Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lehet annak a karácsony...

Milyen lehet annak a karácsonya, akit ebben a hónapban bocsájtottak el?

Figyelt kérdés

Én ugyan utcát sepertem és december 1-ével küldtek el közmunkából, így kapon tovább a segíjt, ezen vígasztalódok, de milyen lehet annak akit igazi munkából küldtek el pont a hónapban ?


Igazi munka alatt, nem bedolgozó, nem jutalékos, nem részmunkaidőset értek.


Szomszéd 20 éves helyes lányt is kipakolták, pedig jól öltözködő, mosolygós vékony lány, bankjuk felmondta a hiteleünet így, de mégis mosolygósan viszi az ajándékokat.


Hogyan telik a karácsonya annak? Vesz-e ajándékot? Ha nem vesz, elvárja-e hogy ő kapjon ? mennyire vidámkodik ? Mennyire tudja elfelejteni a zord életet a fa alatt?


2013. dec. 21. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez emberfüggő. Meg helyzetfüggő is. Vannak, akik úgy vannak vele, hogy majd megoldják, nem rontják el aggodalmaskodással az ünnepeket, mások meg elkeserednek. Ajándékot gondolom úgy vesznek, ha vesznek, ahogy van pénzük. Mondjuk ha egy családban elbocsátják az amúgy is kevesebbet keresőt és van még mondjuk két nagyon jól kereső, akkor biztosan nem nyomja rá úgy a bélyegét a karácsonyra anyagilag sem, mint ha a családfenntartót küldik el.
2013. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

(Egek, de modorosan fogalmazol!)


Nem tudom, de én sokkal, de sokkal jobban magam alatt voltam, amikor már hónapok óta munka nélkül voltam, mint rögtön azután, hogy megszűnt az állásom.

A karácsony miatt pedig semmivel nem érezném magam szarabbul.

2013. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

"segíjt"???


Amúgy ez nyilván a helyzetétől függ.

2013. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szuper! December 2.-a óta itthon vagyok. Az utolsó hónapok idegileg kikészítettek, már minden nap sírva értem haza.

Úgy döntöttem, hogy decemberben már nem is állok munkába. Ha kicsit visszafogom a kiadásaim, akkor ezt szerencsére megengedhetem magamnak. Állásokat persze néztem.

Őszintén szólva az időzítés tökéletes. Idén van időm az ajándékokon gondolkozni, utánajárni, felkészülni, nem hullafáradtan zuhanok a fa alá. A páromnak hatalmas év végi hajtás volt, így azzal tudok segíteni neki, hogy amikor hazajön, meleg étel várja az asztalon, és semmi dolga nincs, csak pihenni. Élvezi :) Saját bevallása szerint azt is, hogy végre nem stresszes, hanem nyugodt, mosolygó nőt lát itthon. Elmentem néhány orvosi vizsgálatra is, amit eddig halogattam.


Persze ehhez kellett az, hogy legyen egy kis tartalékom, így nem került azonnal veszélybe a megélhetésem. Illetve tudom, hogy ha mégse tudnék rögtön munkába állni, a párom fizetése szűkösen, de elég a napi megélhetésre. De bízom abban, hogy erre nem lesz szükség.

2013. dec. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

akinek van tartaléka, és nem zuhan maga alá egy ilyen miatt, az még örül is, hogy egy kicsit pihenhet.

képzett, önbizalommal rendelkező ember ilyenkor nekiáll gőzerővel állást keresni, és ha szerencséje van, akkor legkésőbb februárra már munkába tud állni.

2013. dec. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

én is igy jártam

kicsit elkeseredtem karácsonykor

de remélem hamarosan lesz munkám

2013. dec. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, aki 20 éves, vékony és mosolyog, az kirúghatatlan?
2014. jan. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Nem értem, aki 20 éves, vékony és mosolyog, az kirúghatatlan?"


Nincs ok ugyanis az elbocsaájtására sztem. Ma a munkáltatólk a jó megjelenést keresik

2014. jan. 4. 19:07
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor nekem nem lenne munkám. Hidd el, a főnökök előbb-utóbb rájönnek, hogy nekik is az éri meg, ha valaki el is végzi a munkát, nem csak illeg-billeg és vigyorog.
2014. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ez egyszerűen nem igaz !


Mindehol teljesen mást tapasztaltam. A csinos, dekorált, jól öltözött, kellemes megjelenésű széparcú embereket használják.

2014. jan. 5. 01:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!