Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gerinctelen dolog egy...

Milyen gerinctelen dolog egy férfi részéről, ha gyűrűt vesz a barátnőjének, de valojában feleségül venni esze ágában sincs?

Figyelt kérdés
Ezzel hamis illúziokat keltve a lányban. Majd amikor a lány érdeklődne, hogy akkor az úgymond eljegyzés után mikor lesz esküvő, a férfi egy tréfával elüti a választ.
2013. nov. 19. 10:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ez nem eljegyzés volt, mivel NEM kérte meg a kezed, csak kaptál tőle egy gyűrűt összetartozásotok jeléül. Te értelmezted félre! Ha annyira fontos neked a házasság, beszéld meg a pároddal, hogy neki mik a tervei és ha ő nem szeretne házasodni, akkor gondolkozz el, hogy mi a fontosabb... 28N
2014. aug. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Most akkor az csak egy gyűrű vagy eljegyzés?
2014. aug. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Jaj, közben olvasom egy hozzászólásod. A karikagyűrű nem eljegyzési gyűrű, és ha neki is olyanja van, akkor gyakorlatilag jeggyűrűt viseltek. Lehet, hogy ő csak ennyivel akarta kifejezni az összetartozásotokat.
2014. aug. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
65%
Igaza van az előzőnek.Elvenni nem akar,de dobott egy koncot, amit rághatsz. Van gyűrűd, amit mutogathatsz, karikagyűrű, házasnak látszotok, de a házasság valódi következményeiből köszöni, de nem kér. Ha meg pampogsz, akkor tud érvelni azzal, hogy de hát már rajtok van az összetartozás jelképe, mit akarsz még? Nem véletlen nem kérte meg a kezed, meg szó sem esett róla. Van esze, kérdés, hogy neked ez megfelel-e.
2014. aug. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Hm, trükkös pasi...

Én nem hagynám annyiban, rákérdeznék, és ha esze ágában sincs idővel házasodni, a gyűrüt is vissza adnám neki. Nem is konkrétan ezért, hanem mert akkor elvártam volna, hogy ne koncot dobjon, mondván én is kussolhatok meg ő is jól jár, hanem akkor lett volna egyenes, őszinte, nem félre érthető.

2014. aug. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen csak azért vesz gyűrűt, hogy addig is el tudja odázni a dolgot, addig is befogja egy időre a nő száját. Mondhatni ez egy konfliktuskerülés. Undorító dolog, az biztos. Egyik kollégám is hasonlóan viselkedik a barátnőjével. Szegény lánynak be lett adva, hogy most már "tényleg" nemsokára el lesz véve, a csaj meg rakosgatja ki facebook-ra a gyűrűs háttérképeket... kivágnám az ilyet mint macskát szarni, ha nekem fontos a házasság, nem tűrném, hogy lebegtessenek.
2014. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból írom, tényleg, de amikor ilyen kérdéseket olvasok, meg olyanokat, hogy "miért nem jegyez már el?", "lehet, hogy nem is akar soha elvenni?" stb., nekem mindig az jut eszembe, hogy ezek az emberek mit csinálnak egymás mellett éveken keresztül, milyen kapcsolatban lehetnek, ha évek alatt ennyire nem sikerül a jövőbeni tervekről beszélni, hogy X év után fogalmuk sincs, hogy mit akar a másik házasság/családalapítás terén. Nem bírom fölfogni, hogy lehet lehúzni több évet valaki mellett úgy, hogy nem merül föl ez a kérdés.

Mikor összejöttünk a férjemmel, már pár hónap után felmerült ez a téma, nem kellett se erőltetnem, se puhatolóznom, se célozgatnom, egyszerűen magától jött, hogy beszéljünk róla, hogyan képzeljük el az életünket pár év múlva, mi a véleményünk a házasságról, családról. Éppen ezért nem kellett soha agyalnom azon, hogy össze akar-e velem költözni, el fog-e venni, lesznek-e gyerekeink, mert beszéltünk róla, tudtam, hogy házasságpárti, akárcsak én, tudtam hogy szeretne gyerekeket, azt is tudtam, hányat, és azt is, hogy mindezeket nagyjából hány éves korunkban képzeli el. Nem voltak kétségek, kínlódás, hogy meg merjem-e kérdezni vagy ne, célozgatás vagy ilyesmik. Miért nem lehet egy kapcsolatban nyíltan, normálisan beszélni erről?

A te esetedben, kérdező, nekem úgy tűnik, hogy a párod ezt nem a klasszikus értelemben vett eljegyzésnek szánta, csak a kapcsolat megerősítésének, és nekem az jön le, hogy innentől kezdve neki jó így, nem akar továbblépni, nem akar házasságot, elég ennyi. Lehet, hogy ennek csak annyi az oka, hogy nem házasságpárti, de ezt neked kellene tudni, hogy az az ember, akivel évek óta együtt vagy, házasságpárti-e egyáltalán.


Off: azt sose fogom megérteni, hogy akik nem akarnak összeházasodni, minek jegyzik el egymást? Az eljegyzés a házassági szándék kifejezése elvileg, ha nincs ilyen szándék, akkor mi értelme van az eljegyzésnek? Miért nem lehet csak együtt élni, és kész?

2014. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Minden kapcsolat két emberen múlik. Amikor a nő réjön, hogy csak átverték, dobja azonnal a pasit, ha nem képes erre, akkor pedig ne nyavalyogjon: valójában ő így boldog.
2014. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti válaszolóval teljese mértékben egyetértek.


Régen is úgy volt, hogy az esküvőt megelőző egy évben jegyezték el a menyasszonynak valót.Tehát, szerintem is, minek az eljegyzés, ha nem követi házasság?

Manapság teljesen elfogadott a gyűrű nélküli sima együttélés is...


Több,pláne tízéves eljegyzett menyasszony státusz, kicsit nevetséges...de van aki örök menyasszony marad:)


Ha már gyűrűt akar venni a pasi, ne karikát vegyen,ha nem akarja feleségül venni a párját...annyi szép gyűrűt lehet kapni..

2014. aug. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!