Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, hogy bírjátok ha...

Férfiak, hogy bírjátok ha teljesen el akarnak nőiesíteni benneteket?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt,hogy sokan éppen csak nem azt várják a férfiaktól,hogy Ők szüljék még a gyerekeket is,Ők vezessenek háztartást,Ő fürdesse pelenkázza...stb...a pár napos vagy hónapos cseppséget.Mert én úgy látom,manapság már ez elvárás,alap egy férfitól.Természetesen jónak látom annál,aki ezt szívesen csinálja élvezi.De szerintem sokakat rá kényszerítenek akkor is ha nem ezt akarják.Főzzenek,mossanak,takarítsanak..stb..A nők meg karriert építenek,férfi dolgokat csinálnak.Természetesen ez is működhet akkor,ha 2 olyan ember talál egymásra és lesz egy pár,akinek mindkét oldal megfelel.De én mondjuk férfi létemre szeretnék családfő lenni,eltartani a családomat,dolgozni ha kell sokat,nem szeretem a házi munkát..stb.A gyerekeket természetesen igen,de egy kis csecsemővel nem tudok nagyon mit kezdeni.Nem szeretném,ha a feleségem tartaná el a családot,nem akarom,hogy átvegye azt a szerepet ami egy férfié kellene legyen.

Én gondolkodom rosszul?Csak mert annyira az ellenkezőjét olvasom mindenütt már.


2009. nov. 26. 11:50
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

12,41 pont az ellenkezőjéről beszélek mint Te.Miért ne segíthetne egy apuka az anyának?De én arról beszélek,amikor sok nő már azt szeretné ha a férje a gyerekeknek az anyja lenne.Olvasok itt ilyeneket:"gyesen vagyok,de lelkiismeretfurim van,mert nem dolgozok nem keresek pénzt.Miért ennyire pénzorientált sok nő???Mindenki annyit ér amennyi pénzt keres?

13,00 te akár nő akár férfi vagy,egy agyatlan primitív ostoba lény vagy az tuti!!

2009. nov. 26. 13:08
 22/47 anonim ***** válasza:
34%

12:06os vagyok, és jó olvasni amiket írsz kérdező:)

Az én férjem is így áll hozzá, amint már írtam:)

Tényleg szégyen, hogy a mai nők kisebbnek érzik magukat, ha otthon kell lenniük!És tényleg szétszakadnak így a családok!

Amúgy mindig mindenki azzal jön nekem, hogy ez pénztől függ.Ha a férfi "ki tudja tartani a családot".Érdekes, szüleimnek is ez a felfogásuk, 5 gyereket neveltek föl úgy, hogy anyukám otthon volt!És nem volt mindig könnyű!De így döntöttek, véghez vitték Isten kegyelméből, és soha nem nézte le apukám anyukámat, a miatt hogy otthon van!Anyukám mindig azt mondja, hogy azért boldog és sikeres anya mert jó férje van, aki becsüli.Apukám meg azt mondja, hogy azért sikeres, mert otthon mindig fel tudott töltődni, mert egy jó, nyugodt család áll mögötte.Ja és anyukám nem iskolázatlan bólogató János, mikor már nagyobbak lettünk, elvégzett egy számítógépes tanfolyamot, mikor volt ideje angolul tanult otthon,(most már közép szinten beszél), könyvelni tud, és varrni is kiválóan!

A házasság tényleg arról szól, hogy két ember egy úton megy.De mikor mindkettő a saját akaratát, külön céljait akarja megvalósítani, akkor az nem működik.És ilyen esetben tényleg lehet válás.De ha egy úton mennek, egymást segítik, támogatják,akkor sokkal sokkal kisebb a válás esélye.

Én inkább azoknak a nőknek tartom "érdekesnek"(hogy finom legyek) a gondolkozását, akik a fene nagy büszkeségük miatt lenézik azokat a nemes feladatokat, melyek a házvezetéssel, gyermekneveléssel járnak, és amelyekről olyan megalázóan írt egy két hozzászóló!

2009. nov. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
95%
Szép meg jó, amit leírtál a kommentedben, csak egy dologról feledkeztél meg. Mi lesz a családoddal, ha Te valamiért munkanélkül maradsz (akárcsak pár hónapig is), ha balaeset ér, ha meghalsz, ha jön egy új nő stb. Ezzel számolnia kell a nőknek. Amit Te elvársz tőlük azzal nagyon kiszolgáltatott helyzetbe kerülnek. Persze tudom, hogy sok nőnek ez megfelel. De az, hogy egy nő is teljes munkaidőben dolgozik (lássuk be a legtöbb caládban muszáj dolgoznia a nőnek)az nem azt jelenti, hogy elhanyagolja a családját. Össze lehet hangolni a munkát, háztartást és a családot.
2009. nov. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
95%

12:01 vagyok. Amiről te írsz, hogy szégyelli magát az anyuka, mert otthon van a gyerekkel és nem termel, az szerintem nem általános. Olyan nők szoktak így érezni, akikkel ÉREZTETIK, hogy ők kevesebbek, csak mert nem hoz haza pénzt.


A klasszikus női szerep nem lenézendő, ebben egyet érek, mert kemény munka. De mióta kinyílt a világ a nők előtt, és nem csodálkozom, hogy már többre vágynak annél, mint hogy álljanak a fazék mellett vagy négykézláb mossák fel a padlót. Semmilyen vágyat nem kell(ene) hibaként látni másokban.


Kérdező, vajon te hogy viszonyulnál a dolgokhoz, ha te lennél a nő? Vajon igazat adnál magadnak? És a feleséged önként vállalta, hogy lemond az álmairól, cask hogy a tildet éljétek?

2009. nov. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
90%
Azért ez így erősen le van sarkítva, legalábbis én mint nő, így meg se fordulna a fejemben, hogy ezeket ELVÁRJAM a férjemtől, amiket írsz. És szerintem sok nő sem így gondolja, hogy elvárná a fentieket a férjétől. Bele kellene látni a családi életedbe. Nekem másfél éves a lányom és mondhatom, hogy a gyereknevelés nem olyan munka, amit csinálsz 8-10 órán keresztül, utána leteszed a tollat, kalapácsot, akármit és hazamész, és nem gondolsz rá másnapig. A gyereknevelés bizony nem ritkán, hosszú éjszakázást is jelent. Nálunk sokszor éjszakáztunk a másfél év alatt, de a férjemnek az a véleménye erről, hogy teljesen egyértelmű, hogy ketten csináljuk, mégha Ő másnap dolgozik is, mert a gyereket is ketten vállaltuk és nem én egyedül. Ő nézni sem bírná, hogy én küszködök a gyerekkel, ha gond van, eleve Ő is ott AKAR lenni, ha altatjuk, etetjük, pelenkázzuk stb. Persze nyilvánvaló, hogy nem minden férfi ilyen, mint a férjem, de azért kellene, hogy egy kis felelősségvállalás legyen a másként gondolkodó férfiakban is. Nem olvastam végig a kommentjeidet, de pl. ha nem segítesz önként semmiben, akkor a feleséged joggal lehet dühös, mert nem vállalsz felelősséget. Pedig Te is ott voltál, amikor a gyereket összehoztátok. Persze azt mondom, hogy nem látok bele a családi életetekbe, tehát az is rendjén van, hogy egy nőnek ezt nem szabad ELVÁRNIA a férjétől, de a férfinak bizony segítenie kellene a gyereknevelésbe, ellátásba vagy ha az asszony a gyerekkel küszködik, akkor a háztartásba is. A férjem (sosem kértem Tőle) hétvégén több alkalommal is ÖNKÉNT elmosogat, azt mondja én mosogatok eleget hétközben. Szóval nem értek abban egyet, hogy a férfinak nem kellene részt vállalnia az otthoni teendőkből.
2009. nov. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
35%
Tudom, hogy ez a kérdés a férfiakhoz szól, de gondoltam én is irok neked. Nekem is furcsa volt a kapcsolatunk legelejétől kezdve, hogy a párom nem engedett dolgozni. Azt mondta, hogy ő el tud tartani, szeretné hogy az itthon dolgokat rendezném, ez is elég sok, és ha lesz kisbabánk akkor meg még több dolgom lesz. Mára már megszoktam, hogy itthon vagyok, csak a háztartást vezetem. Sosem várnám el a páromtól, hogy ő mosogasson el, vagy takaritsom stb... Itthon vagyok egész nap, mindenre van időm, nem várnám el tőle, hogy miután dolgozott egész nap ő csináljon is bármit. Amikor hazaér a munkából, rend van és tisztaság, leültetem az asztalhoz enni, aztán engedek neki fürdővizet, és mindig mondom neki, hogy ne csináljon semmit csak pihenjen. Én nem is értem milyen nő az aki ezeket a dolgokat elvárja egy férfitől. Az olyan férfiak pedig akiknek van kisbabájuk, ha hazaért a munkából, és bepelenkázza, vagy mefürdeti a gyerekét azzal nem hiszem, hogy a nőnek segit, hanem csak ellátja, gondozza a saját gyerekét.
2009. nov. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:

13,12 ez legtöbb esetben úgy lehetséges,hogy a nőt teljesen kifacsarja a sok teher,semmihez senkihez nincs türelme ami nem csoda.Egyébként mindent meg lehet oldani,akár még válás esetében is,csak tisztességesnek kellene maradni,nem aljasnak szemétnek önzőnek.Mert abban nem hiszek,hogy rózsás karrier,szuperő,szuper anya feleség meg minden lehet valaki egyszerre,és mindezt bírja is.Ha pedig a férfi végzi az otthoni teendőket,akkor kevesebbet tud dolgozni keresni.

Az igaz,hogy sokan kénytelenek dolgozni mert másképpen nem él meg a család.De ez esetekben legtöbbször a férj is 8 órában dolgozik,tehát meg lehet osztani az otthoni teendőket is valamennyire.De ez a kényszer szerintem.Én azt gondolom az az ideális,amikor mindenki a saját férfi vagy női szerepénél maradhat meg.Egyébként nagyon sok elnőiesedett férfit látok,és elférfiasodott nőt.Nekem ez akkor sem szimpatikus.

2009. nov. 26. 13:19
 28/47 anonim ***** válasza:
91%

Manapság a lányok több főiskolát elvégeznek és nem amikor lett idejük beülnek egy számítógépes tanfolyamra egy hónapra.

Nem lehet összehasonlítani az ebbe fektetett tanulást a több évtizedessel.

2009. nov. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
Ja,és az egyenjogúságról egy mondat,az nem volt és jobb nem is lesz soha,mert akkor a feje tetején áll a világ.De miért is lenne rá szükség?Attól még nem alá rendelt senki a másiknak,ha férfiak és nők maradunk.
2009. nov. 26. 13:21
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

A férfi és női szereppel csak az a gond, amit te is emlegetsz, hogy maguk a férfiak azok, akik az esetek 95%-ában leminősítik a női szerepet. Mert hogy a házimunka az milyen könnyű, és a nő mit nem tud ezen megcsinálni, miközben ő, a férfi halálra dolgozza magát.


Nem tetszik nekem sem a szerepcsere, de talán látókör szélesítésnek megfelel.

2009. nov. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!