Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elárultam a szüleimnek, hogy...

Elárultam a szüleimnek, hogy bulémiás vagyok, minden akaraterőmre szükség volt ehhez, erre kiröhögtek, és közölték, hogy én nem lehetek az, mivel dagadt vagyok. Mit tegyek? Félek, hogy szakember segítsége nélkül nem tudok kilábalni a helyzetből!

Figyelt kérdés

2013. dec. 5. 20:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
79%
Apám válasza a 15 éve tartó súlyos depressziómra annyi volt, hogy ne hisztizzek, az a bajom hogy lusta vagyok, menjek ki téglát rakni, máris nem lesz időm ezzel foglalkozni. Pánikbeteg voltam, szorongó, nem ettem csak napi egy almát vagy egy szelet kenyeret, többször szedtek össze idegenek az utcán mert elájultam. Orvos gyógyszert írt fel és pszichiáterhez küldött, de apám csak ordított velem, hogy ne cirkuszoljak, ő erre a marhaságra nem áldoz egy forintot sem. Nagyon súlyosan, nagyon mélyre süllyedtem a betegségbe és teljesen tönkretette a huszas éveimet is. Most 30-on felül érzem azt, hogy legalább már funkcionálni tudok vele, nagyon sokat segített benne a párom, de teljes, egészséges ember soha nem leszek. Ha teheted, mindenképpen vedd a kezedbe a sorsodat, vagy keress egy rokont, barátot aki segít, komolyan kell venni. Az ilyen szülő meg remélem pokolra jut.
2013. dec. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
7%
Egy igazi bulémiásnak észreveszi a környezete, ez nem egy olyan dolog, amit el lehet titkolni. Mióta tart? Egy hete? Mert hónapok után nem bírnád ki segítség nélkül, rég kórházba kerültél volna. Neked simán étkezési zavarod lehet, amit egy sima gasztroenterológus helyrehoz, és akkor nem kell kinevettetned magad senki előtt egy olyan komoly dolog miatt, amiről úgy látszik fogalmad sincs. Ezzel még az orvos is kinevet... A tüneteket sorold neki, aztán majd ő megnevezi a problémát, tudod ő az orvos, nem te...
2013. dec. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Az étkezési zavarokat nem mindig lehet észrevenni,csak ha nagyon figyelmes az ember. Talán elolvastam pár szakember írását,hogy biztos legyek a dologban,de csak talán...Körülbelül egy éve mindig visszajön a késztetés,hogy hánytassam magam,van mikor egy héten ötször,de van,hogy csak kéthetente egyszer mondjuk.

Csupán kezelni nem tudom a helyzetet.Erre vonatkozóan kértem tanácsokat,de azért köszönöm a figyelmességedet.

2013. dec. 6. 14:34
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed kapcsán, van egy lány, akivel beszélgettem facebookon.

Sajnos ő nem tud neked itt írni, de szívesen beszélgetne veled. Bemásolom ide a történetét..vagyis egy részét, az engedélyével

Ha szeretnéd, akkor privátban elküldöm a facebookprofilját, akkor tudtok beszélgetni egymással. Szerintem segítene


" ...a sok ps-csodával elhitetik a lányokkal,hogy az a normális,és úgy kell kinézni,különben senki vagy. Pl az idióta cosmopolitan meg egyéb okos női újságok... én nagyon sajnálom a lányt,mert 13 éves korom óta szenvedtem az anorexia-bulimia kettősétől,most vagyok 24 éves,és egy éve,hogy abszolút nem hánytattam vagy éheztettem magam. Sajnos átérzem milyen az,amikor a szülők nem segítenek,nem támogatnak. Nekem 12 éves koromban elváltak a szüleim,pontosabban anyukám fogta magát,és elköltözött,ott hagyott apával és a 2 öcsémmel,és ez akkora törés volt,hogy elkezdtem magamat hibáztatni,biztos nem vagyok elég jó,stb stb (már feldolgoztam szerencsére ezeket). És akkor jött a koplalás,aztán amikor az sem volt elég,a hánytatás. Mellesleg a szüleim mindig is maximalisták,sikerorientáltak voltak,a legjobbat várták el minden téren. 175 cm-re nőttem 13 évesen,és képtelen voltam feldolgozni,hogy az osztálytársaim miért vékonyabbak nálam,én miért vagyok 50 kg. Aztán lementem 41-re,a apukám elvitt háziorvoshoz,aki annyit mondott,hogy: Miért nem eszel? Hát egyél Egy orvos. Na mindegy,végül annyira rossz lett a helyzet,hogy 14-17 éves koromtól kórházban voltam,infúzión és 37 kg-san. Még akkor is dagadtnak láttam magam,komolyan meg voltam róla győződve,hogy fogynom kell. Persze apumék nem értették az egészet,és szinte haragudott rám,hogy ilyen helyzetbe hozom az ismerősei,barátai előtt,hogy nem eszem,beteg vagyok... Sajnos ha nem figyelnek oda a lányra,elképzelhető,hogy ő is végigmegy ezen az úton,és ez szörnyű. Mellesleg az anorexia és bulimia rossz hatásai nem is azonnal jelentkeznek... nekem pl most kezdett el a fogam romlani,már most 1 millió felett van a fogak kezeltetése és pótlása. Szívritmuszavar,gyomorsüllyedés,kezdetleges fekély....24 évesen. Ha ezt tudtam volna 10évvel ezelőtt,soha nem tettem volna ezt magammal. Persze az ember azt hiszi,hogy vele ez nem történhet meg,csak másnál jelentkeznek a mellékhatások...nyilván.És közben a betegség miatt a fiatalságom egy része is elveszett,később tudtam érettségizni,és mivel az anorexia mellett depressziós lettem,folyton falcoltam,14-15 évesen,aminek a nyomai a mai napig ott vannak a két karomon,és csak bőrátültetéssel lehetne eltüntetni,de azt nem vállalom. Jelenleg 174 cm és átlagosan 55-59kg között vagyok,és baromira boldog,mert megtaláltam azt az embert,aki elfogad úgy,ahogy vagyok. De néha a mai napig eszembe jut az a hülye gondolat,hogy bárcsak vékony,törékeny,pici lány lennék. Pedig nem vagyok buta,ésszel én is felfogom,hogy az az 59 kg sem sok,nem kell fogynom,de ez egy ördögi kör.

Ne haragudj,hogy így leírtam mindent,de az embereknek tudniuk kell,hogy ez nem játék,és nem egyszerű tini hülyeség,amin mindenki átmegy. Gyakoriról le vagyok tiltva (7éve regeltem,és a szerelem-szex témában van egy kör,akikkel ismerjük egymást,aztán nyáron volt egy kis balhé,és mindenki le lett tiltva :D),de azóta is követem az oldalt. ..."

2013. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Hát te jó buta vagy..pont mivel betegség,nem tudod"agynövesztéssel" kontrollálni.

De kívánom,hogy tapasztalat útján ne értsd meg.

2013. dec. 6. 22:06
 26/30 anonim ***** válasza:
13%
20 év feletti srác vagyok, sose voltak táplálkozási gondjaim, érdekes a környezetemben senkinek:) húgom egyszer rákezdett hogy hát de ő kövér nemeszik(miközben csontsovány), de hamar rájött hogy az AGYBAJ, nem testi baj. A gyenge emberek 'bulimiásak', egy normális ember rájön hogy ez hülyeség nem másnak kell megfelelni, sportolok igyekszek egészségesen táplálkozni és KÉSZ. Az hogy te egy kis tini idióta vagy, hát arról nemtehet senki, sajnálom, nemkell követni a 30kiló vasággyal divatot és nemlesz gond. Szia:))))))
2013. dec. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Komolyan nem értem,hogy ha nem értesz valamihez,akkor minek kommentelsz oda ilyen égbekiáltó butaságokat...ajánlom,hogy egy kicsit olvass utána a dolgoknak,ez nem olyan,hogy jó,akkor úgy döntök,hogy mától fogva nem vagyok beteg..
2013. dec. 8. 12:08
 28/30 anonim ***** válasza:
21%
aki agyban rendbevan annak nincsenek ilyen 'betegségei'
2013. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Valóban,hisz akinek testkép zavara van (ami a későbbiekben bulimiához vezethet),annak nincs rendben az agya,hogy idézzelek.Azonban nem tudom,hogy Te hogy jössz ahhoz,hogy egy beteg embert bánts?

A kérdésem nem a véleményed felé irányult,így megkérnélek,hogy ne úgy beszélj Velem,mint egy kutyával.

További szép napot.

2013. dec. 9. 09:43
 30/30 anonim ***** válasza:
75%

Huszonkettes, hülye vagy.

Bulimiás vagyok kb. 9 hónapja, mégsem tudja SENKI sem a legjobb barátnőmön kívül, és tudod miért? Mert akkor hányok, ha a szüleim nincsenek itthon, a hashajtóimat pedig eldugom, és nem mutatom ki, hogy milyen undorítóan kövér disznónak tartom magam. A szüleimnek és az osztálytársaimnak fogalmuk sincs, hogy mit csinálok evés után. Mellesleg gusztustalan és idióta vagy te is, és a 26-os is, hogy így beszéltek szerencsétlen kérdezővel.

Kérdező: próbálj meg beszélni az iskolapszichológussal, vagy egy barátnőddel, hátha segít kitalálni valamit. Egyébként jó dolog, hogy próbálsz kigyógyulni belőle, nekem egy részem abszolút nem akar meggyógyulni, mert félek, hogy újra kövér leszek. Ha gondolod, írhatsz nekem és beszélhetünk.

2013. dec. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!