Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne előadni a rokonsá...

Hogy lehetne előadni a rokonságnak, hogy ne legyen ezentúl túlzott ajándékozás?

Figyelt kérdés

Már annyira unom.

Jön bárkinek születés vagy névnapja,karácsony,és soha nem tudja senki,hogy kinek mit kellene,mindenkinek megvan mindene amit szeretne,sablon sablon hátán,gondolom ismerős a szitu.

Sokkal jobb lenne ha nem lenne ajándékozás,csak legyünk együtt,vagy kapjon mindenki egy bonbont.

Igazából mindenkinek nyűg,de félek ha én hozakodok ezzel elő,akkor az minimum istenkáromlás.

(kisgyerek egy van,ő természetesen kapna rendes ajándékot,mindenki más 30 feletti)

Hogy lehet ezt szépen?



2013. dec. 17. 13:34
1 2
 1/14 Lienah ***** válasza:
73%
Sajnos a választ nem tudom, viszont engem is érdekelne, hogy erre mi lenne a jó megoldás. Mondhatni hasonló cipőben járok...
2013. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem csináljatok egymásnak saját kezűleg képeslapokat, írjatok rá valami személyeset, esetleg vers-vagy egyéb tartalmas irodalmi idézettel. Kreatív hobbiban meg ilyen helyeken lehet kapni speciális, szép papírokat meg mindenféle egyéb anyagokat, kellékeket (de ha tudsz magad rajzolni, még jobb).

Alig kerül pénzbe, egyetlen délutánt rászánva meg lehet csinálni x darabot, személyes, egyedi... Mi kell még?:-))

2013. dec. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, hát emberemre találtam, Őszintén, és nyíltan, mi így csináltuk, de nálunk a férjem családjában divat ez csak, de ott brutális módon, mi meg nem nagyon bírtuk felvenni a versenyt:-)

Ezért miután mi ketten ebben teljesen egyetértettünk, hogy így szeretnénk, megkértem őt, hisz ő a szülei szeretett gyermeket, nem én:-) hogy nyíltan, röviden, őszintén mondja el, hogy ezt fejezzék be, mert ha mi nem tudjuk viszonozni az ő drága ajándékaikat (és sógoromékét), nekünk az nagyon kellemetlen, márpedig inkább saját lakásra gyűjtenénk, meg bútorokat kéne vennünk, mert most ez a szükség...

Felfogták, nem sértődtek meg, pedig azért azt hiszem én sem vagyok anyós igazi kedvence.

2013. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ja, és az én családomban pont az van, amit írtál, hogy csak a gyerekek kapnak ajándékot, a felnőttek nem, mindenki szokott vinni egy csomag teát, bonbont,kézzel készített bonbont, ilyesmit, abból húznak a felnőttek.

Gyerekek szaporodnak, régen kettő volt a nagy családban, ma már az 5.-jön, így ez is épp elég, hogy az ember vegyen ennyi játékot:-)

Sok sikert!

2013. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nálunk is inkább párom családja a problémás,az enyéim azért adnak pár ezer forintos ötleteket,hogy minek örülnének,én is adok neki,így mindig hasznos az ajándék,és olyan,amit úgy is megvennénk és ők is.

De párom családja más,ott nem lehet hasznosat venni,min örihari lenne ha anyós is olyan serpenyőt kapna mint anyám.Oda csak különlegesebb dolgokat lehet,nem is olcsót.

Sajátkészitésűvel nem próbálkozok már,még a házi sütiket sem eszik meg,csak a boltit.

2013. dec. 17. 13:49
 6/14 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, talán nekik is nyűg, de pont így vannak vele, mint te, nem mernek szólni... nyisd ki a szád, különben esély sincs arra, hogy másképp legyen :)

Boldog karácsonyt!

2013. dec. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Kérd karácsonyra azt, hogy mindenki egy általad kiválasztott alapítványnak küldje inkább el az ajándékra szánt pénzt. Olyanról is hallottam, hogy valaki csupa plüssállatot kért a születésnapjára, hogy mindet egy kórház gyerekosztályának adományozza (persze ezt előre el is mondta, hogy ezért kér plüssállatokat). Hátha ebből lesz az új szokás :)
2013. dec. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Lienah ***** válasza:
Azt a mindenit kedves kérdező!!! Mintha a saját családomról kontra anyósomékról írtál volna :O Döbbenet, azthittem csak nálunk vannak ilyen "viszonyok"...
2013. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát, ha ilyen igényesek, akkor megértem, hogy tartasz tőle, hogy szólj. Gondolom akkor valóban nagyon jól élhetnek. Nehéz kérdés, de azért megpróbálhatod, hogy beszélsz anyósoddal a témáról. Lehet meg fogsz lepődni a válaszán..
2013. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
pont emiatt (nem csak emiatt persze) alig vártam, hogy megszülessen a lányom, én akkor mindenkinek bejelentettem, hogy a családon belül csak a gyerekek kapjanak ajándékot, a felnőtteknek meg valami jelképes, pl egy harisnyanadrág, egy dezodor vagy ilyesmi. Be is tartjuk hellyel-közzel, na jó, a nagyik kapnak néha fényképeket az unokákról. De barátokkal pl tényleg semmi, csak koccintunk.
2013. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!