Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartanátok apátokkal a kapcsol...

Tartanátok apátokkal a kapcsolatot, ha ő nem támogat benneteket anyagilag, miközben megtehetné?

Figyelt kérdés

Már felnőtt vagyok, diploma után és jelenleg munkát keresek (sajnos egyelőre kisebb sikerrel). A szüleim elváltak, apám a feleségével él, aki 10 éve nem hajlandó dolgozni, illetve semmit nem segít otthon a háztartásban. Apám nem is szereti már, folyamatosan ismerkedik mellette más nőkkel. Eljár velük szórakozni, utazgatni, tehát élvezi az életet. Ráadásul évekig náluk lakott a felesége fia is, aki szintén nem segített otthon semmiben, csak a külsejével volt elfoglalva. Apám ki is fizetett neki két plasztikai műtétet.

Ezek után nekem idedob havi 20 ezer Ft-ot, aminek persze örülök, de tudom, hogy ennél többel is simán tudna támogatni. És nem mártírkodásból mondom, de ez a 20 ezer nem szórakozásra meg cipőkre megy el, hanem ebből szoktam élelmiszert venni és kifizetni a netet. Turkálóban vásárolok és azt is csak akkor amikor már muszáj, mert egyszerűen másra nem telik. Egy db táskát hordok, az is olyan, amit egy rokonomtól kaptam használtan.

Ha apámnak nem lenne pénze, egy szavam nem lenne, de így eléggé haragszom rá, hogy ő szórakozik, nekem meg nélkülöznöm kell.


2013. nov. 15. 17:15
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Nem azért az apám, hogy fizessen, ha én épp rászorulok. Ő keresi a pénzét, van neki annyi, amennyit keres, amihez nekem felnőtt emberként semmi közöm, és arra is költi, amire akarja. Én úgy gondolom, hogy ha valaki felnőtt, akkor saját magáért minimum felelősséget vállalt. Azért haragudni másokra, mert nem oldják meg a problémáidat, elég szánalmas. Ahhoz, hogy a felesége mit dolgozik, semmi közöd. Ahogy apád magánéletéhez sem. Nem is értem, honnan veszed a bátorságot, hogy kritizáld! És hogy jön a te szerencsétlenkedésedhez az új feleség fia, és hogy ő mennyit segített abba a háztartásba, amiben te nem élsz és nem éltél??? Nagyon súlyos problémáid vannak és ennek csak egy része a munkanélküliség. Köszönd meg, amit kapsz és ha csak fele annyit foglalkoznál munkakereséssel, mint más rokonok magánügyeivel, már nem lennél munkanélküli!
2013. nov. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
36%

Az új feleség és a fia, egy hányinger.


kb.és akkor még nagyon szépen fogalmaztam.

2013. nov. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
53%
Az, hogy manapság nem könnyű állást találni, nem újdonság. Ezért kell az egyetem mellett dolgozni, hogy ne 0 ft-tal indulj az életben. Ez van, szar a helyzet, válság van, nem könnyű most "életet kezdeni" sem diplomával, sem anélkül. De erről nem az apád tehet.
2013. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
73%
Nézd....az én apám kb.500.000-el lòg nekem meg még kitudja kinek pedig mindíg jò állása volt!Van egy 11 éves egy 6 éves meg egy 15 hòs unokája akiket nem látogat.A 2 tesòm már nemis beszél vele!De én tartom vele a kapcsolatot és most h rokkantnyugdìjas pròbálok neki segìteni!Hidd el ha emiatt leirod azt nagyon megfogod késöbb bánni mert akár milyen is ő az apukád!!!
2013. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy mi közöm van hozzájuk? Nem távoli rokonom, hanem az apám...És igenis számít, hogy pl. annak a srácnak kifizette a műtéteket, mert szerintem tökre nincs rendben, hogy egy szépészeti műtét fontosabb legyen, mint az, hogy a saját gyerekével mi van.

A támogatásról meg annyit, hogy ha a gyerek rászorul és a szülő megteheti, az a normális, hogy kisegíti, akkor is, ha az már elmúlt 18 éves. Ugyanígy fordítva is, ha anyukám rászorul felnőttként anyagilag és én jobban keresek, biztos, hogy fogok neki segíteni és nem intézem el annyival a dolgot, hogy intézd el, felnőtt vagy már...

De úgy látszik én jöttem másik bolygóról, mert itt az a normális, ha betölti a gyerek az x évet, onnantól kezdve lehet rá tenni, majd valahogy megoldja (vagy nem), de már nem a mi dolgunk. Hát érdekes hozzáállás....

2013. nov. 15. 17:37
 16/32 anonim ***** válasza:
73%

"Ugyanígy fordítva is, ha anyukám rászorul felnőttként anyagilag és én jobban keresek, biztos, hogy fogok neki segíteni és nem intézem el annyival a dolgot, hogy intézd el, felnőtt vagy már... "



Mi van ha nem anyukád hanem apukád szorul rá?

Anyukáddal élsz? Mert ha igen akkor bőven elégnek kell lenni 20 ezernek.

2013. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Apukádnak mi a véleménye erről?
2013. nov. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Anyukámmal élek igen, de nem elég bőven a 20 ezer, mert ő nem keres sokat és abból a fizetésből élünk. Azzal próbálok segíteni, hogy a 20-ból bevásárolok élelmiszert és kifizetem a net számlát. A semminél ez is több. Illetve egy korábbi munkámból volt megtakarított pénzem és egy ideig abból éltünk, feleztük a rezsit meg egyéb kiadásokat. Csak ez a munkahely megszűnt és most nincs semmi.

Apukámat meg ezek után miért is kéne támogatnom? Ha ő nem teszi meg. Erről beszélek, hogy oda-vissza kell működnie szerintem. Ráadásul csak a nyugdíja 400.000 lesz, anyukámnak meg jó ha 60.000.

2013. nov. 15. 17:48
 19/32 A kérdező kommentje:
Apukám úgy van ezzel, hogy ő támogat meg felnőtt ember vagyok. Elmondta, hogy menjek önkéntes munkára, ez a mániája.
2013. nov. 15. 17:50
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Én azért megpróbálnék vele beszélni.


Az önkéntes munka jó ötlet, sok embert megismersz és később jól mutat az önéletrajzban. Én is dolgoztam így egy ideig, aztán 3 éve annál a nőnél felvételiztem akivel egy csoportban voltam anno. Megkaptam a munkát (nem csak emiatt, minden feltételnek megfeleltem - ahogy sokan mások is...).

2013. nov. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!