Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családod számára mennyire...

A családod számára mennyire jelenti a karácsonyt az ajándékozás?

Figyelt kérdés
Itt most a drága ajándékokra gondolok, nem ami szívből jön. A kérdés tehát az, mennyire szól nálatok a karácsony a pénzről és ezt te mennyire fogadod el és mit teszel ez ellen?
2013. dec. 21. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól, hogy valami sokba kerül még jöhet szívből... Én nem értek ezzel egyet. Nem vagyok a hatalmas ajándékok híve, meg azé sem, hogy beszéljünk meg összeghatárt, de ha tudom, hogy pl. anyukám nagyon vágyik valamire és megtehetem, akkor miért ne lephetném meg vele szívből az édesanyámat? :) Szerintem nem egy tárgynak az értéke számít, hanem hogy az csak rongyrázás-e és magamutogatás, avagy van is valami mögöttes tartalma!?

Egy biztos! Hitelt, vagy személyi kölcsönt SOHA nem vennék fel semmilyen ünnep miatt!!!

2013. dec. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést, hogy miért nem jöhet a drága ajándék szívből, és miért kellene ez ellen tenni!


Jómódú családban nőttem fel én is, a párom is. Nálunk normális volt, hogy Karácsonyra meglepetésnek új gamer sz.gépet kaptunk vagy a legújabb telefont. Nem azért, mert hisztizett érte valaki, nem azért, mert így mutattuk ki a szeretetünket, hanem mert megengedhettük magunknak.


Nálunk most is így néz ki a Karácsony, pl. párom szüleinek bluray lejátszót és surround hangrendszert vettünk, az én szüleimnek raklett és fondue szettet - mert ilyesmire vágynak, mi meg megengedhetjük magunknak. Mi is hasonló összegben kapunk ajándékot. De pl. a nagymamától egy tábla csokit és kézzel kötött sapkát, zoknit, stb. szoktunk kapni, annak is pont ugyanannyira örülünk, sőt a kézzel készített dolgoknak még annál is jobban!!!


De nem látom a logikát abban, hogy ha drága, értékes ajándékot adunk, akkor az miért ne jönne szívből?!

2013. dec. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs már igény drága holmikra, mert amink van az szinte mind kiszolgál bennünket. Több hasznát látjuk a készpénznek mint egy napkollektornak, vagy indukciós tűzhelynek

Mi nem szoktunk meghülyülni azért mert karácsony van, szinte minden már a kaja körül forog, meg a borítékba átadott 10-20ezresek mellett. és ez így is van jól.

21/F

2013. dec. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

azért, mert valami drága, már nem jöhet szívből?


anyukám nagy nélkülözésben nőtt fel, soha semmit nem kapott, de nem csak azért mert szegények voltak, hanem nem törődtek velük..

így az ő szeretetkimutatása ajándékokban nyilvánul meg. Ha ő nem adhat semmit, akkor úgy érzi mi nem tudjuk, hogy szeret minket...így szoktunk drága ajándékot kapni,

anyósom más okból de hasonló, igaz ő nem drága ajándékokban hanem sok aprósággal lep meg minket, de közben sopánkodik, hgoy ő nem ad drágát, mert nem teheti meg, ha tehetné drágát adna (havi 30E a bevétele), anyukám pedig ugye megteheti, okoz is ez "konfliktust", mert anyósom emiatt kevesebbnek érrzi maát..


nem teszek ellene, mindig mondom, hogy nem kellett volna, és őszintén mondom, ezt a szüleim is tudják, és mindig azt mondják...hogy nem is azért kaptuk mert kell, hanem mert ők akarták...


elfogadtam, hogy nekik ez okoz örömet.


De a karácsony nem a pénzről szól szerencsére...

2013. dec. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

most olvasom a válaszokat, tehát az előttem lévők is úgy gondolják mint én:)

/nem mint anyukám/

2013. dec. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az ajándékozás is szerves része, de nem ekörül forog az ünnep, pláne nem a pénz körül. Mindenki kap ajándékot mindenkitől. Ez mindig is így volt, nekünk ez a természetes. Meg is tehetjük szerencsére, nem kell nélkülöznie a család egyik tagjának sem, pedig sokan vagyunk. Nem csak drága ajándékokat veszünk, hanem minden árkategóriában van valami, amire valakinek szüksége van. Mindig eltaláljuk egymás kívánságát, már hónapokkal előtte figyelünk az elejtett félmondatokra, hogy "de jó lenne egy...", "épp eltört...", "úgy szeretnék...", stb. Egyeztetni is szoktunk, hogy egy ember ne kapjon 3 egyforma ajándékot. Mi szeretjük ezt a sürgés-forgást. Soha nem éreztük erőltetettnek, hisz célunk, hogy egymásnak örömet okozzunk. Mindig van meglepődés, hogy valaki emlékszik arra, amit a másik fél évvel azelőtt mondott, hogy szeretne. Mi ez, ha nem szívből adott ajándék? De nálunk is mindig van nagy értékű is, idén a szüleim kapnak 3D televíziót, mert amikor nálunk látták nagyon élvezték, szeretném, ha ezt bármikor megtehetnék a saját otthonukban. Miért adnék egy tepsi süteményt, ha megtehetem, hogy kiadok x száz ezret egy ajándékra, és tudom, hogy haszna lesz, és szeretni fogják? Soha nem licitáltunk egymásra, hogy ki ad nagyobb és drágább ajándékot. Idén is lesz, aki egy wok-serpenyőt kap, mert még nincs neki, és szeretne. Azért árban elég nagy különbség van a TV és a serpenyő közt. Mégsem lesz belőle sértődés, hogy bezzeg anyukámékra sokszor annyit költöttem. Értelmes emberek szerintem ezt fel tudják dolgozni. Általában azok kapálóznak kézzel lábbal az ajándékozás ellen, akik nem tehetik meg, vagy akiknek a családja pontosan ez a licitálós fajta, és valaki mindig megsértődik azon, hogy x ezer forinttal kisebb értékű ajándékot kapott, mint a másik családtag. Ilyen felszínes embereknek nem is való az ajándékozás, úgy gondolom.
2013. dec. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!