Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bonyolult de olvassátok el!...

Bonyolult de olvassátok el! Vélemény?

Figyelt kérdés
17 vagyok lány.Itthon vagyok anyu egyedül nevel.Fiatalon szült így nem is sokat foglalkozott velem.Nem emlékszem h lett vna bármi jó szava kisebb koromba hozzám.Általános iskolában végig 5ös tanuló vtam,de középsulitól elkezdtem lógni sokat.Nem akarok nagyon belemenni de vmi szörnyű amin átmentem.Depressziós lettem,rosszul vagyok buszon,kisebbségi érzetem lett,és idegbeteg vagyok szinte.Nem tudok társaságba menni mert rosszul vagyok.Ismerősök közt főleg.Van egy barátom másféléve.1éve itt lakik velünk.Sokat segítde néha vele is elviselhetetlen vagyok :S Most 10.es vagyok (nagy nehezen)debarátom 11et tud.9be meghúztak a hiányzások miatt.anyuval perzse mostanában se lehet beszélni.ő nem kérdez én nem mondom.lehetetlen is vele beszélni.Gondot okoz a tesi is a kisebbségi érzetem miatt.a gondok megint itt vannak és újra el kezdtem hiányozni suliból.párom erről tud.anyu meg a fejemhez vágta h kúrva vagyok söpredékek vagyunk és ha továbbra is ezt csinálom pakuljunk össze menjünk páromékhoz.meg h majdcsak leszek 18és kirakhat mert ő nem tart el minket.mit csináljak???1év és elakarunk menni pestre párommal innen?de hogy azt meg tőle nem várhatom h "eltartson"...:S:SSS
2009. nov. 19. 14:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
91%

Elöször is keress fel egy pszichologust.Màsrészt attol hogy neked kisebbségi érzeted van,még iskolàba jàrnod kell!Mert az nem vicc.Ha anyukàd tényleg elküld,hogy lesz szakma nélkül munkahyelyed?És anyukàd csak nem olyan rossz ha a fiud nàlad lakhat,ugye?

Lehet anyukàd is szomoru,depresszios,hisz egyedül nevelt téged,öt is megkellene érteni,hogy nem tudja az érzéseit kimutatni.Az hogy lek..vàz az csak azért lehet mert talàn tudja hogy logsz a sulibol csak nem mondja,a pasid meg nàlad.Megértem hogy lelki problémàid vannak,de te magad is beismerted,ugyhogy ezek szerint nem nehéz ebböl kilàbalni,eleve ha van baràtod miért van kisebbségi érzeted?Ö szeret,ez nem elég?`

Szerintem jàrj iskolàba,és keress jobb tàrsasàgot,és pszichologus

2009. nov. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
81%

nem értem a hisztid témáját.

nem jársz be rendesen a suliba, nem küzdesz azért, hogy elérj valamit, ott laktok ketten anyád nyakán, és akkor ő a szemét mert nem akar eltartani titeket?


Párodtól nem várhatod, hogy eltartson, de a nyádtól várhatod, hogy eltartsa párod, vagy mi?


nem írtál semmit, hogy miért vagy depressziós, és azt sem, hogy mit teszel ellene, hogy ne legyél az.


Mielőtt leugatsz a "engem senki nem ért meg", meg nem tudom milyen neked, stb, elárulom, hogy voltam én is depressziós kb 3 éve elég durván, de nagyon sokat tettem érte, hogy kimásszak és, kimásztam. Te mit teszel?

2009. nov. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 A kérdező kommentje:
túl vagyok 3 pszichológuson is!egy gyermek pszichiátrián is voltam 3 hetet.Kértem 1000szer h lehessek magántanulóde nem.a jegyeim jók devannak időszakok amikor egyszerűen megtudnék halni a suliban.a sok diák miatt,rosszul vagyok köztük,és emiatt barátaim sincsenek.Egy kész katasztrófa bejárni!
2009. nov. 19. 14:50
 4/66 A kérdező kommentje:
4éve annak h akkori 13 voltam és "rámnyomult"egy akkori 30éves...és még szépen is fogalmaztam.azóta vagyok ilyen.
2009. nov. 19. 14:52
 5/66 anonim ***** válasza:
91%

Hát,az,hogy nem tanulsz,az egyedül a te hibád,sőt,ha ennyire rossz a helyzet otthon,annyival komolyabban kellene venni a tanulást,hiszen ez az egy kitörési lehetőséged van.

nem szép az,ahogy anyud lereagálja,de valahol megértem.

Nem az ő dolga lenne kettőtöket eltartani,és igen 15 és fél évesen nem pasizni kellett volna,hanem tanulni.Ráadásul hazudsz a barátodnak is.Nem biztos,hogy veled akar költözni,ha kiderül,hogy átvered.

Sajnos a mai fiatal lányok nagy többsége azt hiszi,hogy tizenévesen "felnőtt" és nincs más dolga,mint szerelmesnek lenni.Az mondjuk érdekes számomra,hogy ilyen súlyos pszichés tünetek mellett van barátod,mert nem jellemző....

Rendes önértékelési zavarod is van,ezért a tesiundor.Bizony barbie babázni kellett volna még neked tavaly,nem összeköltözni.Egyszerűen nem voltál kislány,viszont legbelűl tudod,hogy még nő sem vagy.Szóval barát költözzön haza,te meg menj el egy pszichológushoz,meg kezdj el tanulni.Legyél diáklány!barátnős hülyeségekkel,udvarlóval,aki hazakísér.Anyukád is meg fog változni,ha visszakapja a lányát.(mit akarsz Pesten csinálni jövőre iskola nélkül?)

2009. nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
85%

Ha tudod mi a bajod akkor miért nem teszel ellene. Én voltam így kamaszkoromba, de nekem a szülők nem segítettek. Oh még barátom sem lehetett, méghogy odaköltözzön! Baromira nem értem miért kell ennyit sírni! Tanulj, a pasi ráér később. Kérd az igazgatót, ha más nem segít akkor majd ő látja mi a megoldás. A lényeg! Tanulj

!

2009. nov. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
84%

Most jók a jegyid,vagy megbuktál?

A magántanulás annak való,aki képes arra,hogy felelőségteljessen végigtanulja otthon is az évet.A depresszióra pont rossz,mert még jobban belemerülsz.

ne haragudj,de ha 13 évesen bántott egy férfi,hogy a fenébe tudtál két év múlva egy másikkal összeköltözni?

Szerintem próbálod most mentegetni magadat,mert nem azt válaszoljuk,hogy fújjj a szemét anyád.

Persze gondold át,a te életed és csöppet sem csodálkoznék,ha anyukád kirakna 18 évesen.

2009. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
79%

figyu, volt egy traumád ezt megértem, viszont mindent nem lehet arra fogni, hogy ezért nem tudsz változni.


volt egy csaj ismerősöm akit régebben elméletileg megerőszakoltak fiatal korában. Ez okozott neki pár traumát. Viszont sok éven át midnig amikor baja volt és bárki mondta, h miért nem próbál tenni valamit, azonnal nekiállt hisztizni és sajnáltatni magát órákon át, és ezzel takarózott. Ezt így nem lehet.

2009. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 A kérdező kommentje:
igeen van barátom mert azóta jobban vagyok!bármilyen hihetetlen ő az egyetlen akit érdeklek a családban.igen ilyen problémáim vannak ezért írtam h néha vele nem úgy bánok ahogy akarok!nem megyek szinte sehova velemert nem szeretek társaságba lenni.utálom ha néznek!javarészt csak itthon vagyunk.pestre ő akar menni!!!!!!!!van egy rokona akinek van egykicsi háza.oda akar menni,azt mondja vhol el kell kezdeni,és ott tudna félretenni.azt mondta én tanulnék ő meg dolgozna :S ami nem megoldás :S
2009. nov. 19. 15:03
 10/66 A kérdező kommentje:
9.be buktam csak.most 10 vagyok.a jegyeim 3-4 közt vannak.úgy tudtam összejönni vele h benne minden megvan ami a többi családtagomba nincs!
2009. nov. 19. 15:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!