Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek az olyan férfival...

Mit tennétek az olyan férfival, aki elvárja, hogy ő legyen a családfő, ne szólj bele, de állandóan nyafog, hogy nem tud megküzdeni a problémákkal?

Figyelt kérdés

A többedik ilyen férfival találkozom. Életerős, külső szemmel normális pasik, akik elvárják, hogy felnézz rájuk, nyomulj rájuk szexben meg rájuk bízd magad és hagyd meg nekik a nagy döntéseket, de közben folyton nyafognak, hogy kevés a pénz, nem vesznek karácsonyfát, nem járhat a gyerek edzésre, mert az luxus, ne menjünk kirándulni, mert pénzbe kerül, ők pedig inkább magukra költenék vagy ülnének rajta, és jajaj, mennyi mindent szeretnének, de jó lenne, ha lenne rá pénz mégis, meg jajaj, mennyi munkahelyi problémájuk van és szaladnak a szoknyádhoz minden nap, hogy segíts, úgy hogy egy idő után megőrülsz tőle. Ha kifizeted helyette a nyaralást, kaját, bármit, hogy mégse üres kenyeret egyetek egész évben, vagy megveszed neki, amiért annyira nyafog, vagy megpróbálsz segíteni rajta, akkor meg meg van sértve, mert "nem érzi magát eléggé férfinak". És a végén megcsal, mert én szemét vagyok és nem hagyom, hogy ő tartsa kézben a családot, és nem érzi hogy vezető helye van. (megjegyzem, van gyerekem, és nem az apjával élek) Gyakorlatilag családfenntartásra totál alkalmatlan hímek élnek a világban, de mégis úgy kéne tennem, mintha szuperül csinálnák. Hogyan? Hazaadom a pénzem és a gyereknek nincs reggelije? Ne legyen karácsonyfánk? Elvégzem a saját részemet a munkából (saját melóm meg az otthoni házimunkák plusz gyereknevelés) és még így is segítsek, de közben nehogy a pasi észrevegye hogy segítek, mert megsérül az egoja? Mi folyik itt? Pasi kell, de hogyan lehet ezt a mai félrecsúszott férfiembert kezelni?? Tudja valaki?

Könyörgöm, olyan választ NE, hogy "szuper házasságban élek, nekem álomférjem van". Az effajta választ adók még önmagukhoz sem őszinték.

Építő válaszokat légyszi!!


2009. nov. 23. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Amikor támad egy ötleted, ültesd a fejébe úgy, hogy a sajátjának higgye :>
2009. nov. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valami oka biztos van, hogy csak ilyen férfiakat fogsz ki, ismerkedj olyanokkal akik másmilyenek, hogyha hasonlóak azok akiket megismersz akkor pedig hagyd őket.Problémái pedig minden embernek vannak, a férfiaknak is meg kell osztaniuk, megbeszélniük valakivel a problémájukat, gondolom azért veled tették ezt mert még is csak egy pár voltatok.
2009. nov. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ilyenekkel minek kell összejönni egyátalán? a te bajod, hogy te is tudod, hogy alkalmatlanok a családfenntartásra és mégis ilyentől van gyereked, ráadásul most is ilyennel élsz együtt, az ilyet olyan gyorsan elhagynám, ahogy lehet
2009. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Az ilyen kapcsolatokat,úgy hívják,hogy házasság....

Minden kapcsolat tele van nehézségekkel,ha nem ez a gond mint Nálatok akkor valami mást és mást kell megoldani.Naívság azt hinnünk,hogy van tökéletes kapcsolat első perctől kezdve.A lényeg nem az,hogy egyből tökéletes legyen minden,hanem a kompromisszumok sorozata ami mindíg visz valami jobb felé.Legalábbis szeretjük azt hinni,hogy valami jobb felé visz...

/Egyébbként az elsőnek igaza van/

2009. nov. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

hát én megértem a kérdezőt. nem olyan könnyű ám manapság gyerekkel a hátad mögött ismerkedni. édesanyám 40éves, nagyon csinos, fiatalos, önellátó nő, munkával, lakással. mi 3an vagyunk tesók, én 20vagyok, külön élek, nagyobbik öcsém apukámmal él(szüleim elváltak), kisebb öcsém anyukámmal. számtalan ismerkedéi próbálkozás odáig tartott, hogy 3 gyereke van és abból 1 még vele él. aztán itt a pasik felveszik a nyúlcipőt. mert mind leadja a nagy menőt, a férfit meg amit csak akarsz, de itt megáll a tudományuk. emögött majdnem mind nagy nulla, aki sose tudna rendesen vinni egy családot. persze tudom, a 40es korosztály nem a családalapításról híres, de hozzá kell tegyem, hogy ezek a pasik legalább 1 házasságon túl vannak. és a fiatalság se más,, unokatestvéreim élményeiből kiindulva. szóval azért ne szólja meg senki a kérdezőt, mert azzal él, akivel. lehet az elején nem ilyen volt ő sem.

szerintem nem lehet kezelni, ez az anyák dolga. a férfiasságból nem maradt másuk, mint az egójuk meg a sok a szex. tisztelet a kivételnek.

2009. nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A nők közül is sokan nem alkalmasak feleségnek.Ezt bizonyítja a sok tönkrement párkapcsolat.Nem törődnek a férjek problémáival,csak a sajátjukkal,és nem beszélgetnek,nem toleránsak egymással.Azok a gyerekek viszont,akiket CSAK az anya nevelt fel,szintén nem tanulják meg otthon,hogyan kell egy házasaaágban viselkedni a másikkal.És ez érvényes a nőkre és a férfiakra egyáltalán.

Felelősebben kellene párkapcsolatot létesíteni.Előtte jól megismerni egymást,nem csak az ágyban,hanem a gondolkodását,ízlését stb.Gyereket pedig nem azért kellene vállalni,mert a nő anya akar lenni,hanem csak egy jól működő kapcsolatba.Ma ezt nem nagyon lehet látni.

2009. nov. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Érdekes én nem ilyen férfiakkal találkozom, se a férjem, se a barátaim, haverjaim nem ilyenek.

Szerintem te valamiért (apakép, első szerelem vagy más) miatt ilyen embereket választasz. Aztán rájössz, hogy mégsem jó. Jobban kéne figyelni és az ilyeneket a megismerkedés után 1 órával leépíteni és nyitni mások felé.

2009. nov. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Bizony az ilyenek az elején mindennek kinéznek, csak ilyen problémásnak nem. Mégis mikor rájövök, mindig újra belemegyek, segítek, hogy túllehessenek a gondokon vagy csak egy lökést kapjanak, oda neki a férfias érzésnek, hátha újra boldogabbak lesznek, mert az nekem is jó. De túrót. Végül mindig ott vagyok, hogy szétgüriztem magam, egy gyerek helyett kettőt istápolok már, és végül megkapom, hogy a 17 éves fruska szexibben tud nézni, husssss!

A gond az, hogy minden férfi elhiszi, hogy dolgok járnak nekik. Jár a kényelem, jár a szex, a kedveskedés, kaja, pia, meghallgatás, aztán ha egyik nap bal lábbal kelnek fel, és nem látnak olyan üdének és frissnek, máris jár nekik a boldogság egy másikkal. Mert nekik önmegvalósítás kell. Hiszen egy életük van, és az egy picit mindig értékesebb a MIÉNKnél. És ez halál természetes. mindenkinek. A nőknek is. Ez jó így???

Hova lett a közös gondolkodás? Hova lettek a tükrök, amelyekbe bele merünk nézni, mindenki a magáéba? Hányan látják valóban önmagukat? És hányan készek megtenni a maguk részét?

Mindenki csak mellébeszél manapság... És ha a dolgok nem olyan szépek, körbemutogatunk, és szőnyeg alá söprögetünk. Édeskevesen maradtunk, akik szembe tudnak nézni a kevésbé széppel is. ehhez pedig egyre nehezebb társat találni. Magányos egy száz év ez...

2009. nov. 23. 18:43
 9/12 A kérdező kommentje:

És még egy gondolat: nem azzal van a gond, hogy egy férfinak problémája akad vagy hogy ezt megosztja velem, halleluja, hiszen megtisztel vele, ha beavat, azzal társává léptet elő, az nagyon is jó!

De ha ezt mindennapi szinten, nyafogássá süllyeszti, az már nem olyan felemelő. Hiszen ha szereted, segíteni akarsz, de ha megteszed, ellenséggé válsz.

Az ellentmondást abban érzem, hogy ha már beismerem, hogy nem bírok el egy család vezetésével, nem megy, mert egyszerűen nem megy, akkor vajon mi jogosít fel arra, hogy megsértődjek ha nem tehetem zsebre az első díjat? Hogyan is várhatom el a páromtól, hogy a baj van, kapjon el, tartsa a hátát, de ha a jutalmat osztják érte, fellököm és a hátára állok? És hogy ebben még aktívan értsen is egyet? Mert akkor lesz jó feleség? Nők, ti tényleg azt gondoljátok, hogy ez így jó? És tényleg nem látjátok, hogy 100000 férfiból 99999 ilyen? Hogy a fenébe is lehetne ebbe NEM beleválasztani? Az elején egyik sem ilyen. Mire meg rájössz... már rég benne vagy.

A megoldás nem az, hogy keressem meg azt az egyet a százezerből, hanem az, hogy EZT megoldjam valahogy.

Aki még most is reménykedik, hogy az ő párja aztán hibátlan, mert ő ügyesebb vagy jobb feleség, annak további szép álmokat kívánok. Én EZT akarom kijavítani.

2009. nov. 23. 19:09
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos a legtöbb férfihoz diplomáciai kézikönyv is kéne, de komolyan. Látom a saját szüleimet. már 30 éves vagyok, de ők csak azért vannak még együtt, mert anyukám rettenetesen toleráns. Néha nem is értem mit képes lavírozni, hogy mindenki elégedett legyen. Ez egy művészet.


Hát igen, a nyaralásról szólva, vagy addig udvarolsz neki, hogy de drágám, szerintem tökéletesen elég pénzünk van, úgy szeretnék elmenni Horvátországba arra a hétre... és ezt minden nap elmondod, akkor a végén enged, és jól fogja érezni magát. Ha anyagilag tényleg nem megy, csak ha te is fizetnél, és azt ő nem akarja elfogadni, akkor vagy nem mentek, vagy barátnővel mész, amit magad fizetsz (ebbe nem szólhat bele)

Tévedés, hogy meg kell neki venned amiét nyafog. Ettől nem lesz boldog, ahogy írod is. Esetleg meg lehet kérdezni, hogy szeretné-e hogy előbb az övét vegyétek meg, és aztá amire félre volt téve pénz, de ha nem akarja, akkor csak hallgads amikor nyafog. Egyik füleden be, másikon ki. nem kell felvenni.

2009. nov. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!