindenkinek legyen külön szobája (én egy szobában nőttem fel a testvéremmel, nem volt kellemes).

Akkora fizetésre, hogy senkinek ne kelljen nélkülöznie.


És megvan a véleményem arról, aki úgy gondolja, hogy "majd lesz valahogy". Ha nincsenek meg a körülmények, nem kell szülni!

2013. nov. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
45%

"5ezer az étkezésük az oviban, iksolában, akkor azon még 5ezer marad,"


Akkor 2 gyerekre 10 ezer, 3-ra 7500Ft, így az 5000 helyett maradt 2500Ft. Nem csak ez hibás a számításodban.

2013. nov. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

te számolsz rosszul.

Egy gyerek étkezése 5000, kettőé 10. ÉS féláron kapják, szóval a kettőn 5000 ft-t spórol meg a család a harmadik gyerek születésével...

2013. nov. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Egyik ismerosunknel jon a harmadik baba. Pici lakásban laknak, kis nappali plusz két háló. Férjem szerint ez nagyon szűkös. Szerintetek? Biztos, hogy nem tudnak nagyobba menni X ev mulva.

Tudom, semmi közünk hozza, csak kiváncsi vagyok mások véleményére. Összesen 270.000 a havi bevételük.

2013. nov. 14. 22:14
 20/26 anonim ***** válasza:
26%

"te számolsz rosszul."


Nem te számolsz rosszul, két gyerekre 10000Ft 3-ra 7500Ft a különbség pedig pontosan 2500Ft.


A+B=10000Ft

A+B+C=15000Ft/2

A+B+C=7500Ft


10000-7500=2500Ft.

2013. nov. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!