Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, hogy bírjátok ha...

Férfiak, hogy bírjátok ha teljesen el akarnak nőiesíteni benneteket?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt,hogy sokan éppen csak nem azt várják a férfiaktól,hogy Ők szüljék még a gyerekeket is,Ők vezessenek háztartást,Ő fürdesse pelenkázza...stb...a pár napos vagy hónapos cseppséget.Mert én úgy látom,manapság már ez elvárás,alap egy férfitól.Természetesen jónak látom annál,aki ezt szívesen csinálja élvezi.De szerintem sokakat rá kényszerítenek akkor is ha nem ezt akarják.Főzzenek,mossanak,takarítsanak..stb..A nők meg karriert építenek,férfi dolgokat csinálnak.Természetesen ez is működhet akkor,ha 2 olyan ember talál egymásra és lesz egy pár,akinek mindkét oldal megfelel.De én mondjuk férfi létemre szeretnék családfő lenni,eltartani a családomat,dolgozni ha kell sokat,nem szeretem a házi munkát..stb.A gyerekeket természetesen igen,de egy kis csecsemővel nem tudok nagyon mit kezdeni.Nem szeretném,ha a feleségem tartaná el a családot,nem akarom,hogy átvegye azt a szerepet ami egy férfié kellene legyen.

Én gondolkodom rosszul?Csak mert annyira az ellenkezőjét olvasom mindenütt már.


2009. nov. 26. 11:50
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
55%
Én egyedül azt nem értem, ha a nőnek a gyereknevelés mellett muszáj dolgozni(ha nem akkor eltartott, lusta k.rva stb), viszont a férfinek nem kell kivenni a szerepét az otthoni munkában, neki elég ha dolgozik. Ez minimum úgy lenne rendjén, hogy oké, ne csináljon otthon semmit az ember, de akkor asszony meg legyen otthon és kész. De nem, menjen el 3 év után (van akinek 3 év sem jut otthon) dolgozni, ha hazamegy, akkor is még ugye dolgozzon, de nehogy már meg merje kérni a férjét, hogy amíg ő vacsorát főz, esetleg fürdesse meg a gyereket? Pláne az olyan férfiak panaszát nem értem, akik nem fizikai munkát végeznek, hanem egy irodában dolgoznak, ugyanúgy, mint a feleségük. Miért olyan természetes, hogy nekik 4kor vége a napnak, az asszony meg csak este 10kor? Ja, és még ezmellett az asszony legyen szexi, kívánatos, jó feleség, türelmes, jó anya és stb.stb. Ha az én férjem ezt gondolná, nem lenne a férjem.
2009. nov. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
76%

"Férfiak, hogy bírjátok?"

Kérdező, kérsz zsepit? :)

2009. nov. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hülyeség, mert általánosságban nem él meg egy család csak a férfi fizetéséből. Tehát a nőnek is dolgoznia kell, tehát a férfi is besegít a házimunkába.


Ez az oka, hogy a hagyományos családmodell megszűnt! Már elég régóta, sőt hangsúlyozom, hogy falun a hagyományos családmodellek őshazájában is, sokszor együtt dolgozott a mezőn a férj és feleség!

2009. nov. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy gondolom, hogy mindenki csinálja úgy, ahogy neki tetszik! Kérdező, neked nem tetszik az, hogy egy nő is dolgozhat ugyannyit, mint 1 férfi, nekem meg az nem tetszene, hogy itthon üljek és a házimunkát csináljam! Nekem nem jönnek be a hagyományos szerepek és szerintem sok más nőnek sem. Neked meg az nem tetszik, hogy felborult a hagyományos családmodell. Mindenki csinálja úgy, ahogy neki tetszik. Én szeretek dolgozni és soha nem adnám fel semmiért. Te megtennéd a feleségedért? Kétlem...
2009. nov. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Ismerősöméknél úgy van: anya dolgozik munkahelyen és a házi munkát is ő végzi. Drága apuka nem csinál semmit, nincs munkahelye, egész nap a gép előtt ücsörög, zenét hallgat, hét elején bevásárol és ennyi, arra nem képes, hogy egy poharat elmosson maga után, a reggelis, az ebédes tányérok szépen ott vannak a mosogatóban, majd anyu elmos, ha hazajön...

Hát igen, tényleg ilyen férfira van mindenkinek szüksége...

2009. nov. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Miért bukott be a patriarchális társadalmi forma és miért került sor az emancipációra? Mert beteges és nem működött.

Némely férfi ezen azért nem tud túllépni, mert máshol nem tud tiszteletet kivívni, ezért máshol nem néznek fel rá, nem dicsőítik ...emellett lusta is és kisebbségi gondokkal küzd...az ilyen férfiak többsége ragaszkodik ahhoz, hogy a farokkal születés legyen a mérce...amiért valljuk be szintén semmit nem tett, mert csak úgy nőtt neki

2009. nov. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Elég nehezen:D Nem jó dolog borotválni a lábam:S
2009. dec. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!