Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyen helyzetben...

Mit lehet ilyen helyzetben tenni, hogy mindenki elégedett legyen?

Figyelt kérdés
Mindjárt itt a karácsony. Másfél éve távkapcsolatban élek egy külföldi sráccal és már idestova 2 hónapja nem láttuk egymást. A családja elhívott karácsonyra én igent mondtam, hiszen ez egy jó alkalom, hogy együtt legyünk s fejlődjön kapcsolatunk másrészt az otthoni karácsonyok nem alakultak egészen szépen az elmúlt években. Azonban a családom mégis kifogásolják, hogy nem itthon töltöm az ünnepet hanem a kintiekkel. Önzőség 'lelépni' a fészekből? Mit lehet ilyen helyzetben tenni, hogy mindenki elégedett legyen?

2013. dec. 14. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Ha komoly terveitek vannak, akkor szerintem menj. Ha csak amolyan szórakozás jellegű, akkor a családodra koncentrálj.

Bár nem igazán értem, miféle kapcsolat az, ahol 2 hónapig nincs kontaktus a felek között.

2013. dec. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom felnőtt ember vagy már, és ha külföldi barátod van akkor el kell fogadni, hogy te már felnőtt vagy, lassan kirepülsz a fészekből, és ha épp ilyenkor tudtok csak találkozni akkor a szülők kénytelenek nélkülözni téged. Mert mi lesz ha pl. össze akartok költözni külföldön? Akkor sem biztos, hogy haza tudsz majd jönni minden ünnepre. Ha az én családtagom lenne ilyen helyzetben, biztos nehéz lenne mert hiányozna, de egyáltalán nem venném zokon, hogy a párjával akar lenni. :)
2013. dec. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy minedeki elégedett legyen. Mindig van és lesz legalább egy ünneprontó. Ha az otthoni karácsonyok nem alakultak valami szépen az elmúlt években, akkor most lesz lesznek jobbak, ne is reménykedj. A szüleid csak azért akarják, hogy otthon legyél, hogy elszakítsanak a párodtól és hazarántsanak a - bizony rossz - fészekbe.


Én a helyedben egy másodpercig sem agyalnék azon, hogy mit tegyek. Húznék a reptérre!


Nem, nem önzőség kilépni a fészekből - pláne egy rossz fészekből - hanem ez a normalitás, az Élet része. Felnőttél. A felnőtt kisfecskét már a szülei is kidobják a fészekből. De elég, ha a Bibliát alapszinten ismered: "elhagyja apját-anyját és követi a férjét..."


Ne másokkal foglalkozz, főleg ne azokkal, akik nemigen törődtek veled, akik az elmúlt években sok-sok rossz karácsonyt szereztek neked - csakis magaddal és a pároddal. És csak utána azokkal, akik viszontszeretnek.

2013. dec. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!