Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyok a családom...

Miért én vagyok a családom szemében a fekete bárány?

Figyelt kérdés

Soha semmi gond nem volt velem, nem jártam bulizni, nem iszok,nem dohányzok. Kitűnő tanuló voltam, középsuliban sem volt velem semmi baj. Amiben tudtam, mindig segítettem itthon. Anyum testévei szemében azonban én vagyok a legrosszabb. Mert:

- nem vigyázok eleget a gyerekeikre

-nem takarítok eleget itthon

-el kéne költöznöm és nem anyám nyakán lógni

-nem kéne "túl divatosan" öltözködnöm

- minden nap fel kéne hívnom anyám tesóit, hogy mi van a gyerekekkel.

És ez még nem is minden. Unokatesóim egy idősek velem, egy fiú és egy lány. Na ők elmehetnek bulizni, pasizhatnak, csajozhatnak, de ha én elmegyek, akkor már az a reakció, hogy a hajamnál fogva megrángatnának, hogy végre észhez térjek és foglalkozzak a családommal is. Ami eddig volt párkapcsolatom, hála nekik, az összes tönkrement. Anyum próbált védeni, de őt is ugyanúgy letámadták, hogy nem tud nekem parancsolni, holott aztán én soha nem szóltam vissza anyukámnak semmiért! Néha nagymamám is szeret beleszólnia dolgaimba. Mostani barátommal például nem aludhatok együtt, mert nem vagyok a menyasszonya, meg ehhez hasonló dolgok. Anyum tesói meg azt vágták a fejemhez, hogy nem pasiznom kéne, hanem segíteni otthon amennyit csak lehet. Kezdem nagyon unni, hogy mindenki engem piszkál és bánt. Én miért nem élhetem az életem? Miért kell folyton engem bántani?


20/L


2013. dec. 9. 17:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
jav kiolvasásába
2013. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%
De jót nevettem :) Az anyázás az megy, de egy szót helyesen leírni az anyanyelveden már nem...Ennyit erről. Viszont mielőtt tényleg szétoffolnánk a kérdést, szegény kérdezőnek tényleg tennie kellene valamit, hogy ne tudják terrorizálni olyan emberek, akiknek semmi közük ahhoz, hogy ő hogyan öltözködik, és hogyan éli az életét. Azért, mert valaki fiatalon párkapcsolatban él, és esetleg eljár bulizni, attól még nem lesz rossz ember, sőt! Engem anyám úgy nevelt, hogy fiatalon éljem ki magam, tapasztaljak, mert a tanulás, munkakeresés, és az élet élése nem zárja ki egymást. Sok olyan emberről hallottam, aki fiatalon a családja nyomása alatt állt, és emiatt később, már gyerek mellett állandó stresszt okozott az elfojtott vágy, hogy még nem látott eleget a világból, de szeretett volna. Kérdező! Ne hallgass a nagyanyádra sem. Az enyém 1934.-ben született, és 16 évesen már férjnél volt. Terhesen állt az oltár elé. Nem tudom, a te nagyid hány éves, de ezt így meséld el neki, az ő korában sem volt tabu a szex, csak nem beszéltek róla. Ha nem vagytok vallásosak, akkor meg pláne nem érthető, miért "tilt" a barátoddal való együttalvástól. A többi rokonod meg...Ez az ő saját szegénységi bizonyítványuk. Az életet élni kell, nem túlélni. Köszöntem. Béke!
2013. dec. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Megjegyzés : Az első mondatokat detto a drága nyelvújítónknak írtam. (:
2013. dec. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Gondolom, mert eddig hagytad, hogy kihasználjanak, és mostanra már ez a természetes nekik.
2013. dec. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
hát én nem értem:S az én életembe mindig megpróbált apám beleszólni(egyszer baltával) és mégis sosem hagytam neki. Ne érdekeljen ki mit gondol és ezt mond is meg nekik,hogy a te életed helyett a saját elkényeztetett kölkeikkel foglalkozzanak.Valószínüleg amúgy otthon mint szülő már leszerepeltek így rajtad verik le.Semmi közük hozzá és igazából csak lelkileg zsarolnak megállítani nem tudnak csak szóval az meg hidd el (a balta után )bakfitty.
2013. dec. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért vagy mert egy láthatóan lehúzó családi légkörből ki akarsz törni! Ismerek sok ilyen embert és féligmeddig én is ilyen vagyok. Azt ajánlom hogy inkább maradj te a feketebárányt, hosszabb távon boldog leszel :)
2013. dec. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!