Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szakítsak vele vagy mit...

Szakítsak vele vagy mit csináljak? Teljesen kivagyok.

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt a párommal és feljött az összeköltözés téma. Közölte, hogy ő mindenképp úgy akarja, hogy az anyja is velünk lakjon mivel nem tudná egyedül eltartani magát, apja már rég meghalt. Évek óta arról álmodoztam, hogy ketten lakunk és majd később a gyerekeinkkel, teljesen kivagyok most. L/22

2013. nov. 25. 19:07
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
96%

Kicsit igazságtalanok vagytok a kérdezővel. Én a helyedben megmondanám h. ha együtt lakunk akkor külön lakrész, vagy a ház árából nem lehet valamilyen módon két kisebbet kihozni? Én biztosan nem kötném össze az életemet az anyóssal ilyen mértékben.


OFF: Ez az eljegyzés dolog én sem értem ,hogy jön ide.

2013. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
86%

Ha a realitás gonoszság, akkor ám legyen.

Kérdező, 3 szobás lakást nem csodálom, hogy egyedül nem bírna fenntartani, minek neki akkora? Egy garzont fenntartását már 80ezerből meg lehet oldani.

Így viszont, hogy ezt nem tudjátok megbeszélni, és egyikőtök sem hajlik kompromisszumra tényleg nincs jövője a kapcsolatnak. (Ahogy írtam le kell ülni, ki kell számolni mi mennyi merre hány méter, utána lehet dönteni, de az nem megoldás, hogy érvek nélkül mindketten csak a saját igazatokat hajtogatjátok). 14-es voltam, azt hiszem.

2013. nov. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
97%
Ugyanebben a cipőben jártam sok évvel ezelőtt. Kézzel-lábbal hadakoztam az ellen, hogy a családjával együtt építsünk házat. Ő viszont ragaszkodott hozzá és mivel szerettem, belementem. Mivel az öttagú család lett hirtelen az új családom, rengeteg embernek kellett megfelelnem, a párom pedig nem értette, mi bajom van. Ő persze örült, hogy az általa szeretett emberek mind egy fedél alatt élnek, én viszont úgy éreztem, nincs saját életem, mert mindent látnak, mindenről tudni akarnak. Ha szabadnapos voltam, szinte nézték, hogy hova megyek, mikor jövök ... stb. Bár nem emiatt, de részben emiatt is ment tönkre a kapcsolatunk és eljöttem. Amit a házba tettem építkezéskor anyagilag, az természetesen ott maradt, én meg eljöttem és kezdtem újra az életem.
2013. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
91%

24-es ezt én is írhattam volna. Ez az egyik oka, hogy albérletet keresek és itt hagyom őket. Mi is 5en vagyunk, nincs lehetőség külön bejáratra, az meg még nagyon sok idő míg elkészülne a párom telkén a ház. Teljesen ki vagyok. Döntésemben az tette az a pontot a mondat végére, hogy megismerkedtem valakivel, de az összeköltözés túl korai, de minden más jöhetne, na de így nem fer a párommal szemben, hogy vele élek és mással randizgatok.

Meg a párom sem úgy állt a dolgokhoz, mert én vagyok a köccsög alak bármit teszek vagy csinálok.... Nem véd meg, nem foglalkozik velem stb.

Egy előző válaszoló.

25/N

2013. nov. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
97%
Költözzön kisebb lakásba anyuka, amit egyedül is fent tud tartani. Ha ez a párod szerint nem opció, nos, akkor szerintem lépj.
2013. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
95%

Megint 24-es vagyok.

Sajnálom, hogy te is ebben a cipőben jársz, tudom, hogy nagyon nehéz. Főleg, hogy még a párod sem áll ki melletted, pedig ez lenne a dolga, ha már ekkora áldozatot hoztál, hogy ott élsz. Én hosszú évekig csináltam, nem volt semmi önálló döntésem, mert mindent eldöntöttek helyettem. Volt, hogy épp fürdeni készültem, meztelenül álltam a fürdőben és a volt apósjelölt épp robogott fel a lépcsőn, hogy valami nagyon fontos dolgot megkérdezzen. Ezer apró ilyen idegesítő dolog volt, ha nem voltunk otthon, állandóan járkáltak a mi lakrészünkben, nem érdekelte őket, hogy minket ez zavar. Este mikor végre leülhettem egy percre, jött az anyósjelölt és szórakoztatott órákig a hülyeségeivel. Az meg egyenesen kikészített, mikor meleg vacsorával vártam haza a páromat és mikor megjött, közölte, hogy ja, bocs, anyáméknál már ettem, ő is főzött. Legszívesebben ráborítottam volna!

2013. nov. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
94%
Én megértelek kérdező, én sem laknék semmi pénzért sem együtt a párom anyjával. Valahogy beszéljétek meg, mindent meg lehet oldani. Olyan emg nincs, hogy egy felnőtt férfi ilyen szinten ragaszkodik az anyjához, az már nem egészséges. Ha nem tudod elfogadni ezt, akkro inkább szakíts, ne keserítsd emg a saját életed.
2013. nov. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is jobb ha anyuka eladja a lalást (vagy kiadja albérlezbe, abból mindíg van pénz), anyóssal lakninem mindig szerencsés, pláne ha te foggal-körömmel tiltakozol (megértelek!).
2013. nov. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Megbeszéltük, hogy kis külön épület neki vagy melléképületes ház
2013. nov. 25. 20:30
 30/36 anonim ***** válasza:
82%

A sok hitetlenkedő nézzen magába és válaszolja meg az alábbit: a pasi az anyjával akar együtt élni, talán tőle akar majd gyekeret is meg leélni az életét? Hol éltek ti? Úristen.

Értelmes, felnőtt embernek nem a saját szüleivel kellene összeköltözni, hanem a leendő feleségével/érjével. Ők ketten már egy külön család, ha tetszik, ha nem. Lehet, hogy egyesek jól kijönnek az anyóssal, de stabil párkapcsolatban szülőkkel együtt élni, hát én nem tartom túlságosan egészséges dolognak. Anyukának is megvannaka megszokott dolgai, hóbortjai meg a fiataloknak is, nem feltétlen az a normális, ha ezt egy háztartáson belül muszáj egymáshoz igazítani. Inkább adjátok el a 3 szobásat egy 1 szobás meg egy 1,5-2 szobásért cserébe, mindenki jól jár. Az ország végébe sem kell külön költözni, de az anyuka is felnőtt ember, feltalálja magát. Azt meg nem vélelen mondják, hogy olyan messze lakj az anyóstól, ahová papucsban már nem tud átmenni.

2013. nov. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!