Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, hogy bírjátok ha...

Férfiak, hogy bírjátok ha teljesen el akarnak nőiesíteni benneteket?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt,hogy sokan éppen csak nem azt várják a férfiaktól,hogy Ők szüljék még a gyerekeket is,Ők vezessenek háztartást,Ő fürdesse pelenkázza...stb...a pár napos vagy hónapos cseppséget.Mert én úgy látom,manapság már ez elvárás,alap egy férfitól.Természetesen jónak látom annál,aki ezt szívesen csinálja élvezi.De szerintem sokakat rá kényszerítenek akkor is ha nem ezt akarják.Főzzenek,mossanak,takarítsanak..stb..A nők meg karriert építenek,férfi dolgokat csinálnak.Természetesen ez is működhet akkor,ha 2 olyan ember talál egymásra és lesz egy pár,akinek mindkét oldal megfelel.De én mondjuk férfi létemre szeretnék családfő lenni,eltartani a családomat,dolgozni ha kell sokat,nem szeretem a házi munkát..stb.A gyerekeket természetesen igen,de egy kis csecsemővel nem tudok nagyon mit kezdeni.Nem szeretném,ha a feleségem tartaná el a családot,nem akarom,hogy átvegye azt a szerepet ami egy férfié kellene legyen.

Én gondolkodom rosszul?Csak mert annyira az ellenkezőjét olvasom mindenütt már.


2009. nov. 26. 11:50
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
83%

Ha el tudod tartani a családodat és a feleségednek nem lesz más dolga, mint pelenkézni és takarítani és ez neki is megfelel, hát hajrá.

Én nem bírom, hogy egyesek szerint kutya kötelességem élvezni a felmosást és a pelenkázást és az én agyam "egyesek" szerint nem való másra. Természetesen a férjem nem így gondolja, ezért vagyunk egy pár. Te is megtalálod a párod, akinek meg az fog tetszeni, hogy nem kell mást dolgoznia, mert eltartják. Ennyi.

2009. nov. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
80%

Nem akarunk nőiesíteni benneteket, sőt! Csak sajnos a mai férfiak(?) - tisztelet a kivételnek - már egy polcot sem tudnak felfúrni a falra, mert édesanyjuk úgy nevelte őket, hogy semmit sem kell csinálniuk, hiszen ők a mamapicifia.

A házimunka megosztása szerintem természetes. Persze nem arra gondolok, hogy főzzön, mosson, takarítson, de ha arról van szó, akkor igenis legyen képes odarakni egy adag ruhát, vagy felporszívózni a lakást! Együtt csináljuk a koszt, akkor reális elvárás, hogy az eltakarításában is segítsen, nem?

Amiről te beszélsz, az szerintem kicsit régimódi, bár van némi romantikus vonása. Sajnos a mai világ a kétkeresős modellre rendezkedett be, ezért cserébe a nők igenis elvárják, hogy a férfi aktív szerepet vállaljon a ház körüli teendőkben. Szerintem a te elképzelésedhez egy olyan nő kell, aki elviseli a magány, mert neked sokat kell dolgozni, hogy ő elvégezzen minden egyéb feladatot. Ez sértheti egyrészt a büszekségét, hiszen neki minden egyes forintot "kérnie kell", amásrészt női mivoltát, hiszen senki sem lesz otthon, hogy mint NŐ foglalkozzon vele, és semmi más nem marad számára, mint a házirobot szerep.


De ez csak az én véleményem, és egyáltalán nem vagyok feminista. Igenis vannak dolgok, amit a férfiaknak kell(ene) megcsinálniuk, és van ilyen fordított esetben is.


A baba pedig... lehet, hogy csak szeretnénk megelőzni azt, hogy a férfi másodlagosnak érezze magát miatta, eseteleg jól esne nekünk egy kis pihenés is, és erre remek alkalom nyílik akkor, mikor ti foglalkoztok a picivel.

2009. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
40%
Hány éves vagy? Még?
2009. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem elnőiesítés, nincs biológiailag kódolva, hogy a farok és a felmosás, valamint a p.na és az önérvényesítés összeférhetetlen dolgok. Ettől függetlenül valóban léteznek olyan nők, akik arra vágynak, hogy eltartsák őket, és cserébe MOST úgy gondolják, hogy szívesen végeznék a házimunkát. (De meg kéne őket kérdezni 20 év múlva is, hogy tényleg olyan jó-e így élni. Ugyanakkor még rosszabb, ha egy nő dolgozik, és elvárás felé mégis a házimunka egyedüli elvégzése.)


Persze ha találsz olyan nőt, aki szívesen belemegy, hajrá (csak kérlek, ne kényszeríts erre senkit, aki hajlamai szerint nem erre vágyik, de szeret Téged...), de arra is gondolj, mi van, ha olyanba szeretsz bele, aki nem így képzeli el az életét? A szerelem nem úgy szokott működni, hogy "szeretsz takarítani?" "Igen" és akkor jön Ámor nyila. :D:D:D


A modern gondolkodású pároknál nem úgy szokott lenni, ahogy Te beállítod, hogy az asszony karriert épít, a férj meg mos-főz-takarít-pelenkáz, hanem egyenlően megosztanak mindent, jót is, rosszat is. Egyébként ez tipikus, hogy a férfiak hajlamosak attól félni, hogy a nők azt fogják velük csinálni, amit ők évezredeken keresztül a nőkkel... Nem kell megijedni, nem bosszút, hanem egyenlő jogokat és lehetőségeket akarunk :)

Remélem, megtalálod azt a nőt, akivel kölcsönösen boldoggá teszitek egymást, még ha kicsit alakítanod is kell majd a nézeteiden ;) (nyugi, nem törik le a farkad a mosogatástól!)

Hypathia

2009. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
70%
Nő vagyok, de majdnem mindenben egyetértek veled. Függetlenül attól, hogy én pont nem bírnám elvisleni, ha a férjem eltartana. Én egyenlő fél szeretek lenni, én is dolgozni akarok, viszont ezért elvárom, hogy a férjem besegítsen otthon (de nem azt várom, hogy átvegye a háztartást és a gyereknevelést). Szerintem is túlzott elvásárok vannak (itt) a férfiakkal szemben. Viszont én azt látom, hogy a nők nem a karrierjük miatt akarják a házimunkát, gyereknevelést "ráerőszakolni" a férjükre, hanem mert képtelenek 2 feladatban is helyt állni. A gyerek mellett nincs idő erre, meg arra, a férfi is ugyan úgy akarta azt a gyereket és hasonló kifogásokat hallani folyamatosan. Apuka munka után szinte átse öltözzön, csak rögtön pesztrálja a gyereket vagy ragadja meg a porszívót stb., hogy ezzel segítse az agyon hajszolt kis feleségét, aki ha valami nem úgy alakul, ahogy ő elképzeli a barátnők tanácsára rögtön válással fenyegetőzik. Vagy a "fordított" nappal, amikor is apukának otthon mindent megkell csinálnia, hogy lássa is milyen nehéz, ő meg addig elmegy a barátnőkkel trécselni, wellnesezni stb. Hisz a férje is ilyenekkel üti el azt a 8-10 órát amíg távol van otthonról, igaz? A férfi persze ne vágyjon soha arra, hogy a haverokkal munka után elmegy focizni, sörözni, hétvégén horgászni vagy bárhova, mert neki a családja mellett a helye.
2009. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
69%

Én egyet értek, az én férjem is ilyen!Szerintem ez a normális, csak mára kicsit eltorzult a világ...De nem nézek le senkit aki máshogy csinálja, gondolja, mindenkinek ahogy jól esik!

De én is sokat hallok erről, meg néznek nagyokat, mikor mondom, hogy az a célom, hogy a férjem karrierjét támogassam, nekem az a siker, ha ő sikeres, mert ez által a családunk sikeres.A férjem örül neki, hogy nyugodt körülményeket teremtek,szeretnék majd teremteni, mert ez a hosszútávú cél. Így nem kallódnak majd el a gyerekek sem. A szüleimnél is ez működik. Anyukám, az öcsém egy mondatából észre veszi ha valami 'nem okés' és odafigyel rá.Így volt ez mind az ötünkkel.


Amúgy azt meg nem bírom, mikor azt mondják, hogy ezek a nők eltartottak.Mert ezzel leminősítik az otthoni munkát!Nem eltartottak!Volt egy kutatás, amiben megnézték, hogy háztartásbeli nő minden munkájáért mennyit kéne fizetni, ha valaki ezt fizetné, és kb 180ezer forint jött ki!Szóval senki ne mondja, hogy ez csak kényelmes otthon ülés, eltartottság!Hanem inkább egy 24 órás műszak!

Szóval kedves kérdező egyet értek és vannak ilyen nők, akik így gondolkoznak, akik hozzád illenek:)

2009. nov. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Értem a problémád, de 2 részre kell osztani! Van a "mamapicifia", amiről más is ír. Ilyen esetben szinte "kötelező" bevonni őt dolgokba, mert különben eljön az az idő, hogy a vacsora a tv előtt, a gyerek legyen altatva, legyen rend és tisztaság, és "csend". Illetve emellett egy 21 századi nőhöz 21. századi pasi kell. De ugyanakkor látok ilyen "tedd-ide tedd -oda" pasikat is, akik kimondottan igénylik, ha irányítják (vagy épp meg is alázzák) őket a nők.Nah, ha ezeknek a kezében éjjel- nappal ott a kakis pelenka, meg a fakanál meg a porszívócső...tudod mit, nem is sajnálom....:)

2009. nov. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
79%
Nehogy már kezedbe fogd néha a gyerekedet, elég, hogy adtál egy spermiumot, meg majd elmégy a diplomaosztójára. :(
2009. nov. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
42%

Sokan hogy reagálnak!?

Igazad van én is így szeretem, a nőnek legyenek meg a saját dolgai, (főzés, mosás, takarítás, gyerekek), a férfi pedig dolgozzon. Ez nem azt jelenti, hogy egy nőnek nem kell dolgozni, de nyilván ne vállaljon annyit, mint egy családfenntartó férfi. A férfi pedig a napi kemény munka után nehogy már még nekiálljon főzni. Persze ha van idő, vagy hétvégén az is más, nyilván segítsen be.

Sajnos a mai nők már nagyon másképp gondolkodnak, ezért (is), fordult fel fenekestül a világ.

Egy nő.

2009. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem meg itt egy családon belül az lenne a lényeg, hogy KÖZÖSEN csinál a 2 házastárs mindent. És nem az van, hogy én ezt biza nem csinálom meg, mert én férfi vagy nő vagyok és különben sem szeretem, és fúj.

Az apa is vegyen részt a dolgokban, ne csak egy kívülálló, pénzhozó idegen legyen. Mert nálunk pl. ez volt, mindig este hazaesett, amikor én és a tesóim már aludtunk, reggel meg elment, nagyjából apa nélkül nőttünk fel. Szerintem, hogy egy család család legyen, igenis, a férfi is pelenkázza be a kölyköt, böfiztesse meg, ha a felesége terhes és már nem fér oda a csaphoz, mosogasson el, ez ne legyen kérdés. Ettől még nem lesz papucs, csak szimplán segít az élete párjának. Ha a nő is képes a férfimunkát megcsinálni és reggeltől estig gürcölni, majd otthon háziasszonykodni, a férfi is legyen ugyanerre képes. Osszák meg egymás között a háztartást is, ne csak a pénzkeresetet. És ettől még nem leszel nőies férfi, sőt, szerintem ettől férfi egy férfi, nem attól, hogy hazajön munkából, hozza a pénzt, levágja magát a tv elé és kéri a vacsorát, a gyereke meg az s tudja, ki ez az ember.

De természetesen, két ember kell ehhez is, hogy jól működjön egy család..

2009. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!