Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nővére megint kellemet...

A párom nővére megint kellemetlen helyzetbe hozott minket. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

A páromnak és az anyukájának majdnem egyszerre van a szülinapja decemberben, egyszerre szokták tartani.

A nővérével így sem túl jó a kapcsolatunk, egy kapzsi, akarnok liba, de most végleg dühös lettem rá. Ír ma a semmiből egy levelet, hogy a 2 szülinap időpontja ez és ez, délre jelenjünk meg náluk. Munka mellet még tanulunk a párommal Budapesten. Nem elég, hogy berakta egy munkanapra a szülinapot, de ráadásul nekem aznap van egy nagy szóbeli vizsgám. Ők másfél órányi vonatozásra vannak, még ha 10-kor el is kezdődik a vizsga, mire 20 emberből bejutok...tuti nem érünk oda délre. A párom meg dolgozik. Minket meg sem kérdezett, hogy hahó esetleg jó-e. Ráadásul az anyukája 50 éves lesz, amit illik megünnepelni együtt. De ő már mindent elrendezett, mindenkinek jó, csak épp minket felejtett el megkérdezni.

A vizsgát nem tudom arrébb rakni, akkor van, akkor kell mennem. Max a párom tud elmenni, ha kap szabadnapot, vicces lenne, hogy a saját születésnapjára nem tud elmenni.

Most ilyen helyzetben mit lehet tenni? Hiába teszem szóvá, én leszek a hibás, az anyósom meg nem akar majd ünnepelni nélkülünk, ennyire már ismerem. Menni fog a hiszti, hogy nem tudja átrakni, stb.

Most nekem égjen a pofám, hogy nem jó az időpont?


2013. nov. 19. 21:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Leginkább az a bajom, hogy megint keresztbe tesz nekünk, mint nagyjából mindenben, amiben tud. Nem nekem fontos az a szülinap, a sajátomat sem ünneplem meg soha, de pl a párom szüleinek fontos. Mert ez családi ünnep náluk kb 30 éve.

Arról nem is beszélve, hogy azt hiszi mert náluk lesz azt csinál, amit akar, holott képes lehívni a saját anyósát főzni, mert ő nem fog. Én is megtartanám a szülinapot, de az nem jó, mert mi messze lakunk.

2013. nov. 19. 21:37
 12/19 anonim ***** válasza:

Párod nővérének kellett volna gondolkodnia. Mi is szoktunk tartani baráti/családi összejöveteleket, és nem csak akkor,ha valakinek születésnapja vagy névnapja van, illetve valami más nagyobb ünnep, hanem amúgy is. És meg tudjuk oldani, hogy mindenki részt tudjon venni rajta akit meghívunk ugyanis hétvégére rakjuk, pont azért, mert én speciel hiába vagyok szinte mindig itthon hétköznap(gyesen vagyok az 1 éves lányommal, de mellette suliba járok+jogsit csinálom), párom, anyum, többi személy dolgozik, illetve más elfoglaltsága van hétköznap. Szóval nem neked kell égned ez miatt. Bár az is igaz, hogy párod anyukája is szólhatott volna a kedves lányának, hogy ez így azért nem jó. Vagy ő nem is tudott róla, csak ugyanúgy megkapta az időpontot mint ti, és akkor már nem akart akadékoskodni?


21N

2013. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Mondtad már neki, hogy nektek nem jó az időpont? (Tudta előre, hogy aznap vizsgázol?) A párod anyukája mit szól ehhez, ő tud már róla hogy nektek nem jó? Neki szóljatok ha még nem tettétek meg, aztán ő majd lerendezi a lányát ha akarja, vagy átteszik az ünneplést máskorra.


(Jól gondolom, hogy semmit nem tettetek az ügy érdekben, csak feltételezd hogy mi lesz, és inkább nem mész? )


Egyébként tényleg nem volt szép tőle, (nálunk is alap dolog, hogy mindenkivel egyeztetünk) de ha már így alakult, legalább próbáljátok megbeszélni.

2013. nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
54%
Írjatok neki egy levelet, hogy a másik ünnepelt elfoglaltsága miatt a szülinap időpontja mindenképpen hétvégén van, legyen szíves módosítani.
2013. nov. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk is nem egyszer van/volt hasonló helyzet bár többnyire anyósom szervezi direkt át az időpontokat. Tőlünk is mindig elvárják, hogy mi igazodjunk.


Ami külön felháborító, hogy éppen a párod születésnapjáról van szó, ráadásul az anyukájának is együtt vettetek ajándékot. És hogy mi a megoldás? Valószínűleg ha eddig nem változott meg a nővére, akkor ezen túl sem tudjátok megváltoztatni. Ha képes az anyósát odaugrasztani hogy főzzön helyette, akkor gondolom mindenki máshoz is így viszonyul, másoktól várja, hogy alkalmazkodjanak hozzá.


Neked viszont nem kell rosszul érezned magad emiatt, hiszen ha megkérdezett volna, akkor tudta volna, hogy nem tudjátok megoldani azt az időpontot.

2013. nov. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk nem értem, miért te foglalkozol ezzel? A párod családja, ő beszéljen a nővérével és mondja meg, hogy nem tudtok akkor menni xy okok miatt, tegyék át hétvégére. Az anyukának is meg lehet ezt mondani, hogy nagyon szívesen elmentek, de dolgoztok és vizsgáztok aznap. Azért egy normálisabb család nem tartja fontosabbnak a szülinapi partyt egy vizsgánál. A munkahelyről sem lehet csak úgy elmenni, mert éppen ünnepelni akarok. Ha pedig mégsem értik meg, nem érdemes velük foglalkozni és az csak őket fogja minősíteni.
2013. nov. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én felhivnàm anyóst és neki mondanám ezt el. Majd ő átrakja másik napra ha tényleg annyira fontos neki a ti jelenlétetek. Vagy jobb, a párod hivja fel és mondja meg hogy ez igy nem jo.
2013. nov. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem kellemetlen helyzet. Az akkor lenne, ha mondjuk elmennétek egy kirándulásra, ő aznapra szervezne valamit, és miért nem rakjátok át a kiruccanást. De talán még akkor sem. Voltam hasonló szituban, megkérdezték, miért nem megyünk, mondtam, hogy ez és ez van. De miért nem rakjuk át? mert mondtam, hogy azok az emberek, akik általában dolgoznak hétköznap, és nem otthon lézengenek, nem tudnak csak úgy hopp utazgatni. Volt puffogás, de hétvégén lementünk, felköszöntöttük és ennyi. Szerintem ezen nem kéne annyit agyalni, nem tudtok menni és kész.
2013. nov. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

11: Csakhogy abból, amit leírtál, nem az jön le, hogy ő rosszat akar Neked, hanem az, hogy Te nem mered elmondani neki, mit szeretnél, mi volna jó Neked, sőt, mire KÉRED, hogy legyenek a dolgok. Mégis haragszol rá, hogy ezt nem tudja kitalálni magától és nem a fejedből kiolvasott kívánságaid szerint cselekszik...

Mivel ez látszik, ezért mondom azt, hogy nektek kéne megkérnetek arra, hogy úgy legyen, ahogy Nektek is jó!

Mert így tudtán sőt akaratán kívül "tesz keresztbe" Nektek!

2013. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!