Idegbeteg vagyok?

Figyelt kérdés

47éves nő vagyok. Lányommal 21 élettársammal 53 élek.

Reggel 6-10 ig dolgozom majd 15-19 ig vissza kell mennem hisz takarítónő vagyok egy iskolába.

Viszont alig van idő otthon. Reggel nekem kell benyújtani stb a párom sem segít főzni is én.hisz abban az időben én vagyok otthon meg a lányom.ő heti kétszer megy suliba csak próbál segíteni de nem szeretem ha ketten kerülhetjük egymást ha nem vagyok otthon akkor is zavar ha pl szalvéta tartót tesz az asztalra.mindenért veszekednem kell velük lányom is mondja hogy szóljak mit segítsen de miért nem látja meg? Párom is vagy újságöt olvas vagy tv néz udvart is én nekem kell takarítani. Nem tudok laza lenni hogy ne érdekeljen


2013. nov. 21. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok, csak fiatalabb kiadásban. Én mindent meglátok mit kell csinálni, és szeretem ha minden a helyén van. Férjem nem sokat segít, mindig azt mondja szóljak, és ő megcsinál mindent. Én is ezt mondtam neki, hogy miért kell szólni, miért nem látja meg magától? Meg amúgy se úgy csinálná ahogy én szeretném, akkor meg nekem újra meg kell csinálni rendesen, ez pedig nem segítség, csak dupla munka nekem.


Megoldás: vedd lazábbra. Kérd meg őket, hogy ezt vagy azt csináljanak meg, és ne köss bele hogyha nem tökéletes. Ennyi. Így segítenek neked, és nem érzed úgy hogy csak te csinálsz mindent, és több szabadidőt is marad.

2013. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy picit az vagy.


Elvárod, hogy segítsen a lányod, de "nem szeretem, ha kerülgetjük egymást", meg "zavar ha szalvétatartót tesz az asztalra".

Tipikusan olyan ember vagy, hogy szerinted csak és kizárólagosan úgy jó, ahogy te csinálod. Ez esetben viszont nem jogos, hogy puffogsz a nem-segítség miatt, hiszen ha te mindig cseszegeted a körülötted lévőket, hogy miért 2 centivel jobbra, miért nem 2 centivel balra rakta a poharat, akkor nyilván inkább hozzá sem nyúl senki semmihez, csak ne legyen balhé.


Válassz: vagy közösen vezetitek a háztartást, de akkor mindenkinek van beleszólása, vagy te egyedül, és akkor minden úgy lesz, ahogy te akarod.

2013. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

Elnézést a stílusomért, de nem bírom magamban tartani.

"nem szeretem ha ketten kerülhetjük egymást ha nem vagyok otthon akkor is zavar ha pl szalvéta tartót tesz az asztalra.mindenért veszekednem kell velük"

"lányom is mondja hogy szóljak mit segítsen de miért nem látja meg?"


Talán azért kérdezi meg, hogy mit segítsen, hogy ne akadj ki azon, hogy a szalvétatartó az asztalon van, vagy ne kelljen kerülgetnetek egymást!

2013. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Rossz ez a munkabeosztás, széttördeli a napodat. De tudom, nem olyan egyszerű,örüljünk, hogy van. Próbáld meg, hogy nem kötsz bele kis, jelentéktelen dologba, pl, szalvétatartó - elég sok minden van, ami majdnem mindegy. Meg le vagy merülve. Kellene valami, ami lelkesít. Én pl nagyon szeretek csavarogni. Csak úgy, bandukolni, cél nélkül. Pihentető. Lazító. Pl egy nap megüzennéd, hogy pihenésképp elmész valahová 19ó után. (Oldják meg maguk a vacsorát, teendőket, ezt nem kell mondani, maguktól is észreveszik, nincs aki kiszolgálja őket)

Azután itt is ott is takarítás - kellene valami olyan tevékenység, amit szeretsz és lelkesít. Kézimunka? vagy egyszerűen írd le a gondolataid egy naplóba. Próbáld ki!

2013. nov. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

#2esnek

#3as vagyok

Pont megelőztél :) szívemből szóltál

2013. nov. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj meg de veled komoly gond van. Te vagy az a típus akinek semmi nem jó, az örök elégedetlen. Az ilyenek járnak úgy hogy mindenki hátat fordít.

Én nem hiszem el hogy van 2 ember aki segítene de mindegyikkel baj van csak te tudod megcsinálni jól. Ez hülyeség és nem igaz. Egyik oldalról panaszkodsz hogy nem tudnak megcsinálni semmit jól, a másik oldalról meg azt mondod hogy nem segítenek szó nélkül. Ezeket még megspékeled azzal hogy zavar ha kerülgetitek egymást. Ne haragudj de tudod ki segítene neked ezek után, mert én biztos nem.

Nem értem miért zavaró ha szalvéta tartót tesz az asztalra a lányod. szerintem ebben semmi nincs.

Anyukámat soha nem zavarta/ja ha ketten vagyunk és segítenék neki. Egész kicsi korom óta segíthetek, és ennek ő örül , dícséri a munkám, ösztönöz és nem leépít mint te.

Itt veled van komoly baj, és ha ezen nem változtatsz akkor majd azt veszed észre hogy egyedül vagy.

2013. nov. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
igen idegbeteg vagy
2013. nov. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne más b*szogatására használd a szádat, hanem KÉRD MEG őket, hogy légyszíves ezt és azt csináld meg. Ha nem tetszik, ahogy csinálja, akkor meg hallgass inkább és ne problémázz.
2013. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

kedves első!

Nekem a te hozzáállásod is furcsa egy kicsit. Én soha nem problémázok azon ha a férjemnek szólni kell hogy csináljon meg valamit. Ha meg megcsinálja akkor utána már nem érdekel hogy az ágyneműt hogy hajtja össze, vagy a szekrénybe milyen módon tűri be a ruhát. Meg van csinálva és ha nem begyömöszöli összegyűrve a cuccokat akkor gyakorlatilag nem érdekel hogy nem úgy csinálja mint én. Hiszen ő egy másik ember és ez nem munkahely. Nem értem hogy a másik mód az miért nem jó. Általában az ilyen típusú emberek azok akiknek csak az a jó amit ők mondanak vagy csinálnak nincs más alternatíva, csak fekete és fehér, velük sajnos elég nehéz kijönni.

2013. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na az èn anyukàm is ilyen, el is költöztem. Próbàltam neki segíteni de mindig mindenbe belekötött, hpgy hogy fogom a seprűt, jobbra vagy balra keverem meg a levest, mindig az lett a vège hogy làbalatt vagyok ès szànalmas hogy mèg ezt sem lehet ràmbízni, a vége az lett hogy közölte nem tudja minek szült meg ha ennyire magatehetetlen vagyok. Ekko mentem el, mindenki elhagyta, most csak hètvègenfe jàrok haza takarítani, kertet rendezni, mert tudom kell a segítsèg, ès az anyàm. Így is van mikor hèt közepèn felhív hogy milsen rossz munkàt vègeztem stb. Èn úgy gondolom ez betegsèg...hiszem hogy ha elment volna valamilyen pszihiàterhez segítettek volna rajta....keress egs szakembert mèg nem kèső, nem szègyen segítsèget kèrni.
2013. nov. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!